Data modyfikacji:

Zdrowa skóra latem: 7 zasad pielęgnacji

Wakacje to okres beztroski i niezapomnianych podróży. Wtedy jednak często zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji cery, która właśnie w tym okresie narażona jest na większe zniszczenie. By w przyszłym roku skóra nie ucierpiała pod wpływem słońca, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Po pierwsze, unikaj zbyt dużej ilości słońca. Opalanie jest przyjemne, ale w nadmiernych ilościach może powodować podrażnienia skóry, oparzenia lub prowadzić do rozwoju nowotworu. Nie przesadzaj zatem ze zbyt długim leżeniem na plaży i koniecznie pamiętaj o kremach z wysokim faktorem, także w przypadku twarzy, gdzie zastosowany filtr powinien być znacznie większy.

Po drugie, nawilżaj. Promienie słoneczne powodują przesuszanie naskórka i jego osłabienie, dlatego niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja za pomocą balsamów, maseł do ciała, kremów regenerujących itp.

Po trzecie, pij wodę. Optymalnie nawilżona skóra wymaga nie tylko działania na zewnątrz, ale również od wewnątrz, dlatego nie zapominaj o piciu dużej ilości wody mineralnej. W okresie letnim powinno być to ok 2-3 l dziennie. Oprócz zbawiennego oddziaływania na cerę woda zapobiegać będzie także odwodnieniu i złemu samopoczuciu.

Po czwarte, złuszczaj. Nie można zapominać o regularnym peelingu, który usunie martwy naskórek i wyrówna kolor opalenizny. Dzięki systematycznemu złuszczaniu skóra będzie gładka i lśniąca.

Po piąte, oczyszczaj. By skóra latem była zdrowa, konieczne jest precyzyjne usuwanie zanieczyszczeń. Zanim cokolwiek nałożysz na powierzchnię cery, należy ją dokładnie przeczyścić. Lato i gorące temperatury sprzyjają produkcji potu i sebum, które mogą tworzyć warstwę utrudniającą skórze oddychanie. Zrezygnuj z wody, która przyczynia się do przesuszania, postaw na toniki, mleczka lub płyny micelarne.

Po szóste, dbaj o usta. Nie należy lekceważyć ich delikatnej skóry, która szczególnie podczas opalania narażona jest na niebezpieczeństwo ze strony słońca. Postaw na specjalną pomadkę przeznaczoną na okres letni zawierającą filtry UV i pielęgnujące olejki, dzięki którym usta będą miękkie i wygładzone.

Po siódme, bądź minimalistką. Podczas upałów lepiej zrezygnować całkowicie z makijażu, który po krótkim czasie może zacząć nieestetyczne spływać. Jeśli taka opcja nie wchodzi w grę, postawmy na jego lżejszą postać, zamieniając tradycyjny podkład na krem BB i odpuszczając cienie oraz eyelinery.

Autor: Kasia Szulik