Data publikacji:

Malinka na szyi. Jak się robi i jak się pozbyć?

Po namiętnych pocałunkach pojawiła ci się malinka na szyi? Wiemy, jak się jej pozbyć! A może chcesz podkręcić atmosferę w sypialni i wykonać malinkę swojej drugiej połówce? Wiemy, jak ją zrobić. Czytaj dalej, a dowiesz się więcej!
I love when he's kissing of me neck

Co to jest malinka?

Co to malinka? Malinka to pamiątka powstała po bardzo namiętnym pocałunku. Przybiera ona formę niewielkiego siniaka koloru czerwonego lub fioletowego. Można ją zrobić w dowolnym miejscu na ciele, ale to właśnie malinka na szyi cieszy się największą popularnością. Skoro już wiemy, co to jest malinka, to teraz sprawdźmy, jak ją zrobić.
Na pewno nie raz ciekawiło cię, jak zrobić malinkę. To dużo prostsze, niż może się wydawać i wystarczy dosłownie chwila! Usta ułożone w „dziubek” trzeba przyłożyć do szyi partnera lub partnerki i zacząć ssać. Po kilkunastu sekundach można zabrać usta. Malinka na szyi pojawi się po kilku minutach. Jedni noszą malinkę na szyi z dumą, jako symbol namiętnego uczucia, lub chcą w ten sposób powiedzieć światu o nowej relacji. Inni z kolei chcą się jej pozbyć, uważając ją za coś krępującego.

Jak pozbyć się malinki?

Jak usunąć malinkę z szyi lub innego miejsca na ciele? Co zrobić, żeby znikła malinka? Pozbycie się malinki nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości istnieje skuteczny sposób, który wyjaśnia, co zrobić, żeby znikła malinka. Ponieważ malinka na ciele powstaje poprzez uszkodzenie naczyń krwionośnych i wyciek krwi pod skórę, trzeba jak najszybciej go przerwać. Można to zrobić, przykładając do szyi lód lub coś bardzo zimnego. Dzięki temu zwęzimy naczynia krwionośne i powstrzymamy krwawienie. Na następny dzień, jeżeli malinka jest nadal widoczna, należy stosować ciepłe kompresy, co przyspieszy wchłonięcie powstałego krwiaka.
Jak pozbyć się malinki w jeden dzień? Świetnym sposobem na zakrycie malinki jest dobry podkład kryjący, który pomoże nawet w sytuacji, kiedy wydaje się, że szyja w malinkach to koniec świata. Należy pamiętać aby podkład, którego użyjesz, miał kolor jaśniejszy od tego używanego na co dzień.
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także kryjący korektor. A jeśli chcesz uzyskać efekt pełnego krycia, użyj dobrego kryjącego korektora, a całość zakryj dodatkowo podkładem. Aby taki „makijaż” nie starł się w ciągu dnia, przypudruj całość transparentnym pudrem. Użyj w tym celu pędzla, gąbeczki lub puszka. Gotowe! Nie musisz się dłużej zastanawiać, jak usunąć malinkę z szyi.

Po ilu dniach znika malinka?

To, po ilu dniach znika malinka, w dużej mierze zależy to od intensywności pocałunku. Jeżeli pocałunek drugiej osoby był bardzo energiczny, to powstały siniak może utrzymywać się na szyi nawet kilka dni. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak regularne przykładanie do szyi ciepłego kompresu. Trzeba dać malince czas na to, aby mogła się wchłonąć.

Malinka na szyi – czym grozi?

Pojawiła ci się malinka na szyi? Czym grozi taki pocałunek? Czy jest on bezpieczny? Z reguły jest bezpieczny. Jedyne co może się po nim pojawić, to większy widoczny siniak. Aby tego uniknąć, malinka powinna być wykonana w miarę delikatnie. Nie można za bardzo przyssać się wargami do szyi, ponieważ może to sprawić drugiej osobie ból, a w efekcie pojawi się też duży siniak, który będzie potrzebował więcej czasu, aby się zagoić.

FAQ: Jak ukryć i rozumieć malinkę

Jak ukryć malinkę na szyi?
Możesz to zrobić, używając korektora lub podkładu kryjącego. Więcej o tym, jak zakryć malinkę przy użyciu tych kosmetyków, pisaliśmy w artykule powyżej. Zawsze możesz także założyć golf, nakleić na szyję cielisty plaster lub zawiązać wokół szyi szalik. Modnym rozwiązaniem dla kobiet będzie zawiązanie wokół szyi apaszki – zakryjesz malinkę, a przy tym będziesz modnie wyglądać!

Czy malinka to powód do wstydu?
Oczywiście, że nie! Malinka to wynik namiętnych pocałunków, a więc czegoś bardzo przyjemnego i pożądanego przez wiele osób. Jeśli jednak nie chcesz świecić taką pamiątką w niektórych sytuacjach, np. gdy pracujesz na poważnym stanowisku, to wówczas możesz ją zakryć.

Po co ludzie robią malinki?
Dla zabawy, aby dodać pikanterii w sypialni, przełamać rutynę w łóżku czy podczas pieszczot. Niektóre osoby chcą też zostawić swojej drugiej połówce pamiątkę po wspólnej nocy i sprawić, że druga osoba patrząc na taką malinkę, będzie sobie o niej przypominać. Powodów może być wiele, ale to jedne z najpowszechniejszych.
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.