Data publikacji:

Gumki do zalotki – jakie stosować i jak je wymieniać?


Niemal każda kobieta marzy o naturalnie podkręconych rzęsach. Naturze zwykle trzeba odrobinę pomóc – dlatego właśnie powstała zalotka. Ten niewielki przyrząd w mgnieniu oka podkręca rzęsy, optycznie powiększając oczy i nadając spojrzeniu zalotność. Dowiedz się, jakie gumki do zalotki pozwolą ci uzyskać najlepszy efekt i jak często należy je wymieniać!
kobieta z zalotką
Zalotka – ten mały przedmiot znajduje się w kosmetyczkach większości kobiet. Jesteśmy pewni, że i ty go posiadasz. Czy jednak pamiętasz o tym, aby regularnie wymieniać gumki do zalotki? Koniecznie sprawdź, czemu to takie ważne i jak wybrać odpowiednie części zamienne do gadżetu, który odpowiada za zalotne spojrzenie.

Zalotka – bohaterka kobiecego spojrzenia. Dzięki zalotce twoje proste i cienkie rzęsy w kilka chwil mogą stać się podkręcone i bardziej widoczne. Podkręcanie rzęs zalotką to tańsza alternatywa zabiegu laminowania, który wykonywany jest w salonach kosmetycznych. 
Trzeba jednak pamiętać, że jako, że zalotka działa blisko gałki ocznej, należy używać jej z dużą ostrożnością. Istotna jest również higiena zabiegu, w tym pielęgnacja gumek do zalotki.

Jak używać zalotki?


Stosowanie zalotki jest banalnie proste, dlatego poradzi sobie z tym każda kobieta.

1. Czyste, nieumalowane rzęsy na wysokości nasady włóż pomiędzy górny fragment a gumkę do zalotki. Przytrzymaj przez 10 sekund.

2. Przesuń zalotkę lekko ku górze, tak aby ścisnęła rzęsy w połowie ich długości.

3. Po 10 kolejnych sekundach chwyć zalotką końcówki rzęs i ponownie przytrzymaj.

Zalotka – sprytne patenty na podkręcone rzęsy


 • Aby twoje rzęsy były podkręcone mocniej i trwalej, przed zastosowaniem zalotki podgrzej ją ciepłym powietrzem suszarki do włosów. Uważaj jednak, aby nie była zbyt gorąca.
• Zamiast zalotki tradycyjnej, możesz wybrać elektryczną, która wyróżnia się funkcją podgrzewania.
• Po podkręceniu rzęs, od razu pomaluj je tuszem – dzięki temu utrwalisz efekt.

Jakie gumki do zalotki wybrać?


Każda manualna zalotka posiada gumkę, która odpowiada za podkręcanie rzęs. Podczas ich ściskania, gumka stanowi pewnego rodzaju amortyzację, dzięki czemu włoski nie niszczą się.
Jaka gumka do zalotki sprawdzi się najlepiej? Warto wybrać tę wysokiej jakości, wykonaną z dobrego tworzywa, która nie odkształca się. Dzięki temu, gumka posłuży ci znacznie dłużej i będzie delikatniejsza dla rzęs. 

Wymienne gumki do zalotki


Gumki do zalotki należy regularnie czyścić. Ten fragment może bowiem szybko ulegać zabrudzeniom pochodzącym z nałożonego już makijażu, ale także kurzu czy łez. Po każdym podkręcaniu przemywaj swoją zalotkę wraz z gumką płynem micelarnym. Pamiętaj, że brudna gumka do zalotki może stanowić zagrożenie dla zdrowia oczu, powodując rozmaite infekcje!
Każda gumka do zalotki prędzej czy później wymaga wymiany. Wymienne gumki do zalotki możesz zakupić w zestawach po kilka sztuk. Jak często należy pozbywać się starych gumek? To zależy od poziomu ich zużycia. Jeśli widzisz, że gumka do zalotki jest odkształcona lub uszkodzona, najwyższa pora kupić nową.

Gumki do zalotki – gdzie kupić?


Dobre gumki do zalotki kupisz w wielu drogeriach internetowych. Podczas składania zamówienia, zwróć szczególną uwagę na ich rozmiar. 
Warto skupić się na gumkach renomowanych producentów – bardzo dobre opinie uzyskują gumki do zalotek Inglot oraz MAC.

Regularne wymienianie gumek do zalotki jest ważne dla kondycji rzęs, jak również higieny wykonywania makijażu. Jeśli dawno nie wymieniałaś tego fragmentu zalotki, najwyższa pora to zrobić.
Autorka: Joanna Stanuch