Data publikacji:

Dlaczego warto stosować szampon oczyszczający?

Twoje włosy szybko się przetłuszczają? Sięgnij po szampon oczyszczający, który usuwa łój, pozostałości kosmetyków i inne zanieczyszczenia. Produkt zawiera zwykle SLS lub SLES, dzięki czemu skutecznie działa i dobrze się pieni. U kogo sprawdzi się szampon oczyszczający? Jak go stosować? Sprawdź!

szampon oczyszczający

Szampon oczyszczający – co to jest?

Szampon oczyszczający to kosmetyk, który doskonale radzi sobie z przetłuszczającymi się włosami. Produkt wyróżnia się silnym działaniem myjącym. Zwykle zawiera on Sodium Lauryl Sulfate lub Sodium Laureth Sulfate, kontrowersyjne składniki powszechnie znane jako SLS i SLES. Choć wiele osób uważa te substancje za szkodliwe, w rzeczywistości nie jest to prawdą. W kosmetykach występują one w niewielkich ilościach, dzięki czemu raczej nie wywołują podrażnień u osób nie mających problemów skórnych.

Szampon głęboko oczyszczający, dzięki zawartości SLS, SLES bądź innych podobnych składników, doskonale się pieni. Usuwa wszelkie zanieczyszczenia (takie jak łój, resztki kosmetyków do stylizacji, martwy naskórek) zarówno z łusek włosów, jak i ze skóry głowy. Dzięki temu doskonale odświeża fryzurę i sprawia, że pasma wyglądają lekko i atrakcyjnie.

Szampony oczyszczające mogą zawierać również takie składniki, jak soda oczyszczona, zielona glinka, ekstrakt ze skrzypu polnego, z zielonej herbaty, z pokrzywy czy też z cytrusów. Substancje te mają działanie odświeżające, przeciwzapalne i odżywiające.

Szampon oczyszczający do włosów – dla kogo?

Szampon oczyszczający idealnie sprawdzi się u wszystkich posiadaczek włosów przetłuszczających się. Choć naturalne kosmetyki pozbawione SLS, SLES i innych chemicznych składników myjących są ostatnio niezwykle modne, prawda jest taka, że nie są one w stanie tak dokładnie wyczyścić pasm oraz skóry głowy. Jeżeli przepadasz za naturalnymi, delikatnymi produktami, możesz używać ich naprzemiennie z szamponem oczyszczającym do włosów. Zdecydowanie jednak nie musisz się bać kosmetyków z SLS i SLES. Stosowane z umiarem na pewno ci nie zaszkodzą, a prawdopodobnie bardzo pomogą uporać się z problemem przetłuszczających się kosmyków.

Szampon oczyszczający do włosów to dobry wybór również w sytuacji, gdy nakładasz na pasma sporo kosmetyków do stylizacji. Delikatne produkty mogą nie być w stanie zmyć z głowy pozostałości żelu, pianki czy też lakieru. Tymczasem resztki kosmetyków zmieszane z łojem i zanieczyszczeniami nie tylko mocno obciążają pasma, lecz także negatywnie wpływają na ich kondycję. Niedokładne czyszczenie głowy jest dla włosów o wiele bardziej niezdrową praktyką niż stosowanie szamponów oczyszczających z SLS i SLES.

Szampon głęboko oczyszczający warto stosować również przed wszelkimi zabiegami pielęgnacyjnymi. Łój, zanieczyszczenia i pozostałości kosmetyków zapychają skórę głowy oraz łuski włosa, przez co dobroczynne składniki aktywne pochodzące z pielęgnacji nie są w stanie dobrze się wchłonąć. Myj dokładnie głowę szamponem oczyszczającym, zanim nałożysz na pasma maskę czy też serum – zwłaszcza, jeśli twoje włosy mają skłonność do przetłuszczania się.

Szampon oczyszczający – zalety stosowania

Szampon oczyszczający do włosów to kosmetyk o wielu zaletach. Przede wszystkim charakteryzuje się doskonałymi właściwościami myjącymi. Usuwa z pasm oraz ze skóry głowy wszystko to, czego nie byłby w stanie doczyścić delikatny kosmetyk – warstwę łoju, martwy naskórek, pozostałości kosmetyków do stylizacji, suchych szamponów czy też wszelkie inne zanieczyszczenia. Żaden szampon nie wyczyści włosów oraz głowy tak dokładnie jak produkt zawierający SLS i SLES.

Kolejną zaletą szamponów oczyszczających jest fakt, że doskonale się pienią. To z kolei gwarantuje nie tylko skuteczność działania, lecz także wydajność. Jeśli masz włosy ze skłonnością do przetłuszczania się, być może zauważyłaś, że niewielka ilość naturalnego, delikatnego szamponu nie jest w stanie dokładnie umyć twoich pasm. W tym przypadku problem ten nie występuje. Szamponów zawierających SLS czy SLES można użyć znacznie mniej, aby uzyskać taki sam efekt.

Szampon głęboko oczyszczający używany z umiarem poprawia również stan włosów i skóry głowy. Dzięki temu, że produkt dokładnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, pozytywnie wpływa na kondycję pasm. Nic tak nie osłabia i nie obciąża ich niż resztki lakieru, smogu, łoju czy martwego naskórka, które nie zostały domyte przez wiele dni. Wszystko to może powodować, że włosy będą wypadać, łamać się i tracić zdrowie. Szampon oczyszczający dokładnie usuwa wszystkie te zanieczyszczenia, dzięki czemu składniki aktywne z masek czy odżywek lepiej się wchłaniają. To z kolei przyczynia się do poprawy stanu zdrowia pasm.

Ponadto szampon oczyszczający sprawia, że włosy stają się przyjemnie sypkie i lekkie – niczym z reklamy. Kosmetyk gwarantuje niespotykaną świeżość. Pasma stają się odciążone i nie zbijają się w nieestetyczne strąki. Dzięki temu fryzura zyskuje większą objętość. Chcesz pożegnać się z przyklapniętymi, ciężkimi włosami, które nie chcą się układać? Stosuj szampon oczyszczający, który odświeży je i sprawi, że będą zdrowsze i znacznie piękniejsze.

Szampon oczyszczający do włosów przetłuszczających się – jak stosować?

Jak stosować szampon oczyszczający włosy? Jeśli twoje pasma przetłuszczają się w umiarkowany sposób, możesz myć głowę szamponem z SLS bądź SLES raz w tygodniu. W inne dni natomiast używaj delikatnego produktu pozbawionego silnych składników myjących.
Jeżeli natomiast twoje włosy bardzo się przetłuszczają, możesz używać szamponu oczyszczającego nieco częściej, np. co dwa dni. Raczej nie polecamy stosowania tego produktu codziennie. W ten sposób możesz przesuszyć i podrażnić skórę głowy. To z kolei mogłoby doprowadzić do powstania łupieżu oraz nadprodukcji łoju. Pamiętaj – najważniejszą kwestią jest zachowanie umiaru!
Autorka: Olga Wacholc