Data publikacji:

Warkocz na 7 sposobów

Luźne i misterne sploty na głowie nieodmiennie kojarzą się z latem, gdy nie musimy ukrywać fryzury pod ciepłą czapką. Przedstawimy kilka prostych i efektownych pomysłów na warkocz na każdy dzień tygodnia.

Poniedziałek: półkorona

Pobudka po weekendzie bywa trudna, więc często zbieramy się do pracy w pośpiechu. W tej sytuacji niezastąpiona będzie błyskawiczna fryzura w formie półkorony. Wystarczy zapleść jeden warkocz po prawej, a drugi po lewej stronie, założyć je za głowę i połączyć wsuwkami na środku.

www.hairromance.com

Wtorek: kucyk z plecionką

Wtorek to dzień intensywnej pracy po poniedziałkowym rozruchu. Kucyk połączony z warkoczem to oryginalna propozycja na elegancką i oryginalną fryzurę. Zapleć cienki warkocz, owiń go wokół luźnych włosów nadając im kształt i zwiąż całość gumką. W razie potrzeby z pomocą kilku spinek możesz przekształcić kucyk w koczek upięty przy uchu.

www.bobbyglam.com

Środa: plecione fale

Jesteśmy na półmetku tygodnia, więc możesz pomyśleć o nieco luźniejszej fryzurze. Warkocz zapleciony w górnej części głowy, po jej prawej i lewej stronie, ujarzmi kosmyki wijące się wokół twarzy, zachowując większość włosów rozpuszczonych. Kluczem do uzyskania takiego efektu jest pozostawianie co trzeciego kosmyka ze splotu luźno. Po pierwszym wpleceniu po prostu o nim zapomnij, a później dobieraj w jego miejsce kolejne luźne kosmyki do momentu, gdy warkocz będzie pełny.

www.nuptialista.com

Czwartek: wodospad z warkoczy

Czwartkowa propozycja to nieco luźniejsza wersja fryzury ze środy – zamiast dwóch warkoczy zaplatasz tylko jeden, ciągnący się na całej szerokości włosów. Warkocz utrzymuje je w miejscu, ale look wygląda bardziej swobodnie, zwłaszcza, jeśli wypuścisz pojedyncze kosmyki przy twarzy.

www.christianwifelife.com

Piątek: zaplatana spinka

Piątek to początek weekendowego rozluźnienia, więc pora na odrobinę fantazji na głowie. Włosy tuż przy karku zbierz w warkocz biegnący serpentyną z prawej na lewą stronę głowy, następnie w dół i ponownie w przeciwnym kierunku oraz w górę, dzięki czemu tworzy imitację dużej spinki do włosów w kształcie gniazdka. Fryzura tego typu wygląda najlepiej w towarzystwie ładnej grzywki.

www.allbesthairstyles.com

Sobota: przeplatanka z kokardą

Dzień imprez i wspólnych wyjść wymaga wyjątkowego uczesania, które Cię wyróżni. By to zrobić, warto uzupełnić zwykły warkocz o kontrastową tasiemkę, będącą trzecim elementem przeplatanki. Przyczep tasiemkę wsuwką z tyłu u nasady włosów, przedziel je na dwie części i zapleć warkocze wykorzystując do tego tasiemkę. Następnie owiń włosy wokół głowy i przypnij, by były stabilne, a z pozostałej tasiemki uformuj bąbel, kokardę lub inny dowolny kształt i zabezpiecz go wsuwkami.

www.abeautifulmess.com

Niedziela: warkocze boho

W leniwą niedzielę nie chcemy głowić się nad fryzurą, więc w cenie są proste rozwiązania. Fryzurę z dwóch luźnych warkoczy urozmaica nietypową ozdoba w formie łańcuszka, biegnącego wokół głowy i wzdłuż przedziałka. Możesz ją zastąpić zwykłą, elastyczną opaską lub po prostu zrezygnować z jakichkolwiek dekoracji.

www.glambistro.com

Autor: Kasia Szulik