Data modyfikacji:

Jaki kolor włosów wybrać do jasnej karnacji?


Cechą charakterystyczną osób z jasną karnacją jest subtelna uroda oraz delikatne rysy twarzy. Posiadaczki tego typu cery powinny być bardzo zadowolone, ponieważ współgra ona z wieloma odcieniami włosów. Jednak jaki kolor włosów do jasnej karnacji pasuje najbardziej? Sprawdź nasze typy!

pedicure

Jaki kolor włosów do jasnej karnacji?


Jasna karnacja wyróżnia się skórą o lekkim, ciepłym odcieniu, jednak może ona czasami przybierać także zimniejsze tony. Co więcej, określana jest ona często mianem „urody wiosennej”. Cechą charakterystyczną powyższej karnacji jest jasna, często blada skóra, która może posiadać delikatne, brzoskwiniowe odcienie. Przeważnie na twarzy pojawiają się drobne piegi, choć nie jest to warunek konieczny, aby określić skórę jako karnację jasną. Znakiem szczególnym jest także sposób opalania skóry, gdyż osoby posiadające jasną karnację opalają się bardzo szybko oraz często na kolor czerwony. Skóra w przypadku jasnej karnacji jest często dość cienka, a w efekcie widoczne są drobne żyłki.

Jasna karnacja występuje bardzo często w towarzystwie niebieskich bądź zielonych oczu - bardzo rzadko spotykane jest, aby przybierały one piwną czy brązową barwę. Typowy kolor włosów dla osoby z jasną karnacją to delikatny blond, rudości czy miedziane odcienie. Co zrobić jednak, gdy nie odpowiada nam kolor naszych włosów? Jaki kolor włosów do bladej cery dobrać, jeśli potrzebujemy zmiany? Podpowiadamy!

Kolor włosów do jasnej karnacji


Choć często słyszymy, że natura wie, co robi, a więc powinniśmy rodzić się z odcieniem włosów dopasowanym do naszego typu cery - nie zawsze okazuje się to prawdą. Często też nie musimy po prostu zgadzać się z decyzją matki natury. Warto zwrócić uwagę, że nie istnieje tylko jeden kolor włosów, który będzie idealnie współgrał z naszą karnacją i z tego względu warto testować różne warianty.

Więc właściwie jaki kolor włosów do jasnej karnacji będzie odpowiedni? Zdecydowanie blond! Jeśli nasza skóra ma tendencję do zaczerwienień, warto wybrać chłodniejsze tony blondu. W przypadku bladej cery sprawdzą się zarówno bardzo jasne odcienie blondu, jak i te przechodzące delikatnie w brązy.

Natomiast jaki kolor włosów do zielonych oczu i jasnej karnacji będzie odpowiedni? Doskonałym wyborem będą rudości, jednak te posiadające pomarańczowe i brązowe pigmenty, aniżeli czerwone. Pamiętajmy więc o odpowiednim dopasowaniu tonacji. Rudy to najrzadziej spotykany kolor, więc wybierając go, z pewnością wyróżnisz się z tłumu!

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zdecydować się na ciemniejsze kolory włosów, jednak w tym wypadku warto wybrać cieplejsze odcienie, takie jak kolor kasztanowy czy mahoń. Ciekawie wygląda także kontrastowe połączenie jasnej cery z ciemnymi, kruczoczarnymi włosami (będziesz prezentować się jak Królewna Śnieżka!).

Pamiętaj, jeśli jednak nie czujesz się dobrze w danym kolorze - w łatwy sposób możesz go zmienić, wybierając inny odcień farby lub dodając do obecnego delikatne refleksy, które rozjaśnią całość fryzury.

Podziel się z nami, jaki kolor włosów do jasnej cery wybrałaś!

Pielęgnacja włosów w przypadku jasnej karnacji


Skoro już wiesz, jaki kolor włosów do jasnej karnacji wybrać, nie zapomnij o odpowiedniej pielęgnacji włosów. Bardzo często osoby mające bladą cerę posiadają także delikatne, cienkie włosy, które potrzebują regularnej, intensywnej pielęgnacji. Dzięki niej włosy będą bardziej wytrzymałe oraz staną się odżywione, co zdecydowanie jest kluczem do pięknych, lśniących włosów. Aby odpowiednio zadbać o włosy, stosuj szampony nawilżające, wzmacniające odżywki i regenerujące maseczki.