Data publikacji:

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs. Jak to zrobić?

Marzysz o bujnych, długich rzęsach jak z reklamy? Taki efekt możesz uzyskać nie tylko dzięki profesjonalnym zabiegom, lecz także odpowiednim kosmetykom i akcesoriom. Jak wygląda przedłużanie i wydłużanie rzęs w salonie, a jak w warunkach domowych? Sprawdź w artykule!

przedłużanie rzęs

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs – na czym polega?

Długie i gęste rzęsy to rzecz, o której marzy wiele kobiet. Na szczęście w obecnych czasach możesz uzyskać taki efekt nawet wtedy, gdy urodziłaś się z krótkimi i cienkimi włoskami. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs polega na doklejaniu do naturalnych rzęs pojedynczych włosków za pomocą specjalnego kleju. Efekt ten utrzymuje się ok. 3-4 tygodnie. W tym czasie naturalne rzęsy wraz z doklejanymi wypadają, a na ich miejsce wyrastają nowe. Rzęsy można zagęścić i przedłużyć jednak na wiele innych sposobów. Poniżej opisujemy je wszystkie.

Polecamy: Czy sztuczne rzęsy osłabiają naturalne?

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs u kosmetyczki

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs u kosmetyczki to profesjonalny zabieg, który polega na doklejaniu do naturalnych rzęs pojedynczych włosków. Istnieje kilka metod przedłużania rzęs w salonie kosmetycznym:
  • metoda 1:1 – polega na doklejaniu jednego włoska do jednej naturalnej rzęsy, jest to najpopularniejsza metoda,
  • metoda 2:1 – do jednej naturalnej rzęsy doklejane są dwa włoski,
  • metoda 3:1 – do jednej naturalnej rzęsy doklejane są trzy włoski, uzyskany efekt prezentuje się bardzo spektakularnie,
  • metoda 4:1 itd.– analogicznie jak w poprzednich wariantach.
Efekt przedłużania rzęs u kosmetyczki jest wyjątkowo trwały. Włoski nie odklejają się nawet podczas kąpieli czy pływania w morzu. Należy jedynie zrezygnować ze stosowania tuszy wodoodpornych oraz płynów dwufazowych do demakijażu. Zabieg jest bezpieczny, jednak nie powinny go wykonywać osoby cierpiące na choroby oczu (np. zapalenie spojówek) oraz alergie.

Metody zagęszczania i przedłużania rzęs w domu

Rzęsy można zagęścić i przedłużyć również w domowych warunkach. Choć uzyskany efekt jest mniej trwały, domowe sposoby są zdecydowanie tańsze i wcale nie wymagają dużo pracy oraz specjalnych umiejętności. Poniżej opisujemy najważniejsze z nich.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs w domu – odżywki do rzęs

Odżywka do rzęs to kosmetyk, który pozwala zregenerować i wzmocnić włoski, dzięki czemu stają się one mocniejsze i grubsze. Dobry produkt powinien zawierać witaminy, peptydy, glikoproteiny oraz naturalne ekstrakty. Systematyczne stosowanie odżywki sprawi, że twoje rzęsy będą prezentować się coraz piękniej!

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs w domu – olejowanie rzęs

Każda kobieta słyszała chyba o olejowaniu włosów. A czy wiesz, że olejować można również rzęsy? Do wykonania takiego zabiegu najlepiej sprawdzi się olejek rycynowy, a także inne naturalne oleje zawierające witaminy oraz zdrowe kwasy tłuszczowe. Podobnie jak w przypadku odżywek, ważna jest systematyczność.

Zagęszczanie i przedłużanie rzęs w domu – tusze do rzęs

Dobry tusz do rzęs potrafi zdziałać cuda. Na rynku znaleźć można mnóstwo kosmetyków pogrubiających i wydłużających włoski w dobrych cenach. Wybierając produkt, zwróć uwagę na informacje producenta, rodzaj szczoteczki oraz kolor maskary.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs w domu sztucznymi rzęsami

Sztuczne rzęsy pozwalają uzyskać niemalże taki sam efekt, jak profesjonalne przedłużanie i pogrubianie w salonie – z tą różnicą, że należy je odkleić od oka przy codziennym zmywaniu makijażu. Wiele marek ma w swojej ofercie mnóstwo przepięknych modeli sztucznych rzęs – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Zagęszczanie i przedłużanie rzęs w domu – pęsety, kępki i płatki

Aby zagęścić i przedłużyć rzęsy w domowych warunkach, musisz zaopatrzyć się w:
  • kępki włosków,
  • klej do rzęs,
  • specjalną pęsetę,
  • płatki zabezpieczające rzęsy.
Najpierw odtłuść linię rzęs płynem micelarnym i wytuszuj rzęsy. Pod dolną powieką umieść płatek zabezpieczający. Chwyć kępkę włosków pęsetą i posmaruj lekko klejem. Doklej ją w wybranym miejscu, odczekaj kilka sekund… i gotowe!