Data publikacji:

Najlepsza pasta wybielająca – jaka jest najlepsza pasta wybielająca?

Wybielająca pasta do zębów jest największym wsparciem podczas dążenia do idealnego uśmiechu. Nasz tryb życia często nie idzie w parze z białymi zębami – spożywamy ogromne ilości kawy i herbaty, co przebarwia szkliwo. Jaka pasta wybielająca okaże się najlepszym wyborem?
pasta wybieląjąca

Jaka pasta wybielająca do zębów jest najlepsza?

Największymi winowajcami przebarwień szkliwa jest nie tylko wspomniane wcześniej regularne picie kawy i herbaty. Palenie papierosów, a także picie czerwonego wina również sprawia, że szkliwo przybiera nieatrakcyjny odcień. Niektóre przyprawy stanowią silny barwnik – do tego grona należy między innymi popularna kurkuma oraz curry.

Wprawdzie zabieg wybielający wykonany w gabinecie stomatologicznym jest skuteczny, jednak wymaga on sporych nakładów finansowych. W dodatku ze względu na fakt, że jednorazowy zabieg wybielający bardzo osłabia szkliwo, nie jest on zalecany częściej niż raz na pół roku. Jeśli zatem szukamy regularnej, domowej metody wybielania zębów, najskuteczniejszą metodą będzie używanie wybielającej pasty do zębów.

Czarna pasta wybielająca – czy to działa?

Coraz częściej wśród past wybielających spotkać możemy pasty w kolorze czarnym. Początkowo kolor ten może wzbudzać zdziwienie oraz nieufność – przecież staramy się uzyskać efekt nieskazitelnej bieli! Czarne pasty do zębów zawdzięczają swój kolor zawartym w nich cząsteczkom węgla aktywnego. Ma on właściwości silnie wybielające oraz przeciwbakteryjne. Użycie pasty bogatej w ten składnik sprawi, że kolor szkliwa może rozjaśnić się nawet o parę tonów. Warto więc odłożyć swoje obawy na temat „czarnej pasty” i spróbować poczuć na sobie jej dobroczynne działanie.

Najlepsza pasta wybielająca do zębów wrażliwych

Innym rodzajem pasty wybielającej jest pasta zawierająca porost islandzki. Zapobiega on powstawaniu przebarwień szkliwa. Pasty oparte o działanie porostu islandzkiego są szczególnie polecane dla posiadaczy wrażliwych zębów i dziąseł. Porost islandzki zapewnia działania antybakteryjne oraz stanowi naturalne nawilżenie, które chroni wrażliwe miejsca w jamie ustnej. Jeśli poszukujesz najlepszej pasty wybielającej dla zębów wrażliwych – wszelkie pasty oparte o recepturę zawierającą porost islandzki mogą być dobrym wyborem.

Najlepsza pasta wybielająca – dobroczynne działanie oleju kokosowego

Dobrym pomysłem podczas starania się o uzyskanie zdrowego wyglądu zębów może być pasta wybielająca zawierająca olej kokosowy. Użycie oleju kokosowego w higienie jamy ustnej posiada wieloletnią tradycję. W myśl Ajurwedy – medycyny indyjskiej, większość stanów zapalnych w organizmie ma związek z ze zdrowiem jamy ustnej. Do dziś można spotkać się z osobami, które używają oleju kokosowego codziennie jako płukanki do ust, by wykorzystać jego odświeżające i przeciwbakteryjne działanie.

Uczucie płukania olejem w ustach nie jest jednak komfortowe dla każdego, zwłaszcza że płukanie olejem kokosowym powinno trwać parę minut. Na szczęście obecnie możemy korzystać z wszelkich dobrodziejstw oleju kokosowego podczas codziennego mycia zębów. Coraz częściej składnik ten wykorzystywany jest w wybielających pastach do zębów. W ten sposób możemy wykorzystać działanie oleju kokosowego w dobrze znanej nam formie pasty.

Wybór najlepszej pasty wybielającej – cząsteczki polerujące zęby

Podczas podejmowania decyzji na temat najlepszej dla naszych potrzeb pasty wybielającej, warto zwrócić uwagę na te składniki aktywne, które mają za zadanie optyczne rozjaśnienie szkliwa. Ale nie tylko. Kolejnym aspektem, który jest ważnym wyznacznikiem tego, czy pasta będzie nam służyć, jest jej działanie polerujące. Pasty, które zapewniają działanie polerujące, zawierają krzemionkę, która zapewnia gładkie i doczyszczone szkliwo. Niektóre pasty zawierają mikrodrobinki, które podczas szczotkowania, ścierają powierzchnię szkliwa, powodując jej doczyszczenie.

Najlepsza pasta wybielająca do zębów – naturalne pasty enzymatyczne

Istnieją również enzymatyczne pasty wybielające. Pasty te posiadają naturalne enzymy – wyciągi z roślin, np. z ananasa, mające za zadanie wybielenie zębów. Biel zębów w tym przypadku nie pochodzi ze starcia wierzchniej warstwy szkliwa. Pasty zawierające wyciągi enzymatyczne działają bezpośrednio na przebarwienia w celu ich usunięcia poprzez rozpuszczanie. Można więc powiedzieć, że wyciągi z roślin mają za zadanie rozpuszczenie „plam” różnego pochodzenia, które dają wrażenie zżółkniętego szkliwa.
Biały uśmiech jest oznaką młodości i zdrowia. Odpowiednia higiena jamy ustnej wpływa na dobrostan całego organizmu, a niejednej osobie zdrowy, piękny uśmiech dodaje pewności siebie. Nie bez powodu ludzie już od lat dążą do zniwelowania efektu zżółknięcia szkliwa.

Jeśli czujesz, że zdrowy, biały uśmiech jest dla ciebie ważny – spraw, by dbanie o szkliwo stało się twoją codziennością. Przy odrobinie samodyscypliny, połączenie zdrowych nawyków i stosowania past wybielających może przynieść wymarzone rezultaty szybciej, niż ci się wydaje.

Staraj się uważać na wszelkie „domowe” sposoby wybielania, ponieważ tworzenie specyfików wybielających na własną rękę może nie skończyć się dobrze. Warto zaufać w tej kwestii standaryzowanym pastom do zębów oraz stomatologom.
Zdjęcie: Rido81/Envato Elements