Data modyfikacji:

Trwały lakier do paznokci: czy istnieje?

Pomalowane paznokcie pięknie się prezentują. Chciałabyś, aby ten efekt został z tobą na dłużej, a pomalowana płytka nie odpryskiwała? W poniższym wpisie zastanowimy się nad tym, czy w ogóle istnieje trwały lakier do paznokci. Odpowiemy także na pytanie, dlaczego twój lakier jest nietrwały i czy to wyłącznie wina słabej jakości produktu.

trwały lakier do paznokci

Trwałe lakiery do paznokci

Dopiero co pomalowałaś paznokcie, a na lakierze już pojawiły się odpryski? Chyba każda kobieta chociaż raz spotkała się z takim scenariuszem. Stosujesz odżywki do paznokci i twoje pazurki są mocne i zdrowe, a mimo to lakier odpryskuje? Zobacz, jak znaleźć dobry trwały lakier do paznokci, dzięki któremu zapomnisz o tym problemie.

  1. Lakiery hybrydowe
  2. Lakiery winylowe
  3. Lakiery solarne
  4. Top coat do przedłużenia trwałości klasycznego lakieru do paznokci

Najbardziej trwałe lakiery do paznokci – lakiery hybrydowe

Jeżeli szukasz bardzo trwałego lakieru do paznokci, powinnaś rozważyć wybór lakieru hybrydowego, który potrafi trzymać się na płytce nawet do 3 tygodni. Sekret tej trwałości tkwi w utwardzaniu. Wykonuje się ją za pomocą specjalnych lamp UV lub LED. Co ważne, wcale nie musisz iść do salonu kosmetycznego. Z powodzeniem sama wykonasz hybrydy w domu.

Aby manicure hybrydowy był wykonany poprawnie i cieszył nasze oko przez długi czas, musisz odpowiednio przygotować płytkę. Przede wszystkim trzeba nałożyć bazę. Później dwie warstwy lakieru, z czego każdą należy utwardzić w lampie. Na samym końcu musisz pomalować płytkę bezbarwnym topem, który też powinno się utwardzić.

Ile kosztuje wykonanie manicure hybrydowego? W profesjonalnym salonie kosmetycznym musisz zapłacić za niego ok. 100-200 zł. Robiąc go samodzielnie w domu, można nieco oszczędzić. Wystarczy kupić zestaw do manicure hybrydowego za ok. 300 zł, a później poszerzać już swoją kolekcję lakierów hybrydowych. Jego jedna buteleczka kosztuje zazwyczaj od 30 do 50 zł w zależności od marki oraz pojemności.

Jedynym minusem lakierów hybrydowych jest to, że przy długim i regularnym stosowaniu mogą osłabiać płytkę paznokcia. Najlepiej więc rób sobie od manicure hybrydowego przerwy.

Trwałe lakiery winylowe do paznokci

Manicure winylowy to idealna alternatywa dla hybryd i klasycznego lakieru do paznokci, ponieważ łączy w sobie zalety obu tych produktów. Lakieru winylowego nie trzeba utwardzać w lampie UV lub LED. Jego trwałość przedłuża światło słoneczne, które utwardza go każdego dnia noszenia.

Lakier winylowy zazwyczaj utrzymuje się na płytce nawet tydzień. Ponadto nakłada się go tak szybko jak klasyczny lakier i manicure winylowy nie wymaga kupowania dodatkowego sprzętu.

Jak usuwa się trwały lakier winylowy do paznokci? Klasycznym zmywaczem. Lakiery winylowe są nieco droższe niż te klasyczne, ponieważ za jedną buteleczkę trzeba zapłacić ok. 15 zł.

Lakiery solarne

Lakier solarny to pewnego rodzaju nowość na rynku kosmetycznym. Czym charakteryzuje się taki lakier do paznokci? Przede wszystkim większą trwałością niż lakiery winylowe – trzyma się na płytce nawet ok. 10 dni.

A czym właściwie trwały lakier solarny do paznokci różni się od lakieru winylowego? Działa na podobnej zasadzie, czyli utwardza się pod wpływem promieni słonecznych. W przeciwieństwie do lakierów winylowych lakiery solarne mają w swoim składzie fotoinicjatory.

Warto także dodać, że kolejne nakładane na siebie warstwy lakieru solarnego nie sprawią, że płytka stanie się grubsza i będzie wyglądać mało estetycznie, jak może mieć miejsce przy lakierach hybrydowych. Warstwy lakieru solarnego przenikają się, więc cały manicure będzie wyglądać bardzo naturalnie.

Przy lakierach solarnych nie potrzebujesz bazy, a jedynie top coat, i usuniesz je tradycyjnym zmywaczem do paznokci. Jeżeli szukasz dobrego i trwałego lakieru do paznokci, warto zainteresować sie tą nowością.

Top coat do przedłużenia trwałości klasycznego lakieru do paznokci

Lubisz wykonywać manicure klasycznym lakierem do paznokci i zastanawiasz się, jak przedłużyć jego trwałość? Pomyśl o dobrym top coat. Taki produkt nie tylko sprawi, że twój lakier będzie dłużej trzymał się na płytce, ale także pięknie ją nabłyszczy i wydobędzie głębię koloru twojego ulubionego lakieru. Pamiętaj, aby top coat nakładać na już wyschnięty lakier. To prosty sposób na trwałe lakiery do paznokci.

Dlaczego twój lakier nie jest trwały?

Skoro już omówiliśmy najbardziej trwałe lakiery do paznokci, to teraz warto zastanowić się nad przyczyną tego, że twój lakier schodzi z płytki już nawet po kilku godzinach od pomalowania.

Po pierwsze, twoja płytka może być zbyt tłusta. W ciągu dnia używamy przecież kremów do rąk, gotujemy i dotykamy tłustych rzeczy, więc przed wykonaniem manicure należy płytkę odtłuścić specjalnie do tego przeznaczonym cleanerem. To zawsze podstawowy krok przy wykonywaniu manicure hybrydowego, ale cleaner sprawdzi się także jako przygotowanie płytki do niemal każdego rodzaju manicure.

Po drugie, twoja płytka jest zniszczona. Jeśli masz paznokcie cienkie jak pergamin, to żaden lakier nie będzie się na niej dobrze trzymał. Warto więc odpuścić manicure na jakiś czas i zregenerować paznokcie odpowiednimi odżywkami, dobrymi nawykami oraz wzmacniającą dietą.

Po trzecie, twoja płytka ma nierówną powierzchnię. Rada jest jedna: przed nałożeniem lakieru musisz ją spiłować. Użyj do tego delikatnego pilnika idealnego do polerowania lub samej polerki. Pamiętaj, aby pył usunąć po piłowaniu cleanerem.

Po czwarte, lakier schodzi szybciej, jeśli masz grube skórki. Nakładając lakier, bardzo często zalewamy nim skórki. Płytka za jakiś czas odrasta, a wtedy nawet trwały lakier do paznokci w miejscu skórek szybko odskakuje. Przed wykonaniem manicure musisz więc starannie je usunąć. Sprawdzą się cążki, ale także specjalne preparaty, które zmiękczają lub rozpuszczają skórki. Później wystarczy odsunąć je patyczkiem.

Po piąte, nawet dobry i trwały lakier do paznokci schodzi zbyt szybko, jeśli niestarannie pomalujesz nim paznokcie. Dziewczyny kładą zazwyczaj kilka warstw lakieru od razu, a to duży błąd. Pomaluj płytkę jedną warstwą i daj jej przynajmniej minutę na wyschnięcie. Po tym czasie nałóż drugą warstwę i jeśli nakładasz jakiś top coat, to znowu daj jej wyschnąć.

Przeczytaj także:

Autorka: Klaudia Borycka