Data publikacji:

Co oprócz zmarszczek zdradza twój wiek?

Dbasz o pielęgnację twarzy, regularnie wklepując w nią krem i używając nawilżających maseczek? Prawdopodobniej za parę lat wciąż będziesz mogła pochwalić się młodo wyglądającą twarzą. Twój wiek mogą zdradzać jednak inne części ciała, na przykład dłonie. Zobacz jak dbać o siebie, aby zachować młodość na dłużej!

DŁONIE

To one najłatwiej zdradzają nasz wiek. Na razie nie ma jeszcze na rynku skutecznych zabiegów odmładzających dłonie, dlatego warto zadbać o nie wcześniej. Postaraj się regularnie nawilżać dłonie kremem. Wygodnie jest postawić tubkę kremu koło kranu, na biurku w pracy i przy łóżku tak, aby zawsze mieć do niego dostęp. Aby lepiej chronić dłonie zimą nie zapominaj o rękawiczkach. Na ich wpływ ma również używanie detergentów – aby pozostały zadbane podczas sprzątania nie zapominaj o gumowych rękawicach.

SZYJA I DEKOLT

Bardzo ważne jest to, aby nie zapominać o nakładaniu kremu również na okolice szyi i dekoltu. W przeciwnym razie różnica między twarzą, na którą regularnie nakładasz kosmetyki, a zaniedbanym dekoltem będzie widoczna. W drogeriach możesz znaleźć specjalne kremy ujędrniające i nawilżające, przeznaczone właśnie do tej części ciała.

KOLANA

Obwisła skóra na kolanach bezlitośnie obnaża wiek.  Warto regularnie zmiękczać je kremem. Pomóc może Ci również jazda na rowerze.

Na nasz wygląda ma wpływ również... poziom tłuszczu w organizmie. Bardzo szczupłe osoby szybciej będą wyglądać starzej. Utrzymanie młodszego wyglądu gwarantuje 15 do 25% tkanki tłuszczowej w organizmie. Fatalny wpływ na wygląd naszej skóry ma palenie papierosów i częsta ekspozycja na słońce. Pomóc zaś może dieta bogata w antyoksydanty, obecne m.in. w świeżych rybach.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz