Data publikacji:

Wybieramy najlepszą odżywkę do włosów kręconych

Pielęgnacja loków, tak jak i one same, nie jest wcale prosta. Zaledwie jeden nieodpowiednio dobrany kosmetyk może oddalić cię od upragnionych idealnie równych kręciołków. Ważnym punktem w codziennej dbałości o loki jest właściwa odżywka. Na co zwracać uwagę podczas jej wyboru? Sprawdziliśmy, które odżywki do włosów kręconych zagwarantują ci efekt „wow”.
najlepsza odżywka do włosów kręconych
  1. Włosy kręcone – najważniejsze zasady pielęgnacji
  2. Jaka odżywka do włosów kręconych?
  3. Nie zapomnij o stylizatorze
Wiele kobiet skarży się na to, że ich kręcone włosy są niesforne i niepodatne na zabiegi stylizacyjne. Niejedna z pań woli codziennie prostować włosy, niż po raz kolejny walczyć z kłopotliwymi lokami. 

Przeczytaj także: Szampon nawilżający skórę głowy: kiedy go stosować?

Warto uświadomić sobie, że loki cechują się bardzo delikatną strukturą, którą wiele czynników może zaburzać. Jednak, jeśli tylko wprowadzisz do swojej codziennej pielęgnacji kilka drobnych zmian, może się okazać, że jesteś posiadaczką przepięknej burzy idealnie równych sprężynek.

  • Jak myć włosy kręcone?

Ważnym etapem pielęgnacji loków jest ich delikatne mycie. Nie chodzi jednak o nałożenie szamponu na włosy – wcześniej trzeba je zabezpieczyć przed wysuszającym działaniem substancji myjących. Najlepiej wypróbować sławetną metodę OMO (odżywka-mycie-odżywka), która ochroni kosmyki przed działaniem szamponu, gwarantując im jednocześnie świeżość.

  • Suszyć czy nie?

Kręcone włosy powinno się czesać tylko na mokro i pozostawić do samoistnego wyschnięcia, ewentualnie wysuszyć suszarką z dyfuzorem. Wystrzegaj się stylizacji na gorąco, jeśli nie chcesz borykać się z suchością i puszeniem.

Oczywiście, czegoś w tym planie brakuje. Nieodzownym elementem pielęgnacji loków jest dobra odżywka do włosów kręconych – i to najlepiej więcej niż jedna. W co warto zaopatrzyć swoją łazienkową półkę?

1. Metoda OMO, czyli mycie włosów kręconych

  • Pierwsze dwie odżywki do włosów kręconych wejdą w skład „zestawu myjącego”. Pierwsze „O” z OMO to odżywka zwana popularnie „myjadłem”. Powinna mieć krótki, możliwie prosty skład pozbawiony silikonów. Odżywka do mycia włosów kręconych ma na celu ochronę włosów przed działaniem szamponu, dlatego nie musi mieć silnie odżywczych właściwości.
  • Końcowe „O” to faktyczne odżywianie. Odżywka do loków powinna posiadać składniki nawilżające, a zarazem nie działać na włosy obciążająco. Z reguły najlepiej sprawdzają się odżywki z emolientami, z małym dodatkiem humektantów.

2. Odżywka w sprayu do włosów kręconych

Po umyciu i odżywieniu włosów nie zaszkodzi spryskać ich odrobiną dobrej odżywki w sprayu. To wyjście znakomite również wtedy, gdy akurat nie masz czasu na długą pielęgnację pod prysznicem. Odżywka do włosów kręconych bez spłukiwania powinna mieć lekką strukturę i składniki, które zabezpieczą włosy przed działaniem czynników zewnętrznych.

3. Serum na końcówki dla włosów kręconych

Pamiętaj o ochronie końcówek – ich dobra kondycja jest bardzo ważna dla prezencji fryzury. Serum z jedwabiem lub naturalnymi olejami (np. z czarnuszki, arganowym, makadamia) wygładzi je i zabezpieczy.
Po umyciu i nałożeniu produktów odżywczych, warto wgnieść we włosy odrobinę stylizatora (np. kremu do loków), a następnie owinąć włosy ręcznikiem. Pozwól im samoistnie wyschnąć, a przekonasz się, jak wiele potencjału drzemie w twoich lokach.
Dobra odżywka do włosów kręconych – a nawet i kilka – to podstawa zrównoważonej pielęgnacji. Jeśli jeszcze do tej pory nie wypróbowałaś odżywczych kosmetyków do loków, koniecznie zamów własny zestaw.