Data publikacji:

Jak samemu usunąć hybrydę?

Ściągnięcie hybrydy w domu wielu kobietom wydaje się niebywale trudnym zadaniem. Często trwa dużo czasu, lakier nie chce się rozpuścić, a paznokcie niszczą się i stają się słabe. Tymczasem istnieją skuteczne sposoby na to, aby uprościć sobie tę procedurę. Jak samemu usunąć hybrydę? Sprawdź w artykule!
jak samemu usunac hhybryde

Jak samemu usunąć hybrydę? Bezpieczne i skuteczne sposoby

Manicure hybrydowy jest w obecnych czasach niezwykle popularny. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że wykonuje się go częściej niż klasyczne zdobienie za pomocą zwykłego lakieru. Nie ma się czemu dziwić. Jest on znacznie trwalszy od tradycyjnego manicure’u, a w prosty i szybki sposób można wykonać go samodzielnie w domu. Nieco trudniejszym zadaniem może być za to jego ściągnięcie, jednak z naszymi wskazówkami z pewnością sobie poradzisz. W artykule znajdziesz nasze porady na temat, jak samemu usunąć hybrydę w skuteczny i bezpieczny sposób.

Jak samodzielnie ściągnąć hybrydy? Jeśli nie chcesz uszkodzić płytki, ale pragniesz, by cała procedura przebiegła szybko i sprawnie, musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim nigdy nie zrywaj i nie zdrapuj lakieru z paznokci. Takie zachowanie potwornie je niszczy, rysuje i osłabia. Ponadto nie piłuj płytki, jeśli zdejmujesz hybrydę pilnikiem bądź frezarką. Zatrzymaj się w momencie, w którym dojdziesz do własnego paznokcia. Wiele osób zastanawia się, czy hybrydy można zmyć zmywaczem. Odpowiedź brzmi: tak, ale musi to być produkt z acetonem. Będzie on mniej skuteczny od czystego acetonu, ale za to bezpieczniejszy i łagodniejszy dla płytki oraz skórek.

Warto pamiętać, że manicure hybrydowy zawsze nieco osłabia płytkę. Dlatego raz na jakiś czas rób sobie przerwę i zamiast hybrydy aplikuj na paznokcie specjalną odżywkę zawierającą witaminy, substancje utwardzające i zapobiegające pęknięciom.

Czym najlepiej ściągać hybrydy? Lista metod

Jak bezpiecznie zdjąć hybrydę w domu? Istnieją trzy główne metody, które można zastosować:
  • usuwanie lakieru hybrydowego acetonem,
  • ściąganie hybryd pilnikiem,
  • ściąganie hybryd frezarką.

Opisujemy je dokładnie poniżej.

Jak ściągnąć hybrydę acetonem?

Ściągnięcie hybrydy w domu acetonem jest stosunkowo bezpieczną metodą, choć i tutaj należy zachować pewne środki ostrożności. Aceton może osłabiać płytkę i wysuszać skórę, a nawet powodować niewielkie ranki, dlatego nie powinno się go trzymać na paznokciach zbyt długo. Jeśli zastanawiasz się, jakim zmywaczem ściągnąć hybrydę, koniecznie wybierz ten z acetonem. Choć nie będzie działać tak spektakularnie jak sam aceton, to z pewnością jest to bezpieczniejsza opcja.

Jak ściągnąć hybrydę acetonem? Przygotuj pilnik, aceton, waciki oraz folię aluminiową pociętą na kawałki. Najpierw musisz zmatowić płytkę pilnikiem, aby pozbyć się topu. Piłuj paznokcie pilnikiem lub frezarką do czasu, aż lakier stanie się matowy. Następnie na skórki nałóż olejek, aby zabezpieczyć je przed działaniem acetonu. Waciki do demakijażu lub, jeszcze lepiej, specjalne waciki bezpyłowe podziel na cztery części i nasącz acetonem. Nałóż je na paznokcie i każdy z nich owiń szczelnie folią aluminiową. Możesz także zabezpieczyć kompresy specjalnymi klipsami, dzięki czemu nie będą spadać.

Ile trzymać aceton na paznokciach? Uważa się, że 5-10 minut powinno wystarczyć, ale zależy to od rodzaju produktu. Jeśli używasz zmywacza acetonowego, potrzebne będzie nieco więcej czasu. Na pytanie, jak długo trzymać aceton na hybrydzie, odpowiedź nie jest taka prosta. Nie może to jednak być zbyt długo, aby nie zniszczyć płytki.

Następnie ściągnij kompresy acetonowe i zdejmij miękki lakier drewnianym patyczkiem Możesz ewentualnie użyć również polerki. Umyj ręce, na skórki oraz końcówki palców nałóż olejek, a na dłonie ulubiony krem natłuszczający. To wszystko!

Jak spiłować hybrydę pilnikiem?

Kolejnym sposobem na to, jak bezpiecznie ściągnąć hybrydę w domu, jest spiłowanie jej pilnikiem. Jest to sposób bezpieczny, ale bardzo mozolny. Polega na tym, że cały, gruby lakier usuwa się za pomocą zwykłego pilnika do paznokci (najlepiej papierowego). Jest to metoda znacznie bezpieczniejsza niż używanie frezarki, a dodatkowo płytka i skórki nie mają kontaktu z silną i żrącą substancją jaką jest aceton.

Jak samemu usunąć hybrydę pilnikiem? Zacznij od mocnego pilnika o niskiej gradacji. Spiłuj nim top oraz część lakieru, a następnie weź słabszy pilniczek o dużo niższej gradacji i usuń hybrydę do końca. To, że metoda ta jest bezpieczniejsza, nie oznacza, że można stosować ją bez pomyślunku. Gdy spiłujesz większość lakieru i będziesz powoli zbliżać się do płytki, musisz zachować szczególną ostrożność, by nie spiłować paznokcia. Nie dość, że by go to zniszczyło, to jeszcze byłoby to z pewnością bolesne.

Jak bezpiecznie ściągnąć hybrydę w domu frezarką?

Czym najlepiej ściągać hybrydy? Ostatnim sposobem jest użycie specjalnej frezarki do paznokci. Metoda ta stosowana jest w wielu profesjonalnych salonach manicure. Jest ona szybka i skuteczna, ale jednocześnie najbardziej ryzykowna. Frezarka jest w stanie bardzo mocno uszkodzić płytkę i spiłować ją tak, że palec będzie bardzo bolał. Dlatego też należy szczególnie uważać.

Ściągnięcie hybrydy w domu za pomocą frezarki wymaga wiedzy, umiejętności i cierpliwości. Najlepiej by było, gdyby najpierw ktoś doświadczony pokazał ci, jak to się robi. Musisz dobrać odpowiedni frez i pracować urządzeniem z określoną intensywnością. Gdy zbliżysz się do płytki, przerzuć się na zwykły pilnik lub polerkę. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko uszkodzenia paznokcia. Na koniec umyj dłonie, posmaruj skórki i płytkę olejkiem, a dłonie kremem natłuszczającym i gotowe!Zdjęcie: photopopova/Envato Elements
Autor: Olga Wacholc