Data modyfikacji:

Proste włosy bez używania prostownicy

Nie wyobrażasz sobie poranka bez prostowania włosów? Pamiętaj, że Twój codzienny zabieg bardzo niszczy kosmyki. Zobacz nasze sposoby na proste włosy, bez używania prostownicy.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go w Internecie.

1. Suszenie na szczotkę

Zainwestuj w dużą, płaską szczotkę. Po umyciu wysusz włosy przeczesując je jednocześnie szczotką.  Przed zabiegiem możesz spryskać je kosmetykiem ułatwiającym prostowanie. Jeśli chcesz, by włosy były podniesione użyj okrągłej szczotki.

2. Wybierz się na keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który staje się co raz bardziej popularny. Fryzjer wykonuje go na bazie produktu zawierającego keratynę, która wygładza włosy. Po zabiegu na przynajmniej dwa miesiące możesz zrezygnować z prostowania włosów, kosmyki będą jednak wymagać specjalnej pielęgnacji. Efekt zależny jest od naturalnej struktury włosa. Keratynowe prostowanie  to koszt od około 300 do 600 złotych.

3. Używaj jedwabiu

Po użyciu jedwabiu na mokre włosy, staną się one dużo gładsze.

4. Stosuj regularnie kosmetyki wygładzające

Wybierając odżywkę i maskę do włosów, zdecyduj się na te które wygładzą kosmyki.

Jeśli Twoje włosy są naturalnie kręcone i puszyste, trudno będzie osiągnąć efekt idealnej gładkości bez użycia prostownicy. Postaraj się jednak używać jej okazjonalnie - na co dzień zaś zadbaj o to, by podkreślić naturalne skręcenie. "Przeprostowane" włosy będą wyglądać na spalone i zniszczone.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz