Data publikacji:

Zapuszczanie włosów - na co zwrócić uwagę cz. 1

Marzą Ci się długie, piękne włosy? A może nie zrozumiałaś się ze swoją fryzjerką? W obu tych przypadkach przyda Ci się kilka praktycznych porad na temat zapuszczania włosów. Sprawdźmy zatem, co warto wiedzieć.

Specjaliści od włosów często mówią, że z zapuszczaniem włosów jest tak, jak z odchudzaniem. Decyzja o tym powinna być świadoma. To długi okres, w trakcie którego przygotowane powinnyśmy być na szczególną pielęgnację naszych kosmyków. I to nie tylko na zewnątrz, ale i od wewnątrz. Potrzeba dużo silnej woli i cierpliwości zanim zobaczymy pożądane efekty.

Na co zwrócić uwagę podczas zapuszczania włosów?

1. Obiektywna ocena włosa

Przed przystąpieniem do całego procesu, powinnyśmy spojrzeć obiektywnie na swoją fryzurę. Włosy do pasa to marzenie większości kobiet. Długa fryzura nie lubi się jednak z wszystkimi typami kosmyków. Cienkie, rzadkie, delikatne wyglądają najkorzystniej obcięte na krótko lub półdługo. Podobna sytuacja dotyczy włosów mocno kręconych. Po pierwsze efekt zapuszczania nie będzie zbyt widoczny, a po drugie może to istotnie obciążyć fryzurę. Znacznie lepiej jest im w średniej długości.

2. Systematyczne podcinanie

Może podcinanie włosów nie skutkuje przyśpieszeniem ich wzrostu, ale za to ich kondycją. Pierwszym etapem "hodowania" bujnej czupryny powinno być udanie się do fryzjera i podcięcie kosmyków. Włosy długie, ale ze zniszczonymi i suchymi końcówki to nie widok, który sobie wyobrażałyśmy. Zalecamy więc wybrać się do stylisty, który nada włosom odpowiednią formę. Wskazane jest także poinformowanie go o tym, że zamierzamy zapuszczać włosy.

Jak często odwiedzać salon fryzjerski?

  • Zapuszczamy z włosów krótkich lub bardzo krótkich - wizytę należy powtórzyć w początkowym okresie (do włosów półdługich) do mniej więcej półtora miesiąca.
  • Zapuszczamy włosy ze średniej długości - fryzjera wystarczy odwiedzać raz na około 3 miesiące.
  • Podcinanie włosów we wskazanych odstępach czasu pozwoli nadać im właściwą formę oraz pozwoli utrzymać ich zdrowy wygląd. Warunek: dobry salon fryzjerki. O tym, jak go wybrać, dowiecie się TUTAJ.

    W kolejnej odsłonie artykułu opowiemy Wam o takich składowych procesu zapuszczania, jak wspomagacze, pielęgnacja, stylizacja oraz dieta.

    Kosmetyki przydatne przy hodowaniu włosów znajdziecie TUTAJ.

    Autor: Natalia Malko