Data publikacji:

Tego nie rób, testując perfumy! (Najczęstsze błędy)

Marylin Monroe rozbudzała zmysły i wyobraźnię mężczyzn i kobiet na całym świecie, mówiąc, że sypia odziana tylko w swoje ulubione perfumy Chanel no. 5. Gdy otacza Cię zmysłowy, piękny zapach masz wrażenie, że cały świat stoi przed Tobą otworem. Nie psuj efektu: przedstawiamy najczęstsze błędy popełniane w trakcie testowania perfum.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie, aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

1. Niewłaściwa powierzchnia testowa

Gdy przymierzamy się do zakupu nowych perfum, udajemy się do perfumerii. Tam czekają na nas pełne półki eleganckich flakoników skrywających tajemnicze zapachy. Przystępujemy do sprawdzania ich zawartości i typowania najlepszych naszym zdaniem kompozycji. Najczęstszym błędem jest sprawdzanie, jak pachnie dany kosmetyk na blotterze - wąskim kartoniku, który znajdziesz w sąsiedztwie testerów. Perfumy uwalniają swoje rzeczywiste właściwości w kontakcie ze skórą. Piękny bukiet może w rzeczywistości nie pasować do Ciebie. W wyniku reakcji chemicznych zachodzących na powierzchni Twojego ciała może ulec całkowitej przemianie.

2. Zbyt szybka ocena zapachu

Uwalnianie się zapachu perfum to proces. Tak zwane trzy akordy: serca, głowy i bazowy charakteryzują się innymi nutami. Zapach przechodzi stopniowo od jednego akordu do kolejnego. Błędem jest zatem zakładanie, że przez cały dzień nasza mgiełka będzie pachnieć tak samo. Poświęć więcej czas na testowanie, gdyż może się okazać, że na którymś etapie dany zapach może Ci nie odpowiadać.

3. Testowanie zapachów przy nieodpowiedniej temperaturze otoczenia

Aby zapach mógł uwalniać się prawidłowo, należy stworzyć (bądź znaleźć) warunki odpowiednie do testowania. Zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura może wypaczyć aromat. Perfumy lżejsze, świeże testuj najlepiej w pomieszczeniach, w których utrzymuje się 20 st. Celsjusza. Zimowe zapachy potrzebują trochę niższej ciepłoty.

4. Rozcieranie perfum nadgarstkami

Rozcieranie perfum na skórze powoduje zaburzenie cyklu uwalniania trójstopniowego kolejnych akordów. Powstaje w ten sposób mylne wyobrażenie o ich rzeczywistym zapachu.

Autor: Paulina Staruszniak