Data publikacji:

Jaki stylizator do włosów wybrać?

Stylizator do włosów to kosmetyk, dzięki któremu ujarzmisz niesforne kosmyki i ułożysz piękną fryzurę. Produkt ten przyda się szczególnie posiadaczkom loków i fal. Jaki stylizator do włosów kręconych i prostych wybrać? W jaki sposób układać pasma? Sprawdź nasz poradnik!

Czytaj również: Czym jest szczotka ikoo?
stylizator do włosów

Stylizator do włosów – jak stylizować kręcone włosy i nie tylko?

Stylizacja kręconych włosów to nie lada wyzwanie. Loki często puszą się, wywijają na różne strony i za nic nie chcą dać się ujarzmić. Takie nieułożone pukle mogą prezentować się nieestetycznie i przeszkadzać w codziennych czynnościach, zachodząc na twarz czy też mocno się plącząc. Choć proste i gładkie pasma nie sprawiają aż takich problemów jak kręcone, aby je perfekcyjnie ułożyć, również będziesz potrzebować odpowiedniego kosmetyku. Dlatego warto zainwestować w dobry stylizator do włosów. W artykule przedstawiamy, jak poradzić sobie z układaniem loków i prostych pasm oraz jakie produkty wybrać.

Stylizator do włosów kręconych – metoda CG

Metoda CG, czyli Curly Girl, to skuteczny sposób stylizacji włosów kręconych stworzony przez Lorraine Massey, autorkę książki o tym samym tytule. Warto dodać, że dzięki poradom Curly Girl nie tylko nauczysz się układać i stylizować pasma, lecz także sprawisz, że staną się zdrowsze, mocniejsze i piękniejsze.

Jedną z głównych zasad metody CG jest unikanie kosmetyków zawierających silikony, woski i inne składniki oblepiające pasma. Kolejnym ważnym krokiem jest tzw. final wash, czyli dokładne umycie włosów na całej długości silnym, oczyszczającym szamponem zawierającym SLS, SLES bądź inny skuteczny detergent. Kosmetyk taki zmyje z pasm wszelkie pozostałości produktów do pielęgnacji i stylizacji. Final wash można przeprowadzać raz w tygodniu bądź raz w miesiącu – wszystko zależy od potrzeb twoich włosów. Myj włosy, lekko je ugniatając, a jeszcze wilgotne dokładnie rozczesz. W inne dni sięgaj po delikatny szampon bez SLS i SLES.


Przeczytaj także: Perfumy do włosów - czym są, jak stosować?


Następnym krokiem jest nałożenie na pasma odpowiedniej odżywki. Wybierz produkt dopasowany do potrzeb twoich kosmyków – ważne, aby nie zawierał silikonów i innych zapychaczy. Trzymaj kosmetyk na głowie przez kilka minut, a następnie spłucz.

Wreszcie możesz sięgnąć po odpowiedni stylizator do włosów kręconych CG. Doskonale sprawdzi się żel, krem lub odżywka bez spłukiwania. Układaj pasma, delikatnie je ugniatając. Pamiętaj, aby nie czesać suchych loków, żeby nie zniszczyć ich struktury. Możesz także sięgnąć po świetny, naturalny stylizator do włosów – glutek lniany. Jak go przyrządzić? Gotuj nasiona lnu z wodą lub zalej je na noc. Utworzą one przezroczysty żel, który świetnie nadaje się do układania loków.

Stylizator do włosów – lista produktów

Jaki stylizator do włosów prostych lub kręconych wybrać? Istnieje wiele produktów przeznaczonych do układania i utrwalania pasm. Oto najpopularniejsze z nich:

  • lakier – służy do utrwalania fryzury,
  • pianka – dzięki niej włosy lepiej się układają,
  • żel – służy do układania i utrwalania włosów,
  • żel lniany – ten naturalny stylizator do włosów sprawdzi się szczególnie do układania loków,
  • pomada, guma – usztywniają i utrwalają fryzurę,
  • spray lub odżywka bez spłukiwania – sprawia, że pasma lepiej się układają.

Stylizacja włosów kręconych krok po kroku

Jak ujarzmić pasma za pomocą stylizatora do włosów? Gdy już wybierzesz odpowiedni kosmetyk dopasowany do potrzeb twoich kosmyków, możesz zabrać się do pracy. Na wilgotne pasma nałóż odżywkę bez spłukiwania, żel lniany, piankę lub żel z drogerii. Następnie dokładnie wygnieć loki i wysusz je lub poczekaj, aż wyschną. Włosy (np. proste) możesz także stylizować na sucho. Wystarczy, że ułożysz fryzurę, a następnie spryskasz ją lakierem!