Regularne złuszczanie martwego naskórka to jeden z sekretów zdrowej i promiennej cery. Możesz robić to z pomocą tradycyjnego peelingu lub zdecydować się na mikrodermabrazję w domu. Sprawdź, jakie urządzenie wybrać i na czym polega sam zabieg.
Mikrodermabrazja to zabieg, w trakcie którego usuwa się mechanicznie obumarły naskórek. Właśnie dlatego nazywa się ją także mikropeelingiem – dokładne, a jednocześnie bezinwazyjne złuszczanie starej tkanki przynosi liczne korzyści, w tym między innymi wspomaga regenerację skóry i zwiększa wchłanialność składników aktywnych zawartych w używanych kosmetykach.
Mikrodermabrazję w domu możesz wykonać za pomocą samych kosmetyków lub jednego z polecanych sprzętów. Jeśli obawiasz się samodzielnego przeprowadzenia zabiegu, zapisz się na wizytę u zaufanej kosmetyczki i skorzystaj z korzyści, jakie niesie ze sobą mikropeeling diamentowy, tlenowy lub korundowy.
Dlaczego warto zdecydować się na wykonanie mikrodermabrazji w domu? Zabieg może pochwalić się licznymi zaletami, wśród których znalazło się przede wszystkim dokładne i bezinwazyjne złuszczanie obumarłego naskórka. W efekcie komórki zostają pobudzone do odnowy, co z kolei wpływa na zwiększenie elastyczności skóry, zmniejszenie porów czy ograniczenie powstawania zaskórników.
Regularne wykonywanie mikrodermabrazji w domu spowalnia procesy starzeniowe skóry. Dzięki temu nie tylko ograniczasz powstawanie kolejnych zmarszczek, ale także spłycasz te, które już masz. Dodatkowo zabieg okazuje się pomocny w przypadku przebarwień, np. plam starczych, które pojawiają na cerze wraz z upływem lat.
Zarówno mikrodermabrazja w domu, jak i ta wykonywana w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym ma pewne przeciwwskazania. Zabiegu nie powinno się wykonywać w przypadku wystąpienia zakażeń grzybiczych, bakteryjnych i wirusowych oraz otwartych ran. Nie zaleca się także przeprowadzania mikrodermabrazji w domu u osób, które zmagają się z trądzikiem różowatym, mają cerę naczynkową lub przyjmują niektóre leki, np. przeciwzapalne.
Nie wiesz, jak wykonać mikrodermabrazję w domu? Z radością przeprowadzimy cię przez zabieg krok po kroku. Zacznij od dokładnego oczyszczenia skóry, najlepiej przy użyciu płynu lub pianki myjącej, a następnie przystąp do peelingu. Rozprowadź kosmetyk dokładnie na całej twarzy, delikatnie wmasowując drobinki. Po upływie około 2 minut zmyj wszystko wodą i wytrzyj ręcznikiem.
Czas na właściwą część zabiegu. Mikrodermabrazja w domu wymaga zastosowania specjalnego kosmetyku zawierającego kwas glikolowy. Dlaczego właśnie ten składnik? Ma on właściwości oczyszczające, złuszczające i regenerujące.
Po aplikacji zostaw formułę na skórze na czas określony przez producenta, a następnie użyj płynu neutralizującego. Jego zadaniem jest przywrócenie cerze odpowiedniego pH. Pielęgnację zakończ ulubionym kremem nawilżającym i gotowe.
Decydując się na wykonanie mikrodermabrazji w domu, masz do wyboru dwie możliwości – użycie wyłącznie odpowiednich kosmetyków lub skorzystanie z pomocy profesjonalnego sprzętu. Urządzenia tego typu mają o wiele skuteczniejsze działanie, ponieważ nie tylko oczyszczają i złuszczają naskórek, ale także wpływają pozytywnie na pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny. Efekt? Miękka, elastyczna i gładka skóra oraz spowolnione procesy starzenia się cery.
Przygotowaliśmy dla ciebie listę najpopularniejszych sprzętów do mikrodermabrazji na Ceneo.pl. Sprawdź, które profesjonalne urządzenia są najchętniej wybierane przez naszych użytkowników.
Służy również do wykonywania masażu próżniowego. Urządzenie pozwala na przeprowadzenie zabiegu w sposób bezinwazyjny, który nadaje skórze gładkość. Co jest sekretem jego działania? Diamentowe i sterylne ostrza diamentowe, które pozwalają w szybki sposób uporać się z martwym naskórkiem, nierównościami, a nawet niewielkimi zmarszczkami.
To urządzenie, które, w połączeniu z odpowiednimi kosmetykami, pomaga w widocznym wzmocnieniu skóry i nadaniu jej zdrowego blasku. Mikrodermabrazja w domu pozwala także usunąć przebarwienia, odmłodzić cerę i dokładnie ją oczyścić, jednocześnie bezinwazyjnie usuwając z niej martwy naskórek, nadmiar sebum czy zanieczyszczenia.
To urządzenie, do którego otrzymujesz aż 2 pióra oraz 9 końcówek, w tym jedną do masażu. Model, podobnie jak i pozostałe polecane produkty, sprawia, że skóra nabiera zdrowego wyglądu, blasku i gładkości. Podczas bezinwazyjnego zabiegu stopniowo usuwane są nierówności, zmarszczki, przebarwienia czy złuszczenia.
Doskonale sprawdzi się w domowym zaciszu. Model jest bezproblemowy w obsłudze i sprawia, że sam zabieg jest prosty i przyjemny. Delikatne ostrza złuszczają martwy naskórek, odblokowują gruczoły łojowe oraz widocznie wygładzają cerę i ujednolicają jej koloryt.
Może pochwalić się kompaktowym i ergonomicznym kształtem oraz skutecznym działaniem. Model popularnego producenta przywraca skórze blask, wygładza zmarszczki i usuwa przebarwienia, a do tego dokładnie oczyszcza twarz. I to już w ciągu kilku minut.
Przeczytaj także:
Autorka: Katarzyna Wendzonka