Data publikacji:

Seksowna kreska na powiece - jak i czym ją malować?

Ciemna kreska na powiece podkreśla oko i nadaje mu głębi, a także daje wrażenie pełniejszych rzęs. Wiele kobiet ma jednak problem z rysowaniem linii i doborem odpowiednich kosmetyków – rozwiązanie tych wątpliwości znajdziecie w naszym poradniku.

Kreska na powiece jest podstawą makijażu wieczorowego, choć w wersji cieńszej i do bardziej stonowanych cieni z powodzeniem sprawdzi się również na dzień. Można ją rysować za pomocą miękkiej kredki lub eyelinera – wybór jednej lub drugiej metody powinien zależeć od efektu, który chcemy osiągnąć.

Kreska na powiece namalowana kredką jest bardziej subtelna – tuż po aplikacji można ją rozetrzeć pędzelkiem, by dała efekt lekkiego przydymienia i zlała się z cieniem. Eyeliner pozostawia wyraźną, ciemną kreskę która odcina się od skóry i z tego względu może wypaść niekorzystnie, jeśli np. mamy opadającą powiekę lub głęboko osadzone oczy.

Niezależnie od wyboru kosmetyku, kreskę zawsze prowadzimy w kierunku zewnętrznego kącika, płynnym ruchem i kierując się lekko do gór. Efektowna kreska na powiece powinna być cienka u nasady i nieco szersza na zewnątrz oka, co pozwoli optycznie je powiększyć i dać „koci efekt”. W makijażu codziennym jej długość powinna odpowiadać mniej więcej szerokości oka, ale na wieczór można ją wyciągnąć znacznie mocniej, w kierunku zakończenia linii brwi.

Stworzenie pięknej kreski przyjdzie na łatwiej, jeśli malowanie podzielimy na etapy. Pierwszą warstwę można nałożyć tuż przy linii rzęs, opierając się o nie podczas malowania. Później tę bazę trzeba po prostu pogrubiać aż do uzyskania pożądanego efektu.

Przy makijażu z kreską warto w ten sam sposób postępować rzęsami, wyciągając je w kierunku zewnętrznego kącika podczas tuszowania. Efekt jeszcze mocniejszego podkreślenia da namalowanie kreski nad i pod powieką, w tzw. linii wodnej, ale pamiętając, by nie zaczynać jej w samym zewnętrznym kąciku tylko kilka milimetrów dalej.

Autor: Kasia Szulik