Data publikacji:

Kosmetyki, które możesz pożyczyć od swojego dziecka

Czy wiesz, że niektóre kosmetyki  Twojego malucha z powodzeniem sprawdzą się również przy twoich zabiegach pielęgnacyjnych? Zobacz, których kosmetyków przeznaczonych dla niemowlaków z powodzeniem mogą używać również ich mamy.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

Kosmetyki dla dzieci są delikatne, więc nie powinny podrażniać nawet skóry wrażliwej. Ta lista może przydać Ci się również w podróży, kiedy będziesz chciała ograniczyć liczbę kosmetyków w bagażu.

Maść na odparzenia

Taką tłustą maścią możesz posmarować na przykład popękane pięty.

Mleczko do ciała

Skończyło Ci się mleczko do ciała? Nie musisz od razu biec do drogerii. Możesz użyć mleczka do ciała Twojego dziecka. Tego typu kosmetyki są delikatne i hypoalergiczne, sprawdzą się więc w pielęgnacji skóry wrażliwej.

Oliwka

Dziecięca oliwka to prawdziwy kosmetyk wielozadaniowy! Możesz nią na przykład zmiękczyć skórki przed wykonaniem manicure, odżywić nią końcówki włosów, a latem nałożyć na skórę po opalaniu.

Nawilżane chusteczki

Nawilżane chusteczki bardzo przydają się w podróży. Możesz nimi zarówno wyczyścić ręce jak i zrobić demakijaż.

Krem z wysokim filtrem

Nie ma sensu, żebyś kupowała osobną tubkę kremu z wysokim filtrem dla siebie i dla dziecka. Możesz chronić nim na przykład twarz.

Szampon

Przetestuj delikatny szampon do włosów swojego malucha. Może okazać się, że działa on dla Ciebie lepiej, niż Twój regularny kosmetyk. Szampony dla dzieci nie zawierają powiem sylikonów.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz