Data publikacji:

Jak wykonać stemplowanie paznokci?


Szukasz łatwego i szybkiego sposobu na zdobienie paznokci? Wypróbuj stemplowanie! Technika ta polega na odciskaniu na płytce wzorków za pomocą specjalnego szablonu. Najlepsze efekty daje na hybrydzie. Jak wykonać stemplowanie paznokci? Jakie akcesoria będą potrzebne? Sprawdź!
paznokcie

Stemplowanie paznokci – co to za zabieg?


Stemplowanie paznokci to technika zdobienia polegająca na odciskaniu na płytce wzorów przy użyciu specjalnego stempla. Szablon maluje się lakierem, następnie czyści, przenosi na stempel i odbija na paznokciu. Choć zabieg ten bez wątpienia jest prostszy niż własnoręczne malowanie wzorków na płytce, również może przysporzyć nieco problemów. W artykule radzimy, jak wykonać stemplowanie paznokci krok po kroku i jakich błędów unikać. 

Zestaw do stemplowania paznokci – jaki wybrać?


Zanim spróbujesz swoich sił w stemplowaniu paznokci, musisz zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Trochę ich jest, jednak gdy już kupisz wszystkie przyrządy, będziesz mogła wykorzystywać je wielokrotnie. Co powinien zawierać zestaw do stemplowania paznokci?

Stempel – to oczywiście podstawa. Najlepiej sprawdzi się stempel przezroczysty, na którym odbity wzór jest doskonale widoczny. Może być wykonany z silikonu lub plastiku. 
Płytki z wzorkami – to właśnie one odpowiadają za wygląd całego zdobienia. W internecie znajdziesz mnóstwo modeli blaszek z przeróżnymi wzorami. Postaw na produkt dobrej jakości, tak aby zdobienia nie były zbyt płytko wyżłobione. 
Zdrapka – choć jest to bardzo przydatne narzędzie, nie każdy zestaw do stemplowania paznokci musi ją zawierać. Zdrapka służy do tego, aby rozprowadzić lakier we wszystkie zakamarki płytki i usunąć jego nadmiar. Najlepiej sprawdzi się plastikowa.
Lakier do stemplowania – najlepiej sprawdzi się specjalny produkt przeznaczony do tego typu zdobienia. Powinien być odpowiednio gęsty i mocno napigmentowany. Do stemplowania zdecydowanie nie nadaje się lakier hybrydowy. Możesz wypróbować za to klasyczny lakier o gęstej konsystencji. 
Zmywacz do paznokci – służy do usuwania lakieru, który wyjechał poza płytkę, a także do czyszczenia płytki ze wzorem.

Taśma klejąca – doskonale nadaje się do usuwania nieudanego wzorku oraz zabrudzeń ze stempla. Zamiast taśmy możesz użyć także rolki do czyszczenia ubrań z kłaczków.

Stemplowanie na hybrydzie – jak wykonać?


Jak wykonać stemplowanie na hybrydzie lub klasycznym lakierze? Najpierw umyj i zdezynfekuj dłonie, odsuń lub wytnij skórki i odtłuść płytkę. Następnie nałóż bazę i utwardź ją w lampie, jeśli wykonujesz manicure hybrydowy. Pomaluj paznokcie wybranym lakierem i znów utrwal w lampie, a następnie usuń warstwę dyspersyjną.
Wybierz płytkę ze wzorem i pokryj ją lakierem do stemplowania. Nadmiar produktu usuń zdrapką i starannie przenieś wzorek na stempel. Jeśli ładnie się odbije, odciśnij zdecydowanym ruchem zdobienie na płytce z utwardzonym lakierem. Gdy wyschnie, pokryj wzór top coatem hybrydowym i utwardź w lampie. Następnie oczyść dokładnie płytkę z resztek lakieru i powtarzaj kroki do czasu, aż ozdobisz wszystkie paznokcie. To wszystko! 

Stemplowanie paznokci – problemy i błędy


Jakie problemy przydarzają się najczęściej podczas stemplowania paznokci? Pierwszym błędem jest użycie zbyt rzadkiego lakieru, przez co wzór nie jest w stanie dobrze się odbić. Trudności mogą sprawiać także kiepskiej jakości blaszka oraz nieprzezroczysty stempel, na którym nie widać dobrze odciśniętego wzoru.

Niezwykle ważne jest także oczyszczenie stempla i płytki po wykonaniu zdobienia. Ponadto postaraj się nakładać na wzór odpowiednią ilość lakieru. Gdy użyjesz zbyt mało produktu, wzór nie odbije się poprawnie. Jeżeli natomiast nałożysz zbyt dużo, wzorek może wyjść nieładny i rozmazany. 
Autorka: Olga Wacholc