Data modyfikacji:

Tego nie rób swojej urodzie! 6 błędów kosmetyczek amatorek

Chcesz zadbać o swoje ciało i urodę bez wydawania bajońskich sum? Domowe zabiegi kosmetyczne to sprawdzony i dużo tańszy sposób na pielęgnację. Robiąc wszystko na własną rękę, bardzo łatwo stać się karykaturą kosmetyczki. Przedstawiamy 6 błędów popełnianych podczas domowych zabiegów pielęgnacyjnych.

1. Domowa regulacja brwi: wyrywanie włosków od góry

Nie należy wyrywać brwi od góry łuku. I nie chodzi tu o uszkodzenie nerwu (wg profesjonalistek to raczej mit), a po prostu o kwestie estetyczne. Brew układa się wzdłuż łuku brwiowego. Górna linia najbardziej oddaje naturalny charakter Twojej urody.

2. Domowy pedicure: ścieranie naskórka na sucho

Zrogowaciały naskórek na piętach i palcach wygląda nieestetycznie, więc nic dziwnego, że chcesz się go pozbyć. Nie należy używać tarek i pumeksów na sucho. Skóra jest twarda, przez co musisz mocniej szorować. Zabieg zajmie Ci więcej czasu, ponadto grozi podrażnieniem. Najefektywniejszą metodą jest tarcie wymoczonych stóp - zmiękczone zgrubienie łatwiej schodzi.

3. Domowe farbowanie odrostów: nakładanie farby na całą długość

Odświeżając kolor wcześniej farbowanych włosów, powinnaś nałożyć farbę najpierw na odrosty. To one wyróżniają się na Twojej głowie. Jeśli od razu pokryjesz całą długość, to nadal będą odstawać.

4. Domowe oczyszczanie cery: oczyszczanie manualne

Oczyszczanie manualne to jeden z najbardziej inwazyjnych zabiegów, jakim możesz się poddać. Wyciskanie pryszczy w rzeczywistości pogarsza infekcję. Tym bardziej nie powinnaś na własną rękę próbować nakłuwania skóry igłą (co często robią kosmetyczki).

5. Domowy manicure: piłowanie paznokci w różnych kierunkach

Nie wolno piłować paznokci, przesuwając pilniczkiem w jedną i drugą stronę. Uszkadzasz tym płytkę i zwiększasz  ryzyko jej rozdwajania się. Zawsze prowadź pilniczek w jednym kierunku.

6. Domowe oczyszczanie cery: mycie twarzy gorącą wodą

Wydaje się, że gorąca woda lepiej oczyszcza skórę i poprawia krążenie. Zabieg ten przynosi jednak więcej szkody niż pożytku. O konsekwencjach mycia cery gorącą wodą przeczytasz TUTAJ.

Autor: Paulina Staruszniak