Data publikacji:

Fioletowa odżywka do włosów – jak stosować? Jaką fioletową odżywkę do włosów wybrać?

Chłodne odcienie blondu zawsze są modne i często zostają wybierane przez kobiety. Niestety z upływem czasu kolor farbowanych włosów zmienia się i przechodzi w ciepłe tony, które wyglądają nieestetycznie. W takich sytuacjach na ratunek przychodzi fioletowa odżywka do włosów. Czym jest fioletowa odżywka i jak ją stosować? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!
fioletowa odżywka

Fioletowa odżywka do włosów – czym jest?

Jest to odżywka do włosów blond posiadająca w składzie fioletowy barwnik, dzięki któremu można szybko i bezinwazyjnie zneutralizować niechciane żółte refleksy. Preparat umożliwia dłuższe utrzymywanie się pożądanych efektów koloryzacji. Odżywka jest doskonałą alternatywą dla fioletowych szamponów, ponieważ można trzymać ją na włosach znacznie dłużej niż szampon i dzięki temu uzyskuje się wymarzony efekt, który jest znacznie trwalszy niż po zastosowaniu szamponu. Aby zintensyfikować działanie produktów, można zastosować równocześnie i szampon, i odżywkę.

Odpowiednią metodę należy dobrać w zależności od aktualnych potrzeb i preferencji. Fioletowa odżywka jest produktem wielofunkcyjnym, ponieważ nie tylko ochładza kolor blond lub siwy, ale także ma właściwości pielęgnujące i kondycjonujące włosy. Dzięki temu otrzymamy upragniony odcień, ale i gładkie, odżywione, lśniące włosy, bez konieczności nakładania kilku preparatów.

Coraz częściej fioletowe odżywki do włosów nie są dedykowane wyłącznie blondynkom pragnącym pozbyć się zażółceń na włosach, ale również kobietom (i mężczyznom także) posiadającym siwe włosy, które cenią sobie chłodne odcienie. Niektóre produkty są odpowiednie wyłącznie dla włosów farbowanych, inne dla farbowanych i naturalnych. Przed zastosowaniem warto zapoznać się z zaleceniami producenta zawartymi na etykiecie.

Jak stosować fioletową odżywkę?

Stosowanie fioletowej odżywki zasadniczo nie różni się od zastosowania klasycznej odżywki wykorzystanej do codziennej pielęgnacji włosów. Warto pamiętać, aby przed zastosowaniem preparatu ubrać rękawiczki ochronne, ponieważ fioletowy barwnik może zabrudzić dłonie oraz zniszczyć manicure.

Po umyciu skóry głowy i włosów należy nałożyć odżywkę zgodnie ze wskazaniami producenta, zazwyczaj na 2-3 minuty, maksymalnie jest to 10 minut. Nie należy przekraczać maksymalnego czasu, ponieważ włosy mogą przybrać fioletowe zabarwienie.

Po upływie kilku-kilkunastu minut trzeba dokładnie spłukać preparat i odsączyć wodę z włosów. Następnie po zastosowaniu termoochrony na włosy można je wysuszyć letnim nawiewem powietrza. I gotowe! Można cieszyć się upragnionym odcieniem swoich włosów. Aby efekty utrzymywały się jak najdłużej, ważne jest regularne stosowanie odżywki – na przykład raz w tygodniu. Dzięki temu włosy będą cały czas w pożądanej chłodnej tonacji.

Jaką fioletową odżywkę do włosów wybrać?

Nie możesz się zdecydować, którą fioletową odżywkę wybrać? Nie ma problemu! Poniżej przygotowaliśmy dla ciebie krótkie zestawienie odżywek posiadających w składzie fioletowy pigment. Z pewnością znajdziesz produkt odpowiedni dla siebie.

Redken Color Extend Blondage fioletowa odżywka neutralizująca żółtawe odcienie

Preparat jest odpowiedni dla włosów naturalnych, farbowanych, ale również dla osób z pasemkami i balejażem. Przy regularnym stosowaniu eliminuje ciepłe tony. Fioletowa odżywka, oprócz ultrafioletowych pigmentów, jest bogata także w proteiny pszeniczne i aminokwasy, które regenerują i odżywiają łodygę włosa oraz nadają jej pożądany blask.

Tigi Catwalk Fashionista Fioletowa odżywka do włosów blond

Odżywka idealnie usuwa zażółcenia. Jest odpowiednia dla włosów farbowanych, jak i naturalnych. Posiada w składzie INCI rozświetlajacy kompleks, ekstrakt z pereł oraz mleczko ryżowe, które nadają blask, odżywiają i regenerują włosy blond i siwe. Dodatkowo w składzie umieszczony jest fioletowy pigment, który niweluje ciepłe tony.

Miraculum Pani Walewska Odżywka do włosów fioletowa

Odżywka oprócz fioletowych pigmentów zawiera panthenol i aloes, które mają działanie nawilżające oraz regenerujące. W składzie INCI znajdziemy również ekstrakt z czerwonej algi morskiej o działaniu wzmacniającym strukturę włosa. Najlepsze efekty można uzyskać w połączeniu z szamponem z tej samej serii.

Keratin Complex Blondeshell Debrass Conditioner - Fioletowa odżywka nawilżająca i dodająca blasku

Odżywka dla miłośniczek zapachu lawendowego, ponieważ zawiera w składzie olejki eteryczne tej rośliny. Dodatkowo jest bogata w różnego rodzaju aminokwasy i proteiny, więc będzie miała działanie silnie regenerujące. Olej z rumianku powoduje działanie rozjaśniające i ochronne na łodygę włosa. Jest odpowiednia dla każdego rodzaju włosów, zarówno naturalnych, jak i farbowanych.

Paul Mitchell Platinum Blonde Toning Spray Fioletowa odżywka ochładzająca i odżywiająca kolor w sprayu

Fioletowa odżywka w sprayu o innej formule niż pozostałe, ponieważ jest preparatem w sprayu. Odżywka do włosów blond jest bardzo szybka w użyciu, nie trzeba nawet moczyć włosów. Jednak producent gwarantuje najlepsze efekty przy zastosowaniu pozostałych produktów z tej serii. Odżywka w składzie INCI zawiera substancje nawilżające i odżywcze – między innymi panthenol. Jest odpowiednia dla włosów naturalnych, farbowanych oraz rozjaśnianych. Jednak jeśli włosy są bardzo przesuszone, należy zachować ostrożność, ponieważ odżywka posiada na pierwszym miejscu w składzie alkohol
Zdjęcie: kiraliffe/Envato Elements