Data modyfikacji:

Najlepszy eyeliner dla początkujących. Ranking TOP 2023

Eyeliner do wielu lat jest popularnym kosmetykiem do makijażu. Oko podkreślone eyelinerem jest bardziej wyraziste i doskonale podkreśla atuty urody. Jednak aby rzeczywiście tak było, kluczowe jest, aby kreska była wykonana perfekcyjnie. Konieczne do tego są zarówno odpowiednia technika, jak i kosmetyk. Jaki jest najlepszy eyeliner dla początkujących? Zapraszamy do zapoznania się naszym artykułem! Na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania.
najlepszy eyeliner

Do czego służy eyeliner?

Historia malowania kresek na powiekach sięga starożytności. W starożytnym Egipcie i Mezopotamii bardzo często wykonywano taki makijaż oka. Miał on podkreślić oko, ale również chronić narząd wzroku przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. W latach 20. XX wieku kobiety na całym świecie oszalały na punkcie podkreślania powieki za pomocą eyelinera, a kocie oko stało się ówczesnym symbolem kobiecości. Po stu latach podkreślanie oka za pomocą eyelinera nadal jest modne i popularne. Wykorzystuje się je do makijaży codziennych, ale także tych wieczorowych. Jak wykonać kreski eyelinerem dla początkujących? 

Dobór koloru eyelinera

Przed przystąpieniem do wykonania perfekcyjnej kreski eyelinerem, należy wybrać odpowiedni kolor produktu. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne. Dlaczego? Gamy kolorystyczne eyelinerów są bardzo bogate. Era, gdzie królował wyłącznie kolor czarny, już dawno się skończyła. Za pomocą eyelinera można dodać odrobinę szaleństwa w makijażu. Czarny eyeliner sprawdzi się doskonale, gdy rzęsy są rzadkie, ponieważ optycznie je zagęści. Sprawdzi się także do klasycznych stylizacji. Neonowe i kolorowe eyelinery będą odpowiednie na ciepłe letnie dni lub czas festiwali. U blondynek doskonale sprawdzą się brązowe lub granatowe kreski. Ciekawym rozwiązaniem są także metaliczne kreski eyelinera. Dodają ekstrawagancji klasycznemu makijażowi, jednak nie są aż tak widoczne jak kolorowe kreski eyelinera. 

Rodzaje eyelinerów

Warto wybrać odpowiedni rodzaj eyelinera, który będzie ułatwiał wykonanie perfekcyjnej kreski. A wybór jest naprawdę ogromny! Na drogeryjnych półkach można znaleźć eyelinery w żelu, w płynie, we flamastrze. Osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z używaniem eyelinera, najczęściej polecany jest produkt w pisaku Dzięki niemu najłatwiej można uzyskać proste i grube kreski. Dlaczego? Ponieważ rysuje się nim tak, jak flamastrem na kartce papieru. Jeżeli zależy nam na cienkich kreskach, warto zastosować eyeliner w żelu lub płynie. Za pomocą cienkiego pędzelka można wykonać precyzyjne i ultracienkie kreski. Jest to jednak rodzaj eyelinera, który jest polecany, gdy mamy już jakiekolwiek doświadczenie w wykonywaniu kresek.

Rysowanie kresek za pomocą eyelinera

Przed przystąpieniem do wykonania makijażu za pomocą eyelinera należy odpowiednio przygotować powiekę. Doskonałym wyborem jest zastosowanie bazy pod makijaż. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że kreska na powiece będzie nienaruszona cały dzień. Ważne, aby baza była hipoalergiczna i nie podrażniała wrażliwej okolicy oka. Powiekę należy również regularnie nawilżać za pomocą kremów przeznaczonych do okolicy oka.
Narysowanie na powiece odpowiedniej kreski jest nie lada wyzwaniem. Warto znać podstawowe cechy danej kreski, aby podkreślić swoją urodę, a nie popsuć efektu makijażu. Według makijażystów kreska, która kończy się poza powieką i unosi się do góry, optycznie powiększa oko. Posiadaczki okrągłych oczu powinny wykonywać kreskę, która wychodzi zarówno poza zewnętrzny, jak i wewnętrzny kącik oka. Natomiast szeroko rozstawione oczy doskonale podkreśli kreska wyłącznie w wewnętrznym kąciku oka. 
Przed przystąpieniem do wykonania kreski na powiece pamiętaj, że „nie od razu Rzym zbudowano”! Narysowanie idealnych kresek na powiekach wymaga wprawy. Jednak jest to wykonalne. Musisz uzbroić się w cierpliwość i ćwiczyć. 
Na początku możesz zacząć rysowanie kreski od zaznaczenia na powiece kilku małych punkcików. Powinny być one na początku i na końcu kreski, a także pomiędzy nimi. Rysowanie kreski wykonuj zawsze z łokciami opartymi o stół, wtedy zdecydowanie łatwiej jest wykonać precyzyjny ruch. Po narysowaniu punkcików połącz je ze sobą. Należy rozpoczynać rysowanie kreski od wewnętrznego kącika oka, kierując się ku zewnętrznemu. Bardzo ważne jest, aby pracować na zamkniętej powiece. Po narysowaniu za pomocą eyelinera kreski należy trzymać powiekę zamkniętą kilka sekund, tak aby narysowana kreska wyschła. Następnie otwórz oko i voila! Kreska gotowa. Teraz przed tobą trudniejsza część, czyli narysowanie takiej samej kreski na drugiej powiece. Postępuj dokładnie tak samo. Jeżeli coś pójdzie nie tak, nie załamuj się! Wykorzystaj płyn micelarny i wacik lub patyczek kosmetyczny i popraw źle narysowaną kreskę. Po wykonaniu kreski dokładnie wytuszuj rzęsy. Wtedy uzyskasz oszałamiający efekt końcowy.
Nie wiesz, jaki jest najlepszy eyeliner dla początkujących? Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem TOP 2023 Eyelinery dla początkujących! Na pewno znajdziesz produkt idealnie dopasowany do twoich potrzeb!
Zdjęcie: Envato Elements