Data publikacji:

Jaki ręcznik do włosów jest najlepszy?

Czy kiedykolwiek przywiązywałaś uwagę do tego, czym wycierasz swoje włosy po umyciu? Jeśli nie, to bardzo poważny błąd. Źle dobrany ręcznik do włosów może powodować ich zniszczenie. Dowiedz się, jakich ręczników unikać i czym je zastąpić.

ręcznik do włosów

Jeśli dbasz o swoje włosy, z pewnością starannie dobierasz kosmetyki pielęgnacyjne, takie jak szampony, maski i odżywki. A jeśli powiemy ci, że nawet najlepsze produkty mogą nie wystarczyć, jeśli wycierasz włosy w niewłaściwy sposób?

Nieodpowiednio dobrany ręcznik do włosów może wywołać na nich spore spustoszenie. Niektóre włókna po prostu nie nadają się do pocierania kosmyków, które po umyciu stają się bardzo podatne na uszkodzenia. Ponadto złej jakości ręcznik do włosów może potęgować przetłuszczanie się skóry głowy.

Sprawdź również, jak sprawdzić porowatość włosów.

Jakich ręczników do włosów unikać?

Najprościej mówiąc tych, których używasz do wycierania ciała po kąpieli. Mięciutki ręcznik frotte doskonale chłonie wilgoć i dobrze osusza skórę, jednak nie jest odpowiedni do odsączania włosów z wody.

Gdybyś zobaczyła włókna tkaniny frotte pod mikroskopem, zauważyłabyś, że stworzona jest ona z maleńkich pętelek. Łuski włosów haczą o nie, czego efektem jest łamanie. Długotrwałe stosowanie ręcznika frotte to powód rozdwajania końcówek, puszenia oraz elektryzowania fryzury.

Trzeba dodać, że frotte nie jest materiałem przewiewnym. Turban utworzony z takiego ręcznika funduje skórze głowy saunę, która przekłada się na  jej szybsze przetłuszczanie.

Wybierz delikatny ręcznik do włosów

Podczas poszukiwania idealnego ręcznika do włosów priorytetem powinna być zatem delikatność tkaniny. Do wyboru masz kilka rodzajów ręczników – każdy z nich będzie wyborem o niebo lepszym niż ręcznik frotte.

Bawełniany ręcznik do włosów

Wiele kobiet w roli ręcznika do włosów wykorzystuje stare T-shirty. Choć może wydawać się to dziwne, ma to swoje uzasadnienie. Dobrej jakości bawełna jest bardzo delikatna dla struktury kosmyków. Pamiętaj jednak, że ręcznik do włosów z naturalnej bawełny bardzo szybko chłonie wodę i zwiększa swoją wagę, dlatego noszenie go na głowie może nie być wygodne. Polecamy stosować go do szybkiego odsączenia włosów z wody.

Ręcznik do włosów z mikrofibry

Do produkcji mikrofibrowych ręczników stosowany jest przede wszystkim poliester. Takie ręczniki do włosów są bardzo miękkie i chłonne, dlatego dobrze nadają się zarówno do szybkiego osuszenia głowy, jak i zwinięcia w turban.

Szybkoschnący ręcznik do włosów

Częstym wyborem włosomaniaczek jest ręcznik szybkoschnący, dedykowany sportowcom lub osobom biwakującym. Jest wykonany z delikatnego materiału, który nie łamie włosów i nie elektryzuje ich. Dodatkowo szybkoschnący ręcznik zapewnia właściwą wentylację skórze głowy.

Gramatura ręcznika do włosów

Poza samym materiałem, powinna interesować cię także jego gramatura. Dobry ręcznik do włosów powinien cechować się wysoką gramaturą, ponieważ ta gwarantuje dobrą chłonność.

A może ręcznik do włosów – turban?

W sklepach internetowych znajdziesz ręczniki do włosów w formie wygodnych turbanów. Pamiętaj jednak, aby przed zakupem sprawdzić, z jakiego rodzaju materiału został wykonany turban.

Bez odpowiedniego ręcznika do włosów zabiegi pielęgnacyjne mogą spalić na panewce. Wybierz delikatny ręcznik do włosów i uniknij nieodwracalnego uszkodzenia kosmyków. Zapewniamy, że efekty zauważysz szybko!

Autorka: Joanna Stanuch