Data modyfikacji:

Jak przyspieszyć wzrost włosów: co na szybki porost włosów?

Szacuje się, że włosy rosną mniej więcej o 1 centymetr w ciągu miesiąca. To niewielkie tempo, zwłaszcza jeśli masz za sobą nieudane cięcie czy po prostu chcesz zapuścić bujną i długą czuprynę. Zastanawiasz się, co stosować na szybki porost włosów? Zobacz, jak przyspieszyć porost włosów.

jak przyspieszyć porost włosów

Jak przyspieszyć porost włosów? Wcierki i masaż

Wcierki to punkt obowiązkowy w pielęgnacji, jeśli zastanawiasz się, co kupić na szybszy porost włosów. Preparaty tego typu nanosi się na skórę głowy, dzięki czemu cebulki pobudzane są do pracy. W efekcie twoje kosmyki będą rosły szybciej i dodatkowo pojawią się nowe włosy, czyli tzw. baby hair. Wybierając wcierkę do swojej czupryny, lepiej unikać produktów z alkoholem – może on podrażniać i wysuszać skórę głowy.

Sama wcierka do włosów to jednak nie wszystko. Jeśli szukasz sposobu, jak przyspieszyć porost włosów domowymi sposobami, podczas aplikacji wcierki wykonaj masaż skóry głowy. Masowanie skóry delikatnymi okrężnymi ruchami pobudzi krążenie krwi i sprawi, że składniki odżywcze zawarte w kosmetyku lepiej się wchłoną.

Co na szybki porost włosów? Olejowanie

Pielęgnacja przy użyciu naturalnych olejków do włosów to jeden z najpopularniejszych urodowych trendów. Po tę metodę warto sięgnąć również wtedy, jeśli zastanawiasz się, jak naturalnie przyspieszyć porost włosów. Oleje wnikają w głąb włosów, odżywiają je i wzmacniają. A jeśli chcesz mieć długie włosy, które będą pięknie wyglądać, kosmyki muszą być zdrowe.

Pamiętaj, aby dobrać olej do swoich potrzeb i rodzaju włosów. Określ ich porowatość i na tej zasadzie dobierz specyfik. Ponadto warto w pielęgnacji wykorzystać olej rycynowy. Nadaje się do każdego rodzaju włosów i nanosi się go na skórę głowy, ponieważ pobudza wzrost włosów. Olejki tego typu są niestety dość gęste i ich nakładanie oraz zmywanie może być kłopotliwe.

Jak można przyspieszyć porost włosów? Zacznij od końca

A dokładniej od końcówek. Co prawda włosy rosną od nasady, ale jeśli zastanawiasz się, jak maksymalnie przyspieszyć porost włosów, musisz zatroszczyć się również o ich końce.

To właśnie końcówki są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne i w efekcie rozdwajanie. Co więcej, defekty te postępują ku górze i w rezultacie coraz większe części włosa się wykruszają. Ostatecznie wszystko to sprawia, że w dolnej części twoje włosy stają się przerzedzone i zniszczone.

Aby poradzić sobie z tym problemem, po pierwsze, pamiętaj o regularnych wizytach u fryzjera. Subtelne cięcie raz na 3 miesiące poprawi kondycję końcówek, chociaż trzeba zaznaczyć, że mitem jest twierdzenie, iż samo podcinanie przyspiesza porost włosów.

Po drugie, końcówki włosów trzeba zabezpieczać. Co jest dobre na szybki porost włosów? Wypróbuj któryś z wymienionych preparatów.

Serum silikonowe – sposób na szybki porost włosów na głowie

Chociaż wśród włosomaniaczek silikony znalazły się na cenzurowanym, nie powinnyśmy całkowicie wykluczać ich z pielęgnacji. O ile środki tego typu w szamponach czy odżywkach mogą podrażniać skórę głowy, o tyle w preparatach, które nakładasz na końcówki, są jak najbardziej pożądane. Serum silikonowe wzmocni końcówki i uodporni je na kruszenie, a tym samym będzie dobrym sposobem na porost włosów.

Jak przyspieszyć porost włosów? Stosuj olejek do końcówek

Olejki to z reguły preparaty oparte na naturalnych składnikach. W tym przypadku należy jednak uważać z ilością stosowanego środka, ponieważ niektóre olejki, jak np. arganowy, są bardzo tłuste i mogą wywołać niepożądany efekt.

Co stosować na szybki porost włosów? Przydatne akcesoria

Obok wymienionych wyżej preparatów i trików, jak przyspieszyć porost włosów, warto zaopatrzyć się także w kilka gadżetów, które przydadzą się w codziennej pielęgnacji.

Jak naturalnie przyspieszyć porost włosów? Delikatna szczotka i grzebień

Niewprawne czesanie przy użyciu akcesoriów kiepskiej jakości może skończyć się wyrywaniem i kruszeniem włosów, a to naturalnie nijak się ma do zapuszczania bujnej czupryny. Dlatego warto sięgnąć po delikatną szczotkę, która nie będzie szarpać kosmyków.

W praktyce świetnie sprawdzają się te z naturalnego włosia, np. z dzika. Do tego zestawu dodaj jeszcze grzebień, najlepiej z szeroko rozstawionymi zębami, który ułatwi rozczesywanie włosów, zwłaszcza po kąpieli.

Gumka do włosów, czyli co pomaga na szybki porost włosów

W twoim wachlarzu trików i akcesoriów, które mają za zadanie przyspieszyć porost włosów, powinna znaleźć się również solidna gumka.

Odłóż na bok modele ze sprzączkami, metalowymi wstawkami czy dekoracyjnymi aplikacjami. Wszystkie te elementy sprawiają, że włosy wplątują się w gumkę i przy zdejmowaniu łamią i wyrywają. Dobrym zamiennikiem będą za to gumki sprężynki.

Czepek – prosty sposób na szybki porost włosów

Czepek do pielęgnacji włosów przyda się podczas nakładania odżywek czy olejowania. Czepek nakłada się bezpośrednio na pokryte kosmetykiem włosy i następnie owija się głowę ręcznikiem. Taki trik sprawia, że przy skórze i na włosach można utrzymać nieco wyższą temperaturę, co korzystnie wpływa na wnikanie składników odżywczych.

Czy ręcznik ma wpływ na porost włosów?

Mokre włosy są szczególnie narażone na uszkodzenia. Szorstki ręcznik, którym dotychczas wycierałaś kosmyki, zamień na delikatny ręcznik z mikrofibry, który nie będzie ich szarpać i przyczyniać się do łamania włosów. Pamiętaj też, aby odsączać wodę z włosów delikatnie.

Na koniec warto wspomnieć, że jednym ze sposobów na przyspieszenie porostu włosów jest suplementacja. W tej roli świetnie sprawdzają się świeże drożdże lub preparaty je zawierające oraz środki, w których skład wchodzi pokrzywa czy skrzyp. Pamiętaj jednak, że suplementacje najlepiej jest skonsultować ze specjalistą.

Autor: Kamila Zalińska-Woźny