Data modyfikacji:

Baza kauczukowa do paznokci - do czego służy?

Baza kauczukowa to produkt idealny dla problematycznej płytki paznokciowej. Jeśli twoje paznokcie są kruche, łamliwe, a na ich powierzchni zauważasz widoczne wgłębienia, to produkt wprost stworzony właśnie dla ciebie. Tłumaczymy, jak używać bazy kauczukowej, by każdy manicure prezentował się zachwycająco.

baza kauczukowa

Jak stosować bazę kauczukową do paznokci?

 1. Baza kauczukowa – co to jest?
 2. Baza kauczukowa dla wymagających paznokci
 3. Przedłużanie paznokci bazą kauczukową
 4. Jak używać bazy kauczukowej?
 5. Baza kauczukowa – prosty sposób na trwały manicure

Baza kauczukowa – co to jest?

Manicure hybrydowy nie może obyć się bez zastosowania odpowiedniej bazy, która przedłuży jego trwałość i zniweluje niedoskonałości płytki. Tuż obok standardowych baz hybrydowych, na rynku znajdziesz rozmaite wariacje tych produktów. Jednym z nich jest baza kauczukowa do paznokci.

Czym kauczukowa baza różni się od tradycyjnej? Przede wszystkim konsystencją. Zwykłe bazy są płynne i rzadkie, a po utrwaleniu w lampie zastygają do bardzo twardej postaci. Baza kauczukowa przed utrwaleniem jest gęsta, dzięki czemu podczas wykonywania manicure nie spływa z paznokci. Po wysuszeniu w lampie UV, kauczuk zmienia konsystencję na stałą, jednak zachowuje swoją prężystość.

Dzięki właściwościom kauczuku, baza cały czas „pracuje” z paznokciem. Oznacza to, że nie powinna odpryskiwać podczas jego nieoczekiwanego zagięcia. Bazie kauczukowej niestraszne są również uderzenia – elastyczny kauczuk amortyzuje urazy, co znacznie wpływa na trwałość manicure.

Sprawdź również, jak zmywać paznokcie hybrydowe.

Baza kauczukowa dla wymagających paznokci

Istotną zaletą kauczukowej bazy jest jej zdolność do samopoziomowania. Nałożona na płytkę z wgłębieniami, baza tworzy idealnie gładką, równą powłokę, dzięki której paznokieć uzyskuje idealny kształt.

Przedłużanie paznokci bazą kauczukową

Jeśli z powodu kruchości nie możesz zapuścić długich paznokci, baza kauczukowa rozwiąże twój problem. Używając jej wraz ze specjalnymi formami przedłużysz płytkę nawet do 5 mm. Takie przedłużenie paznokci, to sposób na naturalnie wyglądający manicure, który wykonasz zaledwie w kilkadziesiąt minut.

Jak używać bazy kauczukowej?

Baza kauczukowa coraz częściej znajduje się w wyposażeniu salonów kosmetycznych. Można znaleźć ją również w dobrych drogeriach internetowych. Mamy dobrą wiadomość: wcale nie musisz być profesjonalistką, by wykonać trwały kauczukowy manicure. Bez problemu zrobisz go sama!

Do stylizacji paznokci będą potrzebne ci:

 • Baza kauczukowa,
 • Hybrydowy lakier kolorowy,
 • Lakier nawierzchniowy,
 • Lampa UV,
 • Bloczek polerski,
 • Pilniczek,
 • Patyczek drewniany,
 • Środek do zmiękczania skórek,
 • Cleaner,
 • Płatki bezpyłowe.

Manicure zacznij od przygotowania paznokci – zmiękcz skórki, odsuń je delikatnie za pomocą patyczka, spiłuj płytkę i przetrzyj ją bloczkiem polerskim. Następnie, wytrzyj paznokcie płatkiem nasączonym w cleanerze.

Nałóż warstwę bazy kauczukowej na paznokcie. To nic trudnego – bazę kauczukową stosuje się tak, jak każdy lakier hybrydowy. Utrwal bazę w lampie UV (naświetlanie powinno trwać około 3 minuty).

Kolejny krok to nałożenie dwóch warstw lakieru kolorowego (każdą warstwę należy utrwalić w lampie przez 2 minuty). Na sam koniec, pokryj paznokcie topem i wysusz je w lampie.

Pamiętaj aby zabezpieczyć topem wolny brzeg paznokcia. Inaczej stylizacja może być nietrwała! Również zbyt krótki czas lub zbyt słaba moc lampy, mogą sprawić, że wystąpi problem aby utwardzić paznokieć.

Warstwę dyspersyjną lakieru zetrzyj cleanerem. Na skórki nałóż preparat pielęgnujący (np. oliwkę lub krem).

Baza kauczukowa – prosty sposób na trwały manicure

W odróżnieniu od klasycznych baz, baza kauczukowa doskonale znosi uderzenia i urazy. Stosując ją zapewnisz sobie trwały manicure na kilka tygodni, bez konieczności poprawek.