Data publikacji:

Dermaroller: najeżone piękno

Co zrobić, żeby kosmetyki działały jeszcze lepiej, a cera stała się piękniejsza? Odpowiedzią może być dermoroller. Czym jest dermaroller i jak go stosować? Kilka słów tytułem wyjaśnienia.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

Dermaroller to niewielkie urządzenie, które służy do stymulacji odnowy skóry. Działa podobnie do mezoterapii. Podczas zabiegu przesuwasz po wybranym obszarze niewielką rolką najeżoną cienkimi igiełka. Nakłuwają skórę, tworząc w niej sieć mikrokanalików, przez które kosmetyki będą jeszcze lepiej się wchłaniać.

Dermaroller wspiera także produkcję nowych włókien kolagenowych i wydzielanie elastyny. Nakłucia prowokują niewielkie stany zapalne. Skóra w ramach procesu regeneracji wytwarza więcej tych substancji, dzięki czemu staje się bardziej napięta i świeża.

Rolki dermorallerów różnią się wielkością, długością i liczbą igieł oraz tworzywem, z którego są wykonane. Mniejsze wałki przeznaczone są do masażu okolic oczu i miejsc trudno dostępnych, np. okolic nosa. Do użytku domowego polecane są rollery z igłami o długości 0,2-0,3 milimetra. Profesjonalne salony stosują rollery ze znacznie dłuższymi igłami (min. 0,5 mm). Wykonanie zabiegu tak dużym rollerem wymaga wprawy. Przeprowadzenie go przez amatorkę może okazać się zbyt inwazyjne, dlatego radzimy pozostawić to wykwalifikowanym kosmetyczkom. Kupując dermaroller, warto zainwestować w modele wykonane ze złota lub tytanu, gdyż są trwalsze i lepiej nakłuwają skórę.

Urządzenie nie jest wskazane dla osób z przewlekłymi infekcjami skóry (podrażnienia, rany, stany alergiczne) i zaognionymi zmianami trądzikowymi (aktywny trądzik różowaty, młodzieńczy).

Zanim przystąpisz do zabiegu, musisz umyć ręce i dokładnie oczyścić skórę. Następnie rozpoczynasz masaż: starając się zachować taki sam nacisk, energicznie przesuwasz wałkiem wg podanego w instrukcji schematu. Rolowanie należy wykonywać nie dłużej niż 2-3 minuty. Na koniec nakładasz na masowany obszar odpowiednią ilość serum lub innego preparatu pielęgnacyjnego.

Po zabiegu należy dokładnie zdezynfekować wałek. Dermaroller może być używany tylko przez jedną osobę!

Autor: Paulina Staruszniak