Data publikacji:

Domowa depilacja wrażliwej skóry

Depilacja wrażliwej, podatnej na alergie skóry może stać się prawdziwym utrapieniem. Nawet przy wyborze łagodnych metod często towarzyszą jej bolesne podrażnienie, zaczerwienienie i pieczenie. Jak więc poradzić sobie z tym problemem? Mamy dla Ciebie kilka krótki rad dotyczących różnych sposobów depilacji wrażliwej skóry. 

Przy uczuleniowych typach skóry zdecydowanie odradza się stosowanie elektrycznych depilatorów. Ich działanie powoduje dużą mechaniczną ingerencję w naskórek i prowadzi do podrażnień i bólu nawet u kobiet, które zwykle nie miewają tego typu przypadłości.

Szczególną ostrożność należy zachować również w przypadku kremów do depilacji. Chcąc wypróbować taki kosmetyk koniecznie wykonaj wcześniej test – zastosuj go na niewielkim fragmencie skóry, a następnie odczekaj całą dobę, by mieć pewność, że możesz używać go bez obaw o przykre konsekwencje.

Podobne podejście zalecane jest również w przypadku depilacji woskiem. To, czy Twoja skóra dobrze znosi kontakt z danego rodzaju kosmetykiem jest sprawą bardzo indywidualną. Dlatego zanim zdecydujesz się na woskową depilację, wykonaj próbę analogiczną do opisanej powyżej.

Dużym uznaniem cieszy się wśród alergiczek metoda depilacji cukrowej. Stosuje się ją do depilacji włosków o długości nawet 1-2 mm i bez problemu możesz wykonać ją samodzielnie - używając pasty cukrowej.

Jeśli natomiast jesteś zwolenniczką depilacji maszynką, zmniejsz ryzyko wystąpienia podrażnień stosując piankę do golenia przeznaczoną dla skóry wrażliwej. Nie zapomnij też zaopatrzyć się w kojący balsam po goleniu, który przyniesie Ci uczucie ulgi i ochłodzi podrażnione miejsca.

Jak widzisz, sposobów na gładką skórę jest całe mnóstwo. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdziesz taki, który nie wywoła przykrych podrażnień i będziesz mogła cieszyć się komfortem i swobodą – szczególnie w obliczu trwających upałów!

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz