Jak często można wykonywać
peeling kawitacyjny? Na początku nie częściej niż raz w miesiącu. Z czasem można zwiększyć częstotliwość i wykonać serię 6 zabiegów co 2-3 tygodnie – to sprawdzi się szczególnie u osób z cerą problematyczną.
Warto dodać, że kawitację powinno wykonywać się wyłącznie od września do kwietnia – złuszczona skóra może źle reagować po kontakcie z silnymi promieniami słonecznymi. Kawitacji nie mogą wykonywać kobiety w ciąży, a także osoby chorujące na padaczkę, osteoporozę, niewydolność krążenia, nowotwór czy choroby tarczycy. Ponadto przeciwwskazaniem do jej wykonania są metalowe implanty w ciele, rozrusznik serca oraz zmiany ropne na skórze – wówczas peeling mógłby je tylko rozprzestrzenić i pogorszyć stan cery.
Jakie urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu? Ranking
- Yasumi, Peeling kawitacyjny YUD-020
Urządzenie, które świetnie sprawdzi się zarówno w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, jak i domowym zaciszu. Peeling jest bezprzewodowy i ładuje się go za pomocą kabla USB. Co więcej, w zestawie otrzymacie dodatkowe nakładki na szpatułkę – można je wykorzystać do codziennego oczyszczania skóry twarzy, ponieważ z powodzeniem zastąpią szczoteczki soniczne.
Warto wspomnieć, że przy użyciu peelingu od Yasumi możecie również przeprowadzić zabieg sonoforezy, czyli masażu ultradźwiękowego, poprawiającego metabolizm skóry. Pobudza ona również komórki do produkcji kolagenu oraz elastyny, co może zapobiegać starzeniu się skóry i przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek.