Data publikacji:

Jaki roller do twarzy wybrać? Jak go używać?

Masaż twarzy w ostatnich latach zyskuje coraz więcej zwolenników. Można wykonać go ręcznie lub za pomocą różnego rodzaju gadżetów. Jednym z przykładów takich gadżetów jest roller do twarzy. Czym jest roller do twarz? Jaki roller do twarzy wybrać? Jak go używać? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do masażu twarzy rollerem? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Na pewno znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię pytania.
jaki roler do twarzy wybrać
Masaż twarzy staje się coraz bardziej popularny. I dobrze! Jest to naturalny sposób na pobudzenie mikrokrążenia w skórze. Przy regularnym wykonywaniu masażu twarzy skóra staje się bardziej jędrna, napięta, zagęszczona, odżywiona, nabiera zdrowego kolorytu. Masaż twarzy jest także idealnym pomysłem na zrelaksowanie. Regularnie wykonywany masaż twarzy za pomocą na przykład rollera zmniejsza napięcia występujące na twarzy. Obecne życie w pędzie oraz stresujący tryb życia sprawiają, że cały stres kumuluje się w mięśniach, między innymi na twarzy. Na twarzy znajduje się mnóstwo małych mięśni. Ich stymulowanie za pomocą masażu, a także rozluźnianie są więc niezbędne do utrzymania skóry w jak najlepszej kondycji. 

Jaki jest najlepszy roller do twarzy?

Wybór dermorollerów do twarzy jest ogromny. Poniżej przedstawiamy rollery do masowania twarzy, które naszym zdaniem są godne uwagi. Bardzo ważne, aby nie wybierać rollerów z cienkimi igłami! Ten rodzaj masażera wywołuje więcej szkody niż pożytku, ponieważ, kolokwialnie mówiąc, rozszarpuje skórę. Dodatkowo bardzo trudno utrzymać jego higienę. Na zabieg iniekcyjny warto wybrać się do wykwalifikowanego kosmetologa, który pracuje na certyfikowanym sprzęcie. Najlepiej wybrać roller do twarzy wykonany z kamienia szlachetnego. Rodzaj nie jest aż tak ważny. Pełni on kluczową rolę u osób, które wierzą w moc danego kamienia. Najpopularniejszy jest roller do twarzy jadeitowy, ale można też znaleźć kwarcowy, ametystowy, z kryształu górskiego czy tygrysiego oka.
Jakie efekty przynosi regularne stosowanie rollera do masażu twarzy? Przede wszystkim regularne stosowanie dermorollera powoduje poprawę mikrokrążenia krwi i limfy, dzięki temu możemy zmniejszyć obrzęki na całej twarzy oraz na przykład cienie pod oczami. Taki masaż sprzyja również spłyceniu drobnych zmarszczek i łagodzi podrażnienia. Stymuluje mięśnie twarzy i powoduje ich uelastycznienie, poprawia owal twarzy i wspiera wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków. Jednym z atutów przemawiających za regularnym stosowaniem rollera do twarzy jest czas tylko dla siebie, odprężenie i relaks. 
Przeciwwskazaniami do wykonywania masażu za pomocą rollera są stany zapalne na twarzy, zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze. Przeciwwskazaniami są też ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze i choroby serca. 

Jak wykonać masaż twarzy za pomocą rollera?

Po wybraniu odpowiedniego rollera należy przystąpić do masażu twarzy. Masaż można wykonywać nawet codziennie, a jeżeli nie mamy na tyle czasu to minimum razy w tygodniu powinny przynieść oczekiwane rezultaty. Na początku należy wykonać dokładny, dwuetapowy demakijaż skóry lub, jeżeli nie mamy nałożonego makijażu, to bardzo dokładnie oczyścić skórę. Kolejnym etapem jest nałożenie odpowiedniego preparatu, który da nam poślizg. Może to być krem lub olejek odpowiednio dobrany do naszej skóry.
Jeżeli nie czujesz potrzeby nakładania środka do poślizgu – pomiń ten krok. Następnie należy przygotować skórę do masażu za pomocą dłoni. Należy wykonać ruchy głaskania, ugniatania opuszkami, oklepywania. Gdy skóra będzie już pobudzona, należy udrożnić węzły chłonne delikatnie je masując. Zaczynamy od węzłów między piersiami, pachowych, nad obojczykami, pod kątami żuchwy, w okolicy uszu, na skroniach i nad nosem – najpierw od dołu do góry, a później zaczynając od nosa w dół.
Następnie można rozpocząć masaż rollerem. Twarz należy podzielić pionowo na pół. Masaż wykonujemy zawsze od środkowej linii na zewnątrz i od dołu do góry. Masaż za pomocą rollera wykonujemy nie tylko na twarzy, ale również na szyi i dekolcie. Nie zaniedbujmy tych okolic! Masaż rozpoczynamy od dekoltu. Należy wykonywać ruchy pionowe do góry oraz od środka na zewnątrz. Podobnie wykonujemy masaż na szyi. Należy pamiętać, aby ominąć obszar tarczycy.
Na twarzy wykonujemy ruchy także od dołu do góry, Również ruchy pionowe oraz od środka na zewnątrz. Warto zapoznać się z anatomią twarzy, aby wykonywać masaż zgodnie z przebiegiem mięśni. Wtedy efekty zabiegowe będą bardziej widoczne. Po zakończeniu masażu znowu udrażniamy węzły chłonne tak, jak na początku. Roller należy umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem żelu do mycia twarzy oraz zdezynfekować. Jeżeli chcemy, kilka minut do lodówki. Wówczas jeszcze skuteczniej będzie zmniejszał obrzęki w obrębie twarzy. 
Czas trwania zabiegu oraz liczba wykonanych ruchów za pomocą rollera do twarzy jest kwestią indywidualną. Należy zdać się na własną intuicję. Wszystko zależy również od czasu, jakim dysponujemy. Masaż nie powinien być ani zbyt mocny, ani zbyt delikatny. 
Warto rozpocząć przygodę z regularnym masażem twarzy za pomocą rollera. Efekty mogą bardzo miło zaskoczyć. 
Zdjęcie: Envato Elements