Data publikacji:

Jak ładnie i naturalnie zakręcić włosy na noc?

Chcesz wiedzieć, jak skutecznie zakręcić włosy na noc? Zerknij do poniższego poradnika! Podpowiadamy w nim, jakie są najpopularniejsze metody kręcenia włosów oraz jakie upięcia sprawią, że rano obudzisz się z pięknymi loczkami.
A young, beautiful woman spread her curly, luxuriant hair on a pillow.

Kręcenie włosów – czym kręcić włosy? Poznaj różne metody kręcenia włosów

Co zrobić, żeby włosy się kręciły? Jest na to kilka sposobów. Kręcenie włosów możemy wykonać przy użyciu ciepła, ale także i bez niego. Poniżej opisujemy najpopularniejsze i najskuteczniejsze metody kręcenia włosów – nie tylko na noc. Jeśli nie wiesz, czym kręcić włosy, a zawsze marzyłaś o tym, aby mieć kręcone kosmyki, to koniecznie przeczytaj!

Lokówka

Jak zakręcić włosy? Użyć lokówki. Zacznij od umycia włosów, po czym na lekko wysuszone, ale ciągle wilgotne włosy nałóż produkt do stylizacji, np. piankę. Następnie wysusz, rozczesz i podziel włosy na niezbyt grube pasma. Teraz nawiń każde pasmo na lokówkę, zaczynając od nasady. Pamiętaj, żeby dostosować temperaturę do swojego rodzaju włosów. Do grubszych kosmyków zalecana jest wyższa temperatura, z kolei do cienkich niższa.

Kręcenie włosów prostownicą

Włosy powinny być przygotowane w taki sam sposób, jak w przypadku wykorzystania lokówki. Prostownica powinna mieć zaokrąglone krawędzie, ponieważ będziemy na nie nawijać włosy. Po podzieleniu włosów na sekcje, chwyć wydzielone pasmo włosów płytkami prostownicy, zaczynając u nasady. Od tego, ile włosów chwycisz za jednym razem, zależy końcowy efekt – mniej włosów to silniejszy skręt, natomiast więcej to słabszy skręt.

Wałki

We wilgotne włosy wcieramy piankę. Jeżeli chcesz uzyskać mocny skręt i drobne loki, to wybierz małe wałki i załóż ich jak najwięcej. Jeżeli z kolei zależy ci jedynie na podniesieniu włosów u nasady, to użyj szerszych wałków. Wałki zakłada się na rozczesane i rozdzielone włosy. Muszą być mokre, dlatego wałki najwygodniej założyć na noc. Na drugi dzień po zdjęciu wałków delikatnie rozczesz włosy.

Papiloty

Papiloty wykonane są z syntetycznych materiałów, które można z łatwością wyginać, np. z gąbki, pianki, silikonu czy gumy. Podobnie jak w przypadku wałków, papiloty nakłada się na mokre włosy (do lepszego utrwalenia można również użyć pianki do włosów). Nakładając papiloty na mokre włosy, uzyskasz mocniejszy skręt. Im bardziej suche włosy nawijasz na papiloty, tym skręt jest delikatniejszy.

Jak zakręcić włosy na noc? Jak upiąć włosy na noc, żeby były kręcone?

Poznaj fryzury i upięcia, dzięki którym obudzisz się rano z loczkami!
Czytaj również: Włosy nie trzymają skrętu

Loki na noc – upnij je w warkocz

Kręcenie włosów na noc nie musi być skomplikowane! Wystarczy, że zrobisz loki z warkoczy. Podziel włosy na dwie części i zapleć warkocze. Jeśli chcesz, aby loczki czy fale były trochę drobniejsze, to możesz podzielić też włosy na trzy lub cztery części i zrobić tyle samo warkoczy. Najlepiej zapleść warkocze na lekko wilgotnych włosach – wtedy kosmyki w warkoczu naturalne wyschną, a skręt będzie też lepiej utrwalony.

Loki na noc – sposób na koczek

Tym sposobem uzyskasz lekko kręcone włosy. Ułóż włosy w koczek – zbierz włosy do góry i owiń je wokół siebie. Możesz pomóc sobie gumką, ale nie związuj włosów zbyt ciasno. Jeżeli zwiążesz wilgotne włosy, to loki będą trwalsze. Rano po rozwiązaniu koczka utrwal fryzurę, np. lakierem.

Sposób na loki przez noc – loki na opaskę

Ciekawym sposobem na uzyskanie pięknych loków jest wykorzystanie opaski. Włosy trzeba najpierw podzielić na dwie równe części, następnie założyć opaskę na czoło. Teraz możesz zacząć nawijać kolejne pasma włosów wokół opaski. Dla uzyskania lepszego skrętu loków, włosy powinny być wilgotne. Tak przygotowane włosy zostaw na całą noc.

Jak zakręcić włosy na noc? Użyj papilotów

Wilgotne włosy zapleć wokół papilotów i zostaw na całą noc. Papiloty mogą być dla wielu kobiet wygodniejsze ze względu na to, że są wykonanie z elastycznego materiału i pozostawione na całą noc nie będą sprawiać dyskomfortu podczas snu.

Kręcenie włosów na noc – użyj klasycznych wałków

Klasyczne wałki to stary i sprawdzony sposób do uzyskania loków. Podobnie jak w przypadku papilotów, najwygodniejszą metodą jest zostawienie nawiniętych na wałki wilgotnych włosów na całą noc. Po przebudzeniu twoja fryzura jest gotowa. Można ją dodatkowo utrwalić sprayem lub lakierem.

Jak zakręcić włosy domowym sposobem? Poznaj metody, jak naturalnie zakręcić włosy – bez użycia lokówki

Włosy możesz też zakręcić domowym sposobem bez specjalistycznych sprzętów czy gadżetów. Nie będziesz potrzebować wałków, papilotów czy lokówki, aby uzyskać super efekty! Poniżej krok po kroku omawiamy, jak zakręcić włosy na pasku od szlafroka!

Kręcenie włosów na pasek od szlafroka

Kręcenie włosów na pasek to ostatnio hit! Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Obejrzyj poniższe wideo:

Jak zakręcić włosy domowym sposobem? Zrób loki na T-shirt

Będziesz potrzebować stary, pocięty w paski T-shirt (paski powinny być co najmniej długości twoich włosów). Rozczesane i spryskane wodą włosy zwijaj wokół wcześniej przygotowanych pasków. Im ciaśniej związane włosy, tym uzyskasz lepszy skręt.

Loki na skarpetki! Jak je zrobić?

Metoda jest podobna do zawijania włosów wokół pasków od
T-shirtu. Z tą różnicą, że tym razem wykorzystuje się skarpetki.

FAQ o kręceniu włosów

Na co najlepiej kręcić włosy?
Oczywiście na lokówkę. To urządzenie wykona najlepszy i najtrwalszy skręt – w końcu zostało do tego stworzone.

Jak zrobić kręcone włosy na stałe?
Chcesz mieć kręcone włosy na stałe? Wykonaj w salonie fryzjerskim zabieg trwałej ondulacji, potocznie zwany trwałą. W zależności od rodzaju wykonanego zabiegu, skręt może wytrzymać od 2 do nawet 10 miesięcy.

Komu pasują kręcone włosy?
Tak naprawdę każdemu, kto czuje się w nich dobrze. Warto jednak dodać, że kręcone włosy mogą optycznie powiększać głowę i zaokrąglać twarz. Dlatego jeśli chcesz tego uniknąć, postaw we fryzurze na proste kosmyki. Ale pamiętaj – kręcone włosy są piękne i jeśli je masz, to są twoim atutem. Podkreślaj go i wydobywaj skręt jak najlepiej potrafisz!
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.