Data publikacji:

Malinka na szyi. Jak się robi i jak się pozbyć?

Malinka na szyi to nie tylko nastoletnie zawstydzenie. To znak, że ktoś miał za sobą udaną noc. Co jednak, gdy mimo wszystko nie chcesz jej mieć na swoim dekolcie, szyi czy piersiach? Jak usunąć malinkę? Malinka na szyi. Jak się robi i jak się pozbyć?
malinka na szyi

Czym jest malinka?

Malinka na szyi? Co to? Malinka to niewielkich rozmiarów krwiak, powstały wskutek namiętnego pocałunku. Tak na prawdę chodzi o zassanie skóry przez partnera. Malinka to… swego rodzaju znak wysyłany otoczeniu. Amatorów malinki nie brakuje. 
Jak zrobić komuś malinkę? Złóż usta w kształt litery O, przyłóż je do ciała partnera w wybranym miejscu i zacznij ssać. Po kilku sekundach ssania (intensywnego przykładania ust do ciała drugiej osoby) dojrzysz niewielkie zaczerwienienie. Najczęściej malinki powstają na szyi i dekolcie. Skóra jest tu delikatna, a miejsce – dobrze widoczne. Jednak nie brakuje też panów, którzy uwielbiają odciskać malinki na kobiecych piersiach, pośladkach oraz na odcinku lędźwiowym partnerki. 
Najważniejsze jest to, by skóra, do której przykładasz usta, była miękka i usytuowana w dość wrażliwym miejscu na ciele. I jeśli to dla ciebie ważne – w miejscu, które trudno ukryć. Tak powstają najlepsze malinki na szyi. 
Zrobienie znaku miłości w niestandardowych miejscach (dłoń) jest możliwe, ale często wiąże się z koniecznością zasysania skóry przez długi czas. Może to jednak sprawić drugiej osobie ból, bo na przykład dłonie nie mają zbyt wiele tkanki tłuszczowej. Minusem jest również fakt, że malinka w takim miejscu (dłoń) będzie się utrzymywać dużo krócej niż na szyi.
Jak pozbyć się malinki?
Jeśli posiadanie malinki jest dla ciebie problematyczne i/lub wstydliwe, skorzystaj z naszych sposobów, jak szybko pozbyć się malinki.
  1. Zatuszuj miejsce, gdzie skóra jest przekrwiona – użyj grubej warstwy podkładu do twarzy. Malinka będzie niewidoczna. Podkład rozprowadź na całej powierzchni szyi, najwięcej kładąc go na malinkę. Jeśli krwiak jest nadal widoczny, pokryj go korektorem, a następnie użyj pudru do twarzy.
  2. Jak pozbyć się malinki z szyi w zimne dni? Załóż sweter z golfem. Wtedy żadne kosmetyki do makijażu nie będą potrzebne. 
  3. Stosuj okłady z wody z octem w celu szybszego pozbycia się krwiaka – malinki z szyi.
  4. Stosuj maści przyspieszające gojenie ran lub maści przyspieszające regenerację w przypadku stłuczeń. To odpowiedź rodem z apteki na pytanie, jak usunąć malinkę. 
  5. Przykładaj kostki lodu – szczególnie jeśli powstanie malinki było dla ciebie nie tak przyjemne, jak się tego spodziewałaś. I teraz pragniesz sobie nieco ulżyć tę niedogodność. Kostki lodu najlepiej jest umieścić w papierowym ręczniku i przykładać do malinki. To powinno przynieść ulgę i przyspieszyć proces gojenia się skóry po malince. 
  6. Przykładanie mięty lub aloesu na malinkę. Polecane jest też pocieranie czosnkiem i witamina K doustnie. 

Po ilu dniach malinka znika samoczynnie?

Od 7 do 10 dni. Tyle czasu potrzeba skórze, by zregenerować się po powstaniu krwiaka, którym jest namiętna malinka na szyi i innych delikatnych partiach ciała. 

Czy malinka na szyi może być niebezpieczna dla zdrowia i życia?

Zwykła malinka nie przynosi żadnych szkód na polu zdrowia i życia. Malinka jest krwiakiem podobnym do tego, który powstaje wskutek uderzenia. Ale pamiętaj – z niczym nie można przesadzać. Wyjątkowo mocne zassanie skóry w okolicach tętnicy może prowadzić do zakrzepu krwi! A z tym wiązana jest utrata zdrowia. W skrajnych przypadkach – nawet utrata życia.
Zdjęcie: Envato Elements
Ewa Doniec
Ewa Doniec

Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Lawenda, makaron i wiatr. To moje „naj”, za którymi podążam, kosztując życie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.