Data publikacji:

Jak zapuścić włosy? Z krótkich na boba


Próbując zapuścić włosy, masz prawo nie raz zwątpić w sens tego, co robisz. Istnieją trzy etapy zapuszczania włosów z krótkich na długie. Pierwszy to etap, w trakcie którego będziesz bardzo entuzjastycznie nastawiona do swojego pomysłu. Drugi to moment, gdy twoje włosy nie będą jeszcze takiej długości, jakbyś oczekiwała, przez co nie raz zwątpisz. W ostatnim etapie stwierdzisz, że zapuszczanie włosów z krótkiej fryzury jest fajne i możesz spinać włosy gumką . Wszystkie powyższe etapy podlegają pod odpowiednie procedury. Jakie? Zapraszamy do poniższego artykułu.

włosy

Sposoby na łatwiejsze zapuszczanie włosów


Tym, co najczęściej zniechęca do zapuszczania włosów, jest moment, w którym włosy odrosną na tyle, że są dłuższe, ale nie na tyle, że jesteśmy w stanie z nich ułożyć fryzurę. Dzięki temu fryzura nabiera ciężkości. Jeśli nie wiesz, jak zapuścić włosy z krótkich na boba, ten artykuł jest dla ciebie. Istnieją pewne triki, które ułatwią ci przejście przez cały proces.

Z kolei fryzury przejściowe przy zapuszczaniu włosów są niezwykle efektowne i każdy dobry fryzjer powinien się z nimi uporać. Cała filozofia polega na odpowiednim cięciu. Stylista powinien pozbyć się włosów z różnych partii w częściach głowy. W niektórych włosy powinny zostać krótsze. Z kolei przy innych dłuższe. To niezwykle ważne, aby włosy nie zaczęły rosnąć niesfornie, każdy kosmyk układający się w dowolny sposób.

Decydując się na wizytę w salonie fryzjerskim, pamiętajmy, że zadaniem fryzjera podczas spotkania jest dobranie idealnej dla nas fryzury na zapuszczenie włosów. Natomiast naszym zadaniem jest odpowiednia pielęgnacja i wzmocnienie włosów w tym procesie, co znacznie może ułatwić osiągnięcie wymarzonej dla nas fryzury. Stosowanie różnego rodzaju masek intensywnie działa na skórę głowy, co znacznie przyspiesza porost włosów. Stosowanie odpowiednich preparatów jest niezwykle ważne i nie można o tym zapominać. Dużą popularnością cieszą się produkty pochodzenia naturalnego, jak te dostępne na stronie Ceneo .pl – można tam znaleźć serie produktów inspirowane naukowymi podstawami dietetyki. W myśl założenia producenta, o włosy należy dbać tak samo, jak o całe ciało.

Przejściowe fryzury podczas zapuszczania włosów


Marzysz o pięknej fryzurze, ale masz dość krótkich włosów? Zastanawiasz się, czy fryzury do zapuszczania włosów są ładne i estetyczne, a przede wszystkim, czy są odpowiednie dla ciebie? Kiedy Twoje włosy odrosną już co najmniej do ucha, możemy śmiało mówić wtedy o pewnym sukcesie.

Przeszłaś właśnie przez najtrudniejszy etap, ale nie jedyny. W tym momencie możesz zacząć podcinać włosy tuż nad uszami, w taki sposób, aby fryzura zaczęła nabierać oczekiwanego kształtu. Niemniej jednak na tym etapie może ci się wydawać, że włosów jest tak dużo, że masz poszerzoną buzię. Niestety, musisz cierpliwie poczekać, aż będziesz mogła zagarnąć nadmiar włosów za uszy.

Okres przejściowy przy zapuszczaniu włosów z krótkich na boba nie jest łatwy. To moment, w którym włosy nie są ani krótkie, ani długie. Nie oznacza to jednak, że nie można przejść przez ten krok skutecznie. Istotną kwestią jest fakt, aby podcinać końcówki. Nie powinno to się jednak odbywać zbyt często, ale też nie za rzadko. W związku z tym należy obserwować kondycję włosów i być pod stałą opieką stylisty, który z pewnością ułoży nam plan zapuszczania włosów oraz doradzi, jaka fryzura przejściowa z krótkich na długie będzie najbardziej odpowiednia.

Dość poważnym błędem, który popełniają panie, jest nieodpowiednia pielęgnacja, która jest kluczem do sukcesu. Równoległe podcinanie końcówek włosów wraz z kosmetykami, które posiadają zbawienny wpływ na nasze kosmyki, jest niezwykle istotne.

Odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów zapuszczanych


Mnogość produktów dostępnych w sklepach może przyprawić o zawrót głowy. Wybierać szampony wegańskie, odżywki z olejkami, decydować się na produkty z SLS czy może bez? Na etapie poszukiwań odpowiednich produktów pojawia się wiele pytań, które są niezwykle ważne.

Jeśli zdecydowaliśmy się już na zapuszczanie włosów z krótkich na dłuższe, nie bójmy się użyć produktów, które służą do regeneracji kosmyków. Używając nie tylko odpowiednich szamponów i odżywek, ale również preparatów nawilżających typu maski lub wszelkiego rodzaju ochronnych, pomożemy włosom swobodnie wzrastać. Jeśli stosujemy suszarkę do włosów, prostownicę, falownicę lub jakiekolwiek urządzenie z temperaturą, użyjmy produktów typu Farouk CHI 44 Iron Guard Thermal Protection spray do ochrony przed temperaturą, które ochronią włosy przed negatywnym wpływem ciepła na nasze włosy.

Specyfiki tego rodzaju posiadają w składzie wszystko to, czego potrzebują nasze włosy, aby ochronić się przed termicznym działaniem wszelkiego rodzaju urządzeń. Często gęsto fryzury przejściowe wymagają odpowiedniego ułożenia, więc może się zdarzyć, że sama odżywka nałożona podczas mycia to dla nich za mało.

Każdy kosmetyk musi być dobrany do rodzaju włosów. Każda z nas jest inna. Tak samo nasze włosy różnią się od siebie. Nie ma jednego sposobu, który byłby uniwersalny dla każdego. Jeśli już dowiemy się, jak zapuścić włosy z krótkich na boba, zainteresujmy się także, jak o nie odpowiednio dbać na każdym z etapów. Poszczególne z nich mogą mimo wszystko osłabiać kosmyki, dlatego tak ważne jest, aby wspomóc je podczas całego procesu. Dość ciekawą propozycją są produkty z linii Moroccanoil, które są oparte na unikalnej recepturze. Kosmetyki z tej linii skutecznie nawilżają włosy, przywracając ich naturalny wygląd. Nadają się do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów: rozjaśnianych, farbowanych oraz naturalnych. Ich skuteczność jest poparta licznymi badaniami, a olejek arganowy zawarty w ich składzie wręcz czyni cuda.
Autorka: Joanna Szaj