Data publikacji:

Farbowanie odrostów. Wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak farbować odrosty

Farbowanie włosów pozwala na uzyskanie niezwykłego koloru i pięknego połysku, ale ma też wadę – to regularnie pojawiający się odrost. Czy istnieje jakiś sposób, by wyrównać kolor pasm na całej długości bez ponownej wizyty u fryzjera? Jak najbardziej! Farbowanie odrostów możesz wykonać samodzielnie w domu. Zobacz, jak farbować odrosty.

farbowanie odrostów

Farbowanie odrostów – najlepsze produkty

Podstawowe pytanie brzmi nie tyle, jak farbować odrosty, co czym to robić. Jakie produkty oferuje nam rynek?

Farba na odrosty

Jak zatuszować odrosty? Oczywiście farbą. Do wyboru mamy zarówno te drogeryjne, jak i profesjonalne. Warto pamiętać, że tańsze farby na odrosty mogą mieć w składzie metale ciężkie, przez co ich usunięcie jest trudniejsze. Jeśli więc dopiero eksperymentujemy z farbowaniem odrostów i nie wiemy, jaki będzie ostateczny efekt, lepiej użyć profesjonalnych kosmetyków.

Farbowanie odrostów rozjaśniaczem

Rozjaśniacze są niezbędne, jeśli twój plan to farbowanie włosów blond z odrostami. Pamiętaj jednak, aby wybrać odpowiednie stężenie preparatu.

Spray na odrosty

Jeśli nie chcesz farbować włosów samodzielnie, a do wizyty u fryzjera jeszcze trochę czasu, zdecyduj się na spray do odrostów. To fantastyczny kosmetyk, który wspaniale wyrównuje koloryt pasm, nie szkodząc im. Efekt utrzymuje się kilkanaście godzin i można wybierać spośród kilku wariantów kolorystycznych – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Przeczytaj także: Odżywka do rozczesywania włosów. Jak stosować i jaką wybrać?

Farbowanie odrostów – jak wybrać odcień farby?

Jeśli podoba ci się kolor, który masz na głowie i chcesz jedynie pozbyć się odrostów, to sprawa jest prosta – wybierz ten sam odcień farby i postępuj zgodnie ze wskazówkami poniżej.

Jeżeli natomiast twoja ulubiona farba nie jest dostępna, to wybierz odcień zbliżony do tego, który jest na długości włosów (czyli na części bez odrostów). Mając do wyboru dwa podobne odcienie, zawsze sięgnij po ten jaśniejszy.

Uwaga! Gdy kupujesz spray na odrosty, szukaj takiego, który jest maksymalnie zbliżony do odcienia na długości włosów.

Jak przygotować włosy na farbowanie odrostów?

Jedna z najważniejszych zasad, która dotyczy farbowania odrostów i włosów w ogóle, brzmi: nigdy nie myj włosów bezpośrednio przed zabiegiem. Sebum tworzy fantastyczną warstwę ochronną dla skóry głowy, dlatego powinnaś sięgnąć po farbę dopiero po około trzech dniach od ostatniego mycia.

Jak farbować odrosty? To proste! Najpierw podziel je na cztery części. Trzy z nich podepnij, jedną zacznij farbować. Rozdzielaj pasemka specjalnym grzebieniem ze szpikulcem i nakładaj farbę tylko na odrosty. Potem zrób to samo z pozostałymi częściami. Uwaga – pamiętaj, że całkowity czas nakładania farby na odrosty nie powinien przekraczać 10-15 minut!

Po nałożeniu farby pokryj nią resztę włosów. Spłucz o czasie, czyli według instrukcji stosowania preparatu. Nie przedłużaj czasu trzymania farby na włosach!

Jeżeli wybrałaś nie farbę, a spray na odrosty, to najpierw umyj i wysusz włosy, następnie potrząśnij butelką i rozpyl produkt z odległości około 10 cm. Efekt stanie się widoczny po około 2 minutach. Tego typu kosmetyki świetnie radzą sobie także z siwymi pasmami. Jeżeli chcesz przekonać się o tym na własne oczy, zerknij na ten film na YouTube:

Jak często nakładać farbę na odrosty?

Jak często nakładać farbę na odrosty, aby wyglądać dobrze? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – niektóre kobiety źle czują się przy jednocentymetrowym odroście, inne dopiero przy dłuższym. Warto jednak pamiętać, że minimalny odstęp między farbowaniami, jaki zalecają profesjonaliści, to około 2-3 tygodnie.