Data modyfikacji:

Ranking urządzeń do peelingu kawitacyjnego w domu. Jakie wybrać?

Zabieg kawitacji pozwala skutecznie usunąć martwy naskórek, dokładnie oczyścić skórę i pobudzić jej komórki do regeneracji. Można go wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, ale także w zaciszu własnej łazienki – wówczas niezbędne jest urządzenie do peelingu kawitacyjnego. Zapraszamy do poniższego poradnika, w którym zastanawiamy się, jak wybrać najlepsze urządzenie do kawitacji.
urządzenia do peelingu kawitacyjnego

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego – jakie wybrać? Co to jest peeling kawitacyjny?

Zanim podpowiemy, jakie urządzenie do peelingu kawitacyjnego najlepiej sprawdza się do użytku domowego, zastanówmy się, czym jest kawitacja, co daje naszej skórze i jak często można ją wykonywać.

Kawitacja polega na zmianie z fazy ciekłej w gazową. Przed zabiegiem musimy zatem zwilżyć skórę, a następnie przy użyciu urządzenia do peelingu kawitacyjnego, które wykorzystuje ultradźwięki, na naszej skórze powstają mikropęcherzyki. Te w zetknięciu z ultradźwiękami ulegają rozpadowi i tym samym rozbijają stare komórki rogowe naskórka.

Efekt? Skóra oczyszczona i złuszczona. Tak przeprowadzony zabieg świetnie przygotowuje cerę do dalszych etapów pielęgnacyjnych lub innych zabiegów. Ponadto ultradźwięki uelastyczniają skórę i poprawiają jej ukrwienie. Peeling kawitacyjny sprawdzi się rewelacyjnie dla osób z cerą tłustą, trądzikową, mieszaną. Ponadto doceni go każdy, kto liczy na dogłębne oczyszczenie skóry.
Jak często można wykonywać peeling kawitacyjny? Na początku nie częściej niż raz w miesiącu. Z czasem można zwiększyć częstotliwość i wykonać serię 6 zabiegów co 2-3 tygodnie – to sprawdzi się szczególnie u osób z cerą problematyczną. Warto dodać, że kawitację powinno wykonywać się wyłącznie od września do kwietnia – złuszczona skóra może źle reagować po kontakcie z silnymi promieniami słonecznymi. Kawitacji nie mogą wykonywać kobiety w ciąży, a także osoby chorujące na padaczkę, osteoporozę, niewydolność krążenia, nowotwór czy choroby tarczycy. Ponadto przeciwwskazaniem do jej wykonania są metalowe implanty w ciele, rozrusznik serca oraz zmiany ropne na skórze – wówczas peeling mógłby je tylko rozprzestrzenić i pogorszyć stan cery.

Jakie urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu? Ranking

  • Yasumi, Peeling kawitacyjny YUD-020
Urządzenie, które świetnie sprawdzi się zarówno w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, jak i domowym zaciszu. Peeling jest bezprzewodowy i ładuje się go za pomocą kabla USB. Co więcej, w zestawie otrzymacie dodatkowe nakładki na szpatułkę – można je wykorzystać do codziennego oczyszczania skóry twarzy, ponieważ z powodzeniem zastąpią szczoteczki soniczne.

Warto wspomnieć, że przy użyciu peelingu od Yasumi możecie również przeprowadzić zabieg sonoforezy, czyli masażu ultradźwiękowego, poprawiającego metabolizm skóry. Pobudza ona również komórki do produkcji kolagenu oraz elastyny, co może zapobiegać starzeniu się skóry i przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek.
  • Beauty System, Bezprzewodowy peeling kawitacyjny
Urządzenie o zasilaniu akumulatorowym o trzech poziomach mocy. Ze względu na małe wymiary i lekką konstrukcję świetnie sprawdza się w podróży oraz mieści się w kieszeni czy torebce. Oprócz kawitacji przy użyciu urządzenia możecie także przeprowadzić zabieg sonoforezy oraz jonoforezy. Ta ostatnia wtłacza w głąb skóry zawarte w kosmetykach (np. serach, kremach czy tonikach) substancje aktywne. Jonoforeza pozwala dotrzeć nawet do skóry właściwej, dzięki czemu użyte kosmetyki dają o wiele lepsze efekty.
Jak przeprowadzić jonoforezę z użyciem urządzenia od Beauty System? Delikatnie zwilż skórę. Następnie na wybraną partię twarzy nałóż niewielką ilość wybranego kosmetyku – musi mieć on postać kremu, żelu, płynu lub olejku. Teraz przejedź szpatułką pokryty kosmetykiem fragment skóry. Zabieg przeprowadź na całej skórze twarzy, a pozostałości produktu wklep w skórę. Pamiętaj, aby zabieg wykonywać na oczyszczonej skórze.
  • Dexxer, Bezprzewodowy peeling kawitacyjny do twarzy 3 w 1
Urządzenie o mocy 1,5 W, które oprócz złuszczania naskórka gwarantuje także tryb „Lifting” idealny do usuwania drobnych zmarszczek, zapobiegania powstawaniu nowych i ujędrniania skóry. Urządzeniem wykonacie również zabieg jonoforezy – tutaj oznaczony jako tryb „Moisturizing”.
  • Iso Trade, Peeling kawitacyjny do twarzy 5 w 1
Bezprzewodowe urządzenie, które ma takie same tryby, jak opisywany powyżej peeling od marki Dexxer. Można więc wykonać nim złuszczanie, zabieg jonoforezy oraz szybki lifting. Czym jednak ten produkt różni się od poprzednika? Posiada w zestawie dwie silikonowe nakładki na szpatułkę – można nimi wykonać codzienne mycie twarzy (z powodzeniem zastąpi to znane szczoteczki soniczne), a także masaż. Ta opcja sprawdza się rewelacyjnie dla osób z cerą tłustą, mieszaną i problematyczną. Warto wspomnieć, że urządzenie posiada niezwykle wytrzymałą baterię litowo-jonową.
  • Xiaomi Inface, Peeling kawitacyjny do twarzy
Urządzenie bezprzewodowe wyposażone w cztery tryby pracy. Peeling to funkcja podstawowa, która odpowiada za silne złuszczanie naskórka. Dla osób oczekujących jeszcze głębszego oczyszczenia urządzenie posiada tryb ION+, czyli oczyszczanie jonami dodatnimi. Nie warto zapominać o możliwości wykonania sonoforezy, pisaliśmy już o niej powyżej, a także kojącego masażu w trybie EMS PULSE. Testujący cenią urządzenie od Xiaomi przede wszystkim za skuteczne działanie, intuicyjną obsługę oraz atrakcyjną cenę.
  • Bezprzewodowy peeling kawitacyjny ze stacją dokującą
Niebanalny kształt, wygodne ładowanie i moc na poziomie 2,2 W to tylko niektóre z zalet tego urządzenia. Peeling posiada pięć trybów pracy – klasyczne złuszczanie, tryb pulsacyjny (idealny do rozpulchnienia cery, co przyczynia się do lepszego wchłaniania kosmetyków), głębokiego oczyszczania, sonoforezy oraz czuwania. Ponadto urządzenie jest wodoszczelne i występuje w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i białym.
  • Urządzenie do peelingu kawitacyjnego Beautifly B-Scrub Perfume
Bezprzewodowe urządzenie o nietypowym kształcie, którym wykonasz peeling kawitacyjny oraz lifting. Produkt został dodatkowo wyposażony w timer – dzięki niemu wszystkie zabiegi będą dla początkujących o wiele prostsze do wykonania. Nie musisz już obawiać się, że zbyt intensywne i długie oczyszczanie podrażni twoją skórę, nawet laik poradzi sobie z ich wykonaniem.

Jak dbać o skórę przed wykonaniem peelingu i po jego przeprowadzeniu?

Peeling kawitacyjny to dość silne złuszczanie naskórka, więc trzeba wiedzieć, jak odpowiednio się do niego przygotować. Przede wszystkim na kilka dni przed zabiegiem nie wykonuj zabiegów kwasami, nie używaj kosmetyków z kwasami, nie korzystaj z solarium i nie przebywaj zbyt długo na słońcu. Wszystkie z tych czynności mogą podrażniać skórę. Co więcej, kwasy też mocno ją złuszczają, więc dopuszczalna kolejność to najpierw oczyszczanie, a później kwasy. Nigdy na odwrót. Kawitację wykonujemy również na skórze oczyszczonej. Zabieg wykonujemy bezpośrednio po jej umyciu. W trakcie możemy zwilżać cerę zwykłą wodą lub ulubionym tonikiem. Pamiętaj, aby podczas kawitacji nie mieć na sobie żadnej biżuterii i innych metalowych elementów, np. przy pasku od spodni.

Jak zadbać o skórę po peelingu? Przede wszystkim używaj na dzień kremu z filtrem – jesienią i zimą sprawdzi się 20 SPF, a latem i wiosną 50 SPF. Przez dobę najlepiej wstrzymaj się z makijażem. Przez tydzień radzimy nie wykonywać dodatkowych peelingów, np. mechanicznych. Warto też do tygodnia po zabiegu nie stosować kosmetyków z alkoholem. Peeling kawitacyjny podrażnił twoją skórę? Następnego dnia wykonaj maskę algową – ukoi ona cerę.
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.