Data modyfikacji:

Najlepsza odżywka do włosów kręconych. OMO, maska i bez spłukiwania

Pielęgnacja loków i kręconyc włosów, tak jak i one same, nie jest wcale prosta. Zaledwie jeden nieodpowiednio dobrany kosmetyk może oddalić cię od upragnionych idealnie równych kręciołków. Ważnym punktem w codziennej dbałości o loki jest właściwa odżywka. Na co zwracać uwagę podczas wyboru najlepszej odżywki do loków? Sprawdziliśmy, które odżywki do włosów kręconych zagwarantują ci efekt „wow”.

Jaka odżywka do kręconych włosów?

  1. Jak pielęgnować kręcone włosy?
  2. Odżywka bez spłukiwania, metoda OMO czy odżywka w sprayu?
  3. Jaki stylizator do włosów kręconych?
najlepsza odżywka do włosów kręconych
Wiele kobiet skarży się na to, że ich kręcone włosy są niesforne i niepodatne na zabiegi stylizacyjne. Niejedna z pań woli codziennie prostować włosy, niż po raz kolejny walczyć z kłopotliwymi lokami. 

Przeczytaj także: Szampon nawilżający skórę głowy: kiedy go stosować?

Warto uświadomić sobie, że loki cechują się bardzo delikatną strukturą, którą wiele czynników może zaburzać. Jednak, jeśli tylko wprowadzisz do swojej codziennej pielęgnacji kilka drobnych zmian, może się okazać, że jesteś posiadaczką przepięknej burzy idealnie równych sprężynek. Wśród nich na pewno jest stosowanie najlepszej odżywki do włosów.

  • Jak myć włosy kręcone?

Ważnym etapem pielęgnacji loków jest ich delikatne mycie. Nie chodzi jednak o nałożenie szamponu na włosy – wcześniej trzeba je zabezpieczyć przed wysuszającym działaniem substancji myjących. Najlepiej wypróbować sławetną metodę OMO (odżywka-mycie-odżywka), która ochroni kosmyki przed działaniem szamponu, gwarantując im jednocześnie świeżość. Pamiętajcie o doborze najlepszej odżywki (maski) do kręconych włosów.

  • Czy suszyć kręcone włosy?

Kręcone włosy powinno się czesać tylko na mokro i pozostawić do samoistnego wyschnięcia, ewentualnie wysuszyć suszarką z dyfuzorem. Wystrzegaj się stylizacji na gorąco, jeśli nie chcesz borykać się z suchością i puszeniem.

Oczywiście, czegoś w tym planie brakuje. Nieodzownym elementem pielęgnacji loków jest dobra odżywka do włosów kręconych – i to najlepiej więcej niż jedna. W co warto zaopatrzyć swoją łazienkową półkę?

1. Metoda OMO przy lokach

  • Pierwsze dwie odżywki do włosów kręconych wejdą w skład „zestawu myjącego”. Pierwsze „O” z OMO to odżywka zwana popularnie „myjadłem”. Powinna mieć krótki, możliwie prosty skład pozbawiony silikonów. Odżywka do mycia włosów kręconych ma na celu ochronę włosów przed działaniem szamponu, dlatego nie musi mieć silnie odżywczych właściwości.
  • Końcowe „O” to faktyczne odżywianie. Odżywka do loków powinna posiadać składniki nawilżające, a zarazem nie działać na włosy obciążająco. Z reguły najlepiej sprawdzają się odżywki z emolientami, z małym dodatkiem humektantów.

2. Spray, czyli odżywka do włosów kręconych bez spłukiwania

Po umyciu i odżywieniu włosów nie zaszkodzi spryskać ich odrobiną dobrej odżywki do loków w sprayu. To wyjście znakomite również wtedy, gdy akurat nie masz czasu na długą pielęgnację pod prysznicem. Odżywka do włosów kręconych bez spłukiwania powinna mieć lekką strukturę i składniki, które zabezpieczą włosy przed działaniem czynników zewnętrznych.

3. Serum (maska) na końcówki dla włosów kręconych

Pamiętaj o ochronie końcówek – ich dobra kondycja jest bardzo ważna dla prezencji fryzury. Serum z jedwabiem lub naturalnymi olejami (np. z czarnuszki, arganowym, makadamia) wygładzi je i zabezpieczy. W tym celu znajdź serum, które twoim zdaniem jest najlepszą maską do włosów kręconych.
Po umyciu i nałożeniu produktów odżywczych, warto wgnieść we włosy odrobinę stylizatora (np. kremu do loków), a następnie owinąć włosy ręcznikiem. Pozwól im samoistnie wyschnąć, a przekonasz się, jak wiele potencjału drzemie w twoich lokach.
Dobra odżywka do włosów kręconych – a nawet i kilka – to podstawa zrównoważonej pielęgnacji. Jeśli jeszcze do tej pory nie wypróbowałaś odżywczych kosmetyków do loków, koniecznie zamów własny zestaw.