Data publikacji:

Wybielamy zęby w domu: trzy sposoby

Piękny, biały, „hollywoodzki” uśmiech da się osiągnąć bez wychodzenia z domu i płacenia fortuny dentyście za zabiegi wybielające! Przedstawiamy trzy sposoby domowego wybielania zębów.

Należy pamiętać o tym, aby przed stosowaniem intensywnych kuracji wybielających i pasków wyleczyć wszystkie zęby. Tego typu kuracje nie wybielają również koronek, mostków i plomb.

Paski wybielające

Takie paski to szybki i dość prosty sposób wybielania.  Wystarczy umieścić pokryte żelem wybielającym paski na górnych i dolnych zębach (zazwyczaj dwa razy dziennie na około pół godziny). Paski powinno się nakładać precyzyjnie, a kiedy mamy je na zębach unikać jedzenia i picia. Ich zaletą jest szybkość działania – już po siedmiu dniach używania widać efekty. Minusem jest to, że raczej nie powinny korzystać z  nich osoby mające zęby nadwrażliwe lub odsłonięte szyjki zębowe.

Pasta wybielająca

Nie przynosi aż tak szybkich efektów jak paski czy kuracja wybielająca, ale dzięki regularnemu stosowaniu zęby pozostaną białe na dłużej. Osoby z wrażliwymi zębami narzekają często na to, że pasty wybielające jeszcze bardziej je uwrażliwiają. W takim przypadku pastę wybielającą można stosować zamiennie z pastą przeznaczoną do zębów wrażliwych.

Kuracja wybielająca

W sklepach możemy kupić również całe systemy wybielające, składające się z żeli i past, które trzeba stosować w odpowiedniej kolejności. Żele do zębów są o tyle skuteczniejsze od pasków, że dzięki nakładaniu specjalnym pędzelkiem pokrywają całą powierzchnię zęba. Efekty kuracji będą skuteczniejsze, jeśli podczas jej trwania zrezygnujemy z barwiących napojów, takich jak np. kawa, herbata czy czerwone wino.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz