Data publikacji:

Zapuszczanie włosów - na co zwrócić uwagę cz. 2

Dziś zapraszamy Was na drugą część naszego artykułu na temat zapuszczania włosów. Sprawdźmy na, co zwrócić szczególną uwagę w trakcie pielęgnacji i stylizacji oraz jaką rolę w tym procesie pełnią wspomagacze i właściwa dieta. Zapraszamy.

Pierwszą część artykułu znajdziesz tutaj.

1. Wspomagacze

Wspomagacze raczej nie sprawią, że nasz włos zacznie rosnąć błyskawicznie, z dnia na dzień. Co nie znaczny, że są one bezużyteczne. W swoim składzie mają często aminokwasy, sole mineralne, magnez, witaminy C, flawonoidy czy prowitaminy B5, dzięki czemu odżywiają i wzmacniają nasze kosmyki. Taki zestaw to bomba witaminowa dla naszych włosów.

2. Pielęgnacja

Okres zapuszczania włosów jest jednocześnie czasem ich szczególnej pielęgnacji. Należy wówczas dbać o czuprynę ze zdwojoną siłą. Zostawienie ich samym sobie nie jest najlepszym pomysłem. Dobrze będzie zaopatrzyć się w specjalistyczne kosmetyki pielęgnacyjne.

Odżywiaj, nawilżaj i regeneruj. Odżywkę powinnaś stosować po każdym umyciu. Warto także zakupić maskę, którą będziemy nakładać raz lub dwa razy w tygodniu (w zależności od stężenia składników aktywnych). Jeśli nasze końce się plączą, rozczeszmy je na mokro, przed spłukaniem odżywki, bardzo rzadkim grzebieniem. Długie włosy maja tendencję do rozdwajania. Aby temu zapobiec, polecamy stosowanie na nie olejku arganowego.

Dobrym pomysłem są też okazjonalne wizyty w salonie fryzjerskim, gdzie skorzystamy z oferty profesjonalnych zabiegów odżywiających. Co jeszcze? Masaż skóry głowy: poprawia on krążenie, dzięki czemu cebulki włosów wchłaniają więcej wartościowych substancji.

3. Stylizacja

Choć prostownica nie ma bezpośredniego wpływu na szybkość wzrostu włosów, jej używanie może skutkować uszkodzeniem łusek i nadmiernym przesuszaniem kosmyków. To z kolei może wzmagać ich łamliwość, co w efekcie znacząco utrudni i przedłuży proces hodowania.

Zaopatrzmy się także w specjalne szczotki i grzebienie, które ograniczają wyrywanie i łamanie włosów. Rozczesywanie przeprowadzajmy możliwie delikatnie - nie szarpmy i nie ciągnijmy.

Na grafice: 1. Szczotka do włosów Tangle Teezer, 28,48 zł; 2. Grzebień do włosów Sibel, 6,99 zł

Kosmetyki do stylizacji nie zawsze są dobre dla naszych włosów. Szczególnie unikajmy preparatów z alkoholem, które zwyczajnie je wysuszają. Jeśli tylko możemy, rezygnujmy z suszarki. Gorąca temperatura nie jest tym, o czym marzą nasze włosy.

4. Dieta

Co lubią nasze włosy? Przede wszystkim produkty bogate w witaminy A, E, B, a także cynk, miedz, żelazo, siarkę i krzem. Więcej na temat korzystnej dla włosów diety znajdziesz TUTAJ.

Poza właściwym odżywianiem rozważyć możemy suplementy. Preparaty na włosy i paznokcie zawierają niezbędne dla prawidłowego ich wzrostu minerały i witaminy. Na ich efekty także musimy poczekać. Zazwyczaj oznacza to 2-3 miesięcy regularnego stosowania. Pamiętaj jednak, że właściwy plan żywieniowy powinien być tu na pierwszym planie, a suplementy - jak też z nazwy wynika - mogą być jedynie jej uzupełnieniem.

Więcej kosmetyków pomocnych przy zapuszczaniu włosów znajdziesz TUTAJ

Autor: Natalia Malko