Data modyfikacji:

Czym jest "Projekt denko"?

Twoja kosmetyczka pęka w szwach od nadmiaru kosmetyków? Na półce w łazience masz trzy rodzaje balsamów do ciała i pięć peelingów? Jesteś idealną kandydatką do tego, aby rozpocząć "Pojekt denko"!

"Projekt denko" to akcja, która została zainicjowana przez blogerki urodowe. Powstała po to, by zmobilizować dziewczyny do zużywania kosmetyków do końca. Podstawowa zasada projektu to nie kupować danego rodzaju kosmetyku (np. balsamu do ciała) dopóki nie zużyjemy poprzedniego opakowania. Pod koniec każdego miesiąca blogerki pokazują zużyte opakowania i recenzują kosmetyki. Dzięki temu, że dziewczyny zużywają całe opakowania produktów, a nie tylko je testują, ich opis i ocena może być bardziej dokładna i trafna.

Nie musisz być blogerką urodową, aby przeprowadzić "Projekt denko"  w swojej kosmetyczce. Jeśli Ty również masz tendencję do chomikowania dużej liczby kosmetyków, zobacz jak sprawnie się ich pozbyć:

KROK PIERWSZY

Zgromadź wszystkie kosmetyki w jednym miejscu (włączając w to produkty do pielęgnacji). Podziel je na te, które używasz i na te których nie używasz. Jeśli jakiś kosmetyków zupełnie Ci nie odpowiada (np. krem pod oczy uczula) oddaj go koleżance. Nie zapomnij sprawdzić dat ważności kosmetyków - wszystkie przeterminowane produkty wyrzuć. O tym, jak sprawdzić, czy kosmetyk nadaje się jeszcze do użytku przeczytasz  TUTAJ.

KROK DRUGI

Zrób listę kosmetyków, których masz zamiar używać w danym miesiącu. Jeśli w swojej kosmetyczce znajdziesz trzy odżywki do włosów, wybierz tylko jedną.

KROK TRZECI

Nie kupuj kosmetyków, które już masz w domu. Postaraj się zużywać je do końca, za to niekoniecznie zgodnie z przeznaczeniem, przykładowo - krem do twarzy, który niezbyt się sprawdza użyj jako krem do stóp. Pod koniec miesiąca wykreśl z listy kosmetyki, w których widać już denko.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz