Data publikacji:

Olejowanie włosów kręconych. Co musisz wiedzieć?

Chcesz zadbać o zdrowie swojej fryzury? W takim razie świetnym wyborem będzie olejowanie włosów. W przypadku kręconych pasm należy zachować szczególną ostrożność, aby nie stracić skrętu i nie spowodować nadmiernego puszenia się kosmyków. Odkryj tajniki skutecznej pielęgnacji!

olejowanie włosów kręconych

Olejowanie włosów kręconych – na czym polega?

Olejowanie włosów kręconych nie różni się niczym od tego, które wykonuje się w przypadku pasm prostych. Jak sama nazwa wskazuje – rytuał pielęgnacyjny polega na rozprowadzeniu na pasmach, a czasami i na skórze głowy odpowiedniej naturalnej formuły, czyli olejku. Oczywiście konieczne jest dobranie jego odpowiedniego rodzaju, aby zapewnić sobie maksimum korzyści, ale o tym opowiemy więcej za chwilę.

Sprawdź również, jak dobrać olej do porowatości włosów.

Jak olejować włosy kręcone?

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w olejowaniu włosów kręconych, to możesz wypróbować jedną z kilku metod. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy nakładanie olejku na sucho, na mokro lub na podkład. Na czym polega każda z nich?

  • Olejowanie włosów kręconych na sucho – nie wymaga specjalnego przygotowania. Wystarczy, że na suche kosmyki nałożysz wybrany olej i gotowe. Pamiętaj, aby zachować umiar w ilości naturalnej formuły!
  • Olejowanie włosów kręconych na mokro – to metoda, w której należy najpierw umyć dokładnie pasma, a następnie nałożyć na nie olej bez wcześniejszego suszenia. Wystarczy delikatnie je odsączyć
  • Olejowanie włosów kręconych na podkład – to dłuższa i trochę bardziej skomplikowana metoda, która jednak zafunduje twojej fryzurze dawkę widocznego nawilżenia. Przed nałożeniem olejku należy rozprowadzić na włosach produkt humektantowy, czyli tzw. podkład. Może być to glutek lniany, żel aloesowy lub hydrolat w postaci mgiełki.

Ile powinno trwać olejowanie włosów kręconych? Tak naprawdę wszystko zależy od potrzeb twojej fryzury. Możesz przytrzymać formułę przez kilkanaście minut lub pozostawić ją na całą noc, zabezpieczając odpowiednio pasma przed pójściem spać. Możesz użyć do tego ręcznika lub czepka.

Aby zadbać o zdrowie, miękkość i blask twoich kręconych włosów, warto włączyć olejowanie do regularnej pielęgnacji. Należy robić to przynajmniej raz w tygodniu – tylko w ten sposób zauważysz widoczne efekty naturalnej kuracji. Bez obaw możesz także nakładać olejek na pasma przed każdym myciem.

Jakie olejki wybrać do olejowania włosów kręconych?

Który olejek będzie dobrym wyborem do włosów kręconych? Najlepiej sięgać po naturalne formuły zawierające mnóstwo kwasów wielonienasyconych. Wybór jest naprawdę ogromny! Możesz zdecydować się na:

A to dopiero początek długiej listy idealnych olejków do włosów kręconych. Do grupy polecanych formuł zaliczamy także olej rokitnikowy, z pestek śliwki, sezamowy, ryżowy, jojoba, makadamia, kukurydziany, z nasion bawełny, z pestek jeżyny, a nawet oliwę z oliwek.

Unikaj tych błędów w trakcie olejowania włosów kręconych!

Na co należy uważać podczas olejowania włosów kręconych? Największym problemem może być wybór odpowiedniego oleju, jednak powyższa lista sprawia, że z łatwością znajdziesz formułę idealną dla swojej fryzury.

Uważaj również, aby nie przesadzić z ilością oleju. Dlaczego? Po aplikacji może ściekać z pasm, a jego późniejsze dokładne domycie może okazać się nie lada wyzwaniem. Właśnie dlatego warto zachować umiar, stosując ½-1 łyżeczkę.

Nie zapomnij także o zakupie właściwego szamponu, którym zmyjesz olej z włosów kręconych. Jeśli zrobisz to kosmetykiem zawierającym SLS-y, to cała twoja praca pójdzie na marne, a pasma nie będą mogły skorzystać z cennych właściwości naturalnej formuły.

Autorka: Katarzyna Wendzonka