Data modyfikacji:

Jak zafarbować włosy na siwo?

Farbowanie włosów na siwo tonajnowszy trend fryzjerski. Uzyskanie srebrnego odcienia włosów nie jest jednak takie łatwe. To pracochłonny i długotrwały proces, który wymaga dużej wprawy. Podpowiadamy, jak zafarbować włosy na siwo.

Siwe włosy wyglądają rewelacyjnie. Nic dziwnego, że podbiły świat mody i popkultury. Osoby lubiące fryzjerskie eksperymenty na pewno już zacierają ręce, żeby wypróbować tej wersji. Nie każdy może wykonać ten zabieg w domowych warunkach. Zdecydowanie odradzamy go osobom początkującym: lepiej skorzystajcie z pomocy profesjonalisty. Nie będzie to tania usługa, ale unikniecie zbyt ciemnych lub zielonkawych włosów.

Farbowanie na siwo

Uwaga! Koloryzacja jest bardzo inwazyjna. Po zabiegu będziesz musiała poświęcić wiele czasu (i pieniędzy) na zregenerowanie włosów oraz utrzymanie odpowiedniego odcienia.

1. Bazowy kolor

Koloryzacja jest możliwa jedynie, gdy zaczynamy od bardzo jasnego blondu. Siwe i srebrne farby, nawet z rozjaśniaczami w składzie "nie chwycą" ciemniejszych odcieni (nawet mysiego blondu!). Przed właściwą koloryzacją dobrze rozjaśnij włosy. Przed rozjaśnianiem fryzjerzy zalecają dekoloryzację (dotyczy to włosów uprzednio farbowanych).

2. Farbowanie

Na przygotowane (czyt. rozjaśnione) włosy nakładamy farbę w odpowiednim kolorze. Ważne jest dobranie właściwego odcienia oraz rodzaju  kosmetyków.  Przed koloryzacją dokładnie  przeczytaj etykietę dołączoną do farby i stosuj się do zaleceń producenta. Efekt końcowy będzie zależny tez od pigmentu zastosowanego w farbie (fioletowy, srebrny i/lub zielonkawy).

3. Pielęgnacja po zabiegu

Jeśli udało Ci się osiągnąć zamierzony efekt bez pomocy specjalisty, to możesz poklepać się po plecach. Teraz pora na ratowanie włosów. Rozjaśnianie, dekoloryzacja i farbowanie uszkodziły Twoje kosmyki. Musisz teraz dobrze je odżywiać. Stosuj odpowiednie zabiegi dla włosów rozjaśnianych. Kolejną kwestią jest odświeżanie koloru. W tym celu zaopatrz się w płukanki do włosów lub specjalne kosmetyki do włosów rozjaśnionych i siwych. Zawarte w nich składniki zapobiegają ciemnieniu i żółknięciu koloru.

Autor: Paulina Staruszniak