Data modyfikacji:

Truskawkowy blond – hit nadchodzącego sezonu?

Na wybiegach najlepszych projektantów widzieliśmy już niemal wszystkie odcienie blondu - popielaty, platynowy, kalifornijski... Obecnie modnym trendem, który od kilku sezonów święci triumfy za granicą, jest jednak blond truskawkowy, czyli koloryzacja z lekkimi tonami różu.

Truskawkowy blond – propozycja na wakacje

Włosy w odcieniu rose gold to złocisty blond z domieszką różu. Ta modna koloryzacja charakteryzuje się delikatnymi refleksami w odcieniach czerwonych i miedzianych, które niekiedy wpadają w róż. Zafarbowane kosmyki mają poświatę podobną do rozcieńczonego soku z truskawek, dlatego kolor zyskał w Polsce miano truskawkowego blondu. Na ulicach naszych miast jest to jednak koloryzacja dość rzadko spotykana, choć wzbudziła już zachwyt wśród tysięcy kobiet na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych odcień ten w ubiegłym sezonie zyskał ogromną popularność i jest chętnie noszony między innymi przez słynne gwiazdy Hollywood, m.in. Nicole Kidman, Amy Adams, Isla Fisher, Cynthia Nixon czy Sienna Miller.

Komu pasuje?

Zabarwione kosmyki w pastelowych, ciepłych odcieniach będą doskonałe dla osoby, która chce przyciągać wzrok, nie zmieniając diametralnie swojego looku. Koloryzacja ta sprawdzi się przede wszystkim w przypadku piegusek oraz kobiet o jasnej, porcelanowej karnacji. Truskawkowy blond nada charakteru delikatnym naturalnym blondynkom, podkreślając zarówno romantyczną, jak i szaloną stronę ich duszy. To idealny odcień dla tych kobiet, które lubią eksperymentować ze swoim wyglądem, jednak preferują w tym celu delikatne, nie rzucające się w oczy efekty.

Jak uzyskać truskawkowy blond?

Truskawkowy blond to koloryzacja wykonywana techniką balejażu, zatem zafarbowane pasemka z różową poświatą wyglądają naturalnie i dyskretnie podkreślają wizerunek. Najłatwiej efekt rose gold uzyskać jasnym blondynkom. Jednak również posiadaczki ciemnych włosów mogą bez problemu poszczycić się owocami na swoich kosmykach - po prostu efekt będzie mniej intensywny. Jeśli tak samo jak my jesteście urzeczone tym odcieniem, to zamiast podkreślania pojedynczych pasm, możecie zdecydować się również na całościową koloryzację. Obok takiej fryzury nikt nie przejdzie obojętnie!

Jak dbać o włosy farbowane?

Pielęgnacja włosów zafarbowanych na truskawkowy blond przypomina pielęgnację włosów farbowanych blondynek, barwne kosmyki to bowiem jedynie dodatek do całego looku. Należy zwrócić uwagę, by nie „spłukać” czerwonych tonów wraz z codzienną pielęgnacją. Wspomogą nas w tym szampony i odżywki przeznaczone do włosów farbowanych, które pomagają zachować intensywność ich koloru. Więcej o pielęgnacji rozjaśnianych włosów przeczytasz TUTAJ.

Duży wybór farb do włosów znajdziecie TUTAJ.

Autor: Sylwia Stwora