Data publikacji:

Depilacja laserowa w domu? To możliwe

Depilacja laserowa stała się jedną z najpopularniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Kiedyś wykonywana była jedynie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, jednak dzięki nowoczesnej technologii, która jest dostępna na rynku, możliwe jest przeprowadzanie tego zabiegu w zaciszu własnego domu. Czy jednak depilacja laserowa w domu jest skuteczna i bezpieczna? Na co zwrócić uwagę przed przystąpieniem do tego rodzaju zabiegów? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu, z którego dowiesz się o wszystkich istotnych kwestiach związanych z laserowym usuwaniem włosów w warunkach domowych.
depilacja laserowa w domu

Depilacja laserowa – co to właściwie jest?

Depilacja laserowa to innowacyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia, wykorzystująca impulsy światła laserowego do zniszczenia mieszków włosowych. Proces ten zapewnia długotrwałe efekty, ponieważ laser dociera do korzenia włosa, uniemożliwiając jego dalszy wzrost. Jest to zdecydowanie skuteczniejsze niż tradycyjne metody depilacji, takie jak woskowanie i golenie, które jedynie usuwają włosy, nie eliminując ich źródła.

Depilacja laserowa w domu – jakie są możliwości?

Dzięki postępowi technologicznemu oraz rozwojowi rynku kosmetycznego w sklepach dostępne są urządzenia umożliwiające przeprowadzanie laserowej depilacji w domu. Jednak, zanim zdecydujesz się na taki krok, warto zapoznać się zarówno z zaletami, jak i potencjalnymi zagrożeniami związanymi z tą metodą.

Depilacja laserem w domu – wygoda i prywatność

Depilacja laserowa w warunkach domowych może być wygodną alternatywą dla osób ceniących prywatność i oszczędność czasu. Dla wielu osób depilacja wrażliwej skóry metodami mechanicznymi jest bardzo uciążliwa, natomiast laser staje się świetnym rozwiązaniem. Efekty lasera są też bardziej długotrwałe niż te, które da golarka czy nawet najlepszy krem do depilacji. Jednakże, istnieje kilka istotnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem tego rodzaju zabiegów.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Przed przystąpieniem do depilacji laserowej, zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu, należy sprawdzić, czy jest to dla Ciebie odpowiednia metoda. Istnieją pewne przeciwwskazania do depilacji laserowej, takie jak:
 • ciąża i karmienie piersią;
 • skłonność do bliznowacenia;
 • świeża opalenizna;
 • choroby skóry;
 • aktywna infekcja w miejscu zabiegu;
 • stosowanie leków światłouczulających (są to m.in. niektóre leki przeciwpadaczkowe, antybiotyki).
 • Depilacja laserowa w domu – efekty 

  Skuteczność depilacji laserowej w domu może być różna w zależności od typu skóry, koloru i grubości włosów oraz używanego urządzenia. Po serii zabiegów depilacji laserowej można oczekiwać długotrwałego zmniejszenia wzrostu włosów. Nowe są zwykle cieńsze, słabsze i mniej widoczne. Efekty mogą się utrzymywać od kilku miesięcy do nawet kilku lat, w zależności od indywidualnych czynników.
  Ważne jest również regularne przeprowadzanie sesji przypominających, aby utrzymać osiągnięte rezultaty. W zależności od zaleceń producenta urządzenia oraz odpowiedzi skóry na zabieg, konieczne może być sięgnięcie po laser do depilacji co jakiś czas, aby utrzymać pożądany efekt.

  Jak często depilacja laserowa w domu może być stosowana?

  Częstotliwość przeprowadzania depilacji laserowej w domu zależy od indywidualnych potrzeb oraz zaleceń producenta konkretnego urządzenia. Zazwyczaj pierwsze sesje przeprowadza się co kilka tygodni, a następnie odstępy między nimi mogą być wydłużane w miarę osiągania pożądanych efektów.

  Czy depilacja laserowa boli?

  Odczucia bólowe podczas depilacji laserowej mogą być różne w zależności od Twojej wrażliwości oraz intensywności używanego urządzenia. Wiele nowoczesnych depilatorów laserowych wyposażonych jest w funkcje redukujące ból, takie jak chłodzenie skóry czy inne systemy redukcji dyskomfortu.

  Jaki laser do depilacji w domu?

  Na rynku dostępne są różne lasery do depilacji w domu. Najczęściej stosowane są lasery diodowe, ale również popularne są lasery IPL (Intense Pulsed Light). Popularnością cieszy się także depilacja SHR, która polega na stopniowym podgrzewania mieszka włosowego za pomocą wielu impulsów o niskiej energii, które uszkadzają cebulkę włosa.
  Wybór konkretnego urządzenia zależy od preferencji oraz budżetu użytkownika.
  Być może zastanawiasz się, jak znaleźć najlepsze depilatory laserowe oraz jaki laser domowy do depilacji sprawdzi się w Twoim przypadku. Odpowiedzią może być zapoznanie się z rankingami i opiniami innych użytkowników, które dostępne są w wielu miejscach w internecie. Zapoznaj się z ocenami dotyczącymi różnych produktów, a także ich producentów. Warto też przyjrzeć się swojemu owłosieniu i odpowiednio dobrać do niego urządzenie – przykładowo, jeśli masz ciemne włoski o dużej grubości, postaw na domowy depilator laserowy o dużej mocy

  Depilator laserowy – czy warto go stosować?

  Tak, depilator laserowy może być wartościową inwestycją dla osób poszukujących długotrwałego rozwiązania w usuwaniu niechcianego owłosienia, pod warunkiem regularnego i prawidłowego stosowania urządzenia oraz dostosowania do własnych potrzeb i oczekiwań.

  Depilator laserowy – jak używać?

  Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej w domu, konieczne jest dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi urządzenia. Należy przestrzegać zaleceń producenta oraz odpowiednio przygotować skórę do zabiegu, unikając stosowania kosmetyków mogących zwiększać wrażliwość skóry na działanie światła laserowego.

  FAQ o skuteczności i przygotowaniu do domowej depilacji laserowej

  Czy depilatory laserowe domowe są skuteczne?
  Tak, domowy depilator laserowy jest skuteczny w redukcji wzrostu włosów. Jednak efekty mogą się różnić w zależności od typu skóry oraz włosów. Regularne i prawidłowe stosowanie urządzenia zgodnie z zaleceniami producenta jest kluczowe dla osiągnięcia pożądanych rezultatów.

  Jak przygotować się do depilacji laserowej w domu?
  Przed przystąpieniem do depilacji laserowej w warunkach domowych, warto dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia. Należy także upewnić się, że skóra jest czysta i sucha, bez obecności kremów czy dezodorantów (chyba że rodzaj Twojego urządzenia pozwala na depilację przy użyciu nawilżenia). Unikaj opalania się przed zabiegiem, a także stosowania kosmetyków mogących podrażnić skórę.

  Po jakim czasie widać efekty depilacji laserowej?
  Czas, po którym można zauważyć pierwsze efekty depilacji laserowej, może się różnić w zależności od rodzaju skóry, włosów oraz używanego depilatora laserowego domowego. Zazwyczaj widoczne zmiany zauważalne są po kilku sesjach, a pełne rezultaty można osiągnąć po serii zabiegów. Często pierwsze efekty to spowolnienie wzrostu włosów oraz zmniejszenie ich gęstości.

  Kiedy nie robić depilacji laserowej?
  Istnieje kilka sytuacji, kiedy należy powstrzymać się od przeprowadzania zabiegów depilacji laserowej: w przypadku ciąży i karmienia piersią; przy stosowaniu leków światłouczulających; podczas infekcji skórnej lub urazu w miejscu zabiegu; po opalaniu; jeśli istnieje skłonność do bliznowacenia lub występują inne przeciwwskazania medyczne.

  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Rita Turbiarz