Data publikacji:

Trendy w makijażu - zima 2016

Zima 2016 należeć będzie do mocno rozświetlonego makijażu oraz wyrazistych, nasyconych kolorów. W tym sezonie dajemy porwać się nonszalancji. Zobaczmy zatem, jak wyglądają trendy w makijażu na najbliższe miesiące.

Głównym motywem przewodnim zimowych makijaży będzie nonszalancja. Ciężkie kryjące podkłady zastąpimy w tym sezonie lekkimi fluidami. Rzęsy z kolei pokrywamy kilkoma warstwami maskary i nie przejmujemy się nierówną kreską czy lekko rozmazaną pomadką.

Grube brwi nadal w grze

hairpush.com, harpersbazaar.com

Brwi jak u Cary  Delevingne nadal są na topie. Tym razem nie podkreślamy naturalnej ich linii, a lekko je unosimy. Na wysokości łuku brwiowego dorysuj grubą linię brązową kredką, a potem delikatne ją rozetrzyj. Środek kreski powinien natomiast pozostać wyraźny i nadawać kształt całym brwiom.

Moda na niedoskonałości

beautystat.com, fashionisers.com

Grudki na rzęsach czy nierówna kreska na powiece to nie koniec świata. W tym sezonie makijażyści wybaczą nam naprawdę wiele. Nawet więcej - zachęcają nas do popełniania drobnych, kontrolowanych błędów. Istnieje jednak pewien warunek - niedoskonałe elementy łączymy z perfekcyjnym makijażem. Jeśli posklejane rzęsy to tylko z idealnie nałożoną czerwoną pomadkę i gładką, jednolitą cerę. To, co z pewnością przyda nam się w najbliższych miesiącach, to dobry, lekki podkład i sprawdzony puder.

Więcej tuszy do rzęs znajdziesz TUTAJ.

Naturalny look

fashionisers.com

Makijaż no make up w rzeczywistości wcale nie jest tak prosty w wykonaniu, jak mogłoby się nam wydawać. By uzyskać naprawdę satysfakcjonujący efekt, trzeba się przy nim trochę napracować. Dwa niezastąpione w tym makijażu kosmetyki to dobrze dopasowany, jasny róż do policzków oraz rozświetlacz, którym podkreślimy kości policzkowe oraz grzbiet nosa.

Idealne smoky eyes w odcieniach szarości

beautystat.com, vogue.com

Częstym błędem przy doborze kosmetyków jest zwracanie uwagi jedynie na ich kolor. Tymczasem w makijażu liczy się nie tylko barwa, ale i wykończenie, jakie pozostawia na skórze dany preparat. W zimowych trendach postawiono na aksamitną, gładką poświatę. Szukaj cieni i bronzerów, które nie mają wyraźnych, błyszczących drobinek, a raczej kremową, miękką konsystencję. By uzyskać idealne smoky eyes, łącz ze sobą przygaszone odcienie brązu i szarości. Bronzerem z szarym pigmentem wykonturuj z kolei kości policzkowe oraz linię żuchwy.

Autor: Natalia Malko