Data modyfikacji:

Jak nakładać rozświetlacz? Sposób na uwodzicielski błysk

Rozświetlacz to wyjątkowy kosmetyk – z jego pomocą możesz stworzyć piękny, pełen wdzięku makijaż na każdą okazję lub… poważnie sobie zaszkodzić. Aby wyglądać zdrowo i promiennie, a jednocześnie uniknąć efektu kuli dyskotekowej, powinnaś dowiedzieć się, jak nakładać rozświetlacz właściwie. Zajrzyj do naszego poradnika!
rozświetlacz do twarzy

Rozświetlacz do twarzy – błyskawiczne ożywienie makijażu

Rozświetlacz to produkt o pudrowej, kremowej lub płynnej konsystencji, którego zadaniem jest dodanie blasku poszczególnym partiom twarzy. Tego kosmetyku można używać bardzo wszechstronnie; w rękach wprawionej makijażystki okaże się cudownym narzędziem modelowania rysów twarzy.
Jeśli nigdy dotąd nie stosowałaś rozświetlacza, przed jego pierwszą aplikacją warto zapoznać się z kilkoma zasadami, które pozwolą ci uniknąć efektu przesady i kiczu. Dowiedz się, gdzie nakładać rozświetlacz, a także jakich akcesoriów używać – wtedy na pewno zakochasz się w tym produkcie!

Rodzaje rozświetlaczy do twarzy

Na rynku znajdziesz kilka rodzajów rozświetlaczy, dopasowanych do cer o zróżnicowanych potrzebach.
  • Rozświetlacze pudrowe to produkty o suchej formule, występujące w formie sypkiej lub sprasowanej. Nadają się do stosowania na wszystkich cerach, lecz w szczególności na tłustych i mieszanych.
  • Rozświetlacze w sztyfcie to kosmetyki w wygodnej formie, idealnej „do torebki”. Należy aplikować je na jeszcze mokry podkład.
  • Rozświetlacze płynne wymagają większej wprawy; zapewniają silny, lustrzany blask, dlatego należy używać ich bardzo ostrożnie. Najlepiej aplikować je gąbeczką.

Jak używać rozświetlacza? Kilka ważnych zasad

Jak nałożyć rozświetlacz, aby uzyskać rezultat wypoczętej i pełnej zdrowia twarzy?
  • Czym nakładać rozświetlacz? Jeśli używasz rozświetlacza w pudrze, niezbędny okaże się dobry pędzel do jego aplikowania. Zwykle jest to miękki, średniej gęstości lub tzw. miotełka.
  • Pierwotnym przeznaczeniem rozświetlacza jest podkreślanie kości policzkowych. Najpierw „zlokalizuj” je u siebie i wyznacz ich szczytową część (na granicy z kościami skroniowymi). Pokryj ten obszar rozświetlaczem w bardzo niewielkiej ilości.
  • Jak nakładać rozświetlacz w sztyfcie lub kremie? W tym przypadku możesz posiłkować się gąbeczką do makijażu lub własnymi palcami. Pamiętaj jednak, że kremowe rozświetlacze nie utrzymają się długo na cerze skłonnej do przetłuszczania.

Jak stosować rozświetlacz na całą twarz?

Czy wiesz, że mieszając odrobinę rozświetlacza w płynie z podkładem uzyskasz podkład rozświetlający cerę? Sposób ten powinny wypróbować posiadaczki cer suchych, pozbawionych zdrowego kolorytu. Jeśli nie używasz podkładu, kilka kropel rozświetlacza możesz dodać do kremu nawilżającego.

Rozświetlacz – jak nakładać go na inne partie twarzy?

Kości policzkowe to nie jedyne okolice, które możesz zaakcentować rozświetlaczem. Gdy już wprawisz się w sztuce jego stosowania, możesz wykorzystać go do bardziej zaawansowanego modelowania twarzy.
  • Jak używać rozświetlacza do twarzy, aby optycznie ją wysmuklić? Zaaplikuj kosmetyk na grzbiecie nosa. Pamiętaj jednak, aby nie nakładać go na sam czubek – inaczej uzyskasz nienaturalny efekt.
  • Rozświetlacz doskonale nadaje się również do wykonywania… makijażu oka! Podkreślisz nim łuk brwiowy i rozjaśnisz wewnętrzne kąciki. Rozświetlacza możesz używać nawet jako cienia do powiek.
  • Chcesz optycznie powiększyć usta? Nałóż odrobinę rozświetlacza na łuk kupidyna (zagłębienie między górną wargą, a nosem).
  • Rozświetlacz w płynie lub sztyfcie możesz nakładać także na ciało. Spróbuj podkreślić nim kości obojczykowe – efekt będzie znakomity zwłaszcza, jeśli zaaplikujesz kosmetyk na lekko opaloną skórę.
Możesz być pewna, że gdy tylko zaznajomisz się z technikami używania rozświetlacza do twarzy, nie będziesz mogła się bez niego obyć. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się dla ciebie pomocne. A teraz – pędzle w dłoń!

Przeczytaj także:

Autorka: Joanna Stanuch