Data publikacji:

Jak zrobić loki? Jak zakręcić włosy?

Jak zakręcić włosy? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Piękne, kręcone pukle prezentują się kobieco, romantycznie i naprawdę atrakcyjnie. Tę wspaniałą fryzurę można w łatwy sposób wykonać samodzielnie w domu. Jak zrobić loki? Sprawdź w artykule!
jak zrobić loki

Jak zrobić loki? Sprawdzone sposoby

Bujne, kręcone włosy to marzenie wielu kobiet. Fryzura ta nigdy nie wychodzi z mody. Prezentuje się elegancko i romantycznie zarazem. Pięknie wygląda bez żadnej stylizacji, stanowi też doskonałą bazę do bardziej skomplikowanych uczesań, np. koka czy kitki z kręconych włosów.

Jak zrobić loki w domu? Istnieje wiele skutecznych sposobów na wykonanie tej fryzury. Niektóre z nich wymagają użycia specjalnych urządzeń, w przypadku innych wystarczą akcesoria, które każdy ma w swoim domu. Aby zakręcić włosy, możesz użyć:

  • lokówki,
  • prostownicy,
  • lokówko-suszarki,
  • warkoczyków,
  • papilotów lub wałków,
  • wsuwek,
  • T-shirtu.
Poniżej opisujemy, jak zrobić loki za pomocą wyżej wymienionych akcesoriów!

Jak zrobić loki? Lokówka

Najpopularniejszym sposobem na to, jak zrobić loki, jest użycie lokówki. Urządzenie to w końcu jest stworzone do kręcenia włosów. Jego użycie nie wymaga specjalnych umiejętności. Wystarczy, że przeczytasz dokładnie instrukcję i poznasz kilka przydatnych wskazówek.


Przeczytaj także: Najlepsza odżywka do włosów kręconych. OMO, maska i bez spłukiwania


Jak zakręcić włosy lokówką? Najpierw nałóż na pasma piankę ułatwiającą skręt. Nagrzej urządzenie. Z włosów wydzielaj niezbyt grube kosmyki i nawijaj je kolejno na lokówkę, a następnie przesuwaj w dół. Postępuj zgodnie ze wskazówkami umieszczonymi w instrukcji. Im cieńsze weźmiesz pasma, tym cieńsze i drobniejsze będą loczki. Na koniec utrwal fryzurę lakierem lub sprayem do stylizacji. I gotowe!

Jak zakręcić włosy? Prostownica

Kręcenie włosów prostownicą to kolejny bardzo popularny sposób. To wielofunkcyjne urządzenie może posłużyć zarówno do prostowania pasm, jak i do wykonywania loków. Na początku nałóż na włosy piankę ułatwiającą skręt, a prostownicę nagrzej do odpowiedniej temperatury. Wydziel z włosów dość cienkie pasemko – tak samo jak w przypadku lokówki.

Kosmyk włóż między grzałki prostownicy przy głowie, a następnie przekręć o 180 stopni i przesuwaj powoli w dół. Twoim oczom powinien ukazać się piękny loczek. Eksperymentuj z grubością pasm i ułożeniem prostownicy, a na pewno uda ci się uzyskać loki idealne.

Jak zrobić loki? Lokówko-suszarka

Lokówko-suszarka to nowoczesne urządzenie, dzięki któremu wykonasz grube, naturalnie wyglądające loki. Zazwyczaj zawiera ona dwie okrągłe szczotki. Jedna służy do podkręcania włosów u dołu, druga zaś do robienia grubych skrętów. Lokówko-suszarkę stosuje się na mokre lub lekko podsuszone włosy. Jak jej używać?

Włącz urządzenie i zawiń na szczotkę wilgotne pasmo. Poczekaj, aż wyschnie, a następnie przejdź do kręcenia kolejnego kosmyka. Na koniec utrwal fryzurę lakierem lub pianką. Na rynku znaleźć można również lokówko-suszarki obrotowe, które kręcą włosy praktycznie bez twojej pomocy!

Jak zrobić loki? Warkoczyki

Która z nas nie kręciła w dzieciństwie włosów, zaplatając je na noc w warkoczyki? To prosty i tani sposób na wykonanie delikatnych, romantycznych skrętów. Wilgotne włosy zapleć w warkocze i pozostaw na kilka godzin lub na noc do całkowitego wyschnięcia. Jeśli chcesz uzyskać grube fale, zrób zaledwie kilka warkoczy. Jeżeli zaś zależy ci na drobniutkich skrętach, musisz zapleść nawet kilkanaście warkoczyków!

Sposób na loki: papiloty i wałki

Kręcenie włosów na wałki lub papiloty to babciny sposób, o którym słyszała chyba każda kobieta. Aby wykonać loki tą metodą, należy umyć włosy i pozostawić je lekko wilgotne. Następnie nałóż na nie piankę do stylizacji i zawiń niezbyt grube pasma na wałki lub papiloty. Pozostaw je na głowie na kilka godzin lub na całą noc, a następnie delikatnie wyjmij i utrwal fryzurę lakierem.

Wałki nieco lepiej trzymają włosy, jednak są twarde i mniej wygodne w noszeniu. Papiloty natomiast są miękkie i komfortowe, jednak nieumiejętnie założone mogą się rozpleść, np. podczas snu. Wybierz tę opcję, która bardziej ci odpowiada.

Jak zakręcić włosy? Wsuwki

Czy wiesz, że włosy można zakręcić również na wsuwki? To prosty i tani sposób, wymaga jednak pewnej wprawy. Jeśli chcesz wykonać loki za pomocą wsuwek, umyj włosy, a następnie podsusz je. Wilgotne pasma podziel na cienkie kosmyki. Następnie poszczególne partie włosów zawijaj w palcach w tzw. ślimaczki. Każdy skręt zabezpiecz przy głowie wsuwkami. Trzymaj je na głowie przez kilka godzin lub do czasu, aż kosmyki całkowicie wyschną. Na koniec delikatnie wyjmij wsuwki, przeczesz loki palcami i utrwal lakierem.

Jak zakręcić włosy? T-shirt

Kręcenie włosów przy użyciu T-shirtu to zdecydowanie najdziwniejszy sposób w naszym zestawieniu. Nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności ani czasu. Pozwala wykonać delikatne, naturalnie wyglądające skręty. Jak zrobić loki w ten sposób?

Włosy umyj, rozczesz i osusz ręcznikiem. Nałóż na nie piankę ułatwiającą skręt. Następnie wygnieć włosy dłońmi, tak aby lekko się skręciły. Połóż włosy na leżący na płaskiej powierzchni T-shirt i uformuj z niego turban. Włosy w środku turbanu powinny być naturalnie zwichrzone i uniesione do góry. Gdy wyschną, twoim oczom ukażą się naturalnie wyglądające skręty!

Jak zrobić loki? Produkty do stylizacji

Jeśli chcesz, by twoje loki pięknie wyglądały i dłużej utrzymały się na głowie, koniecznie zainwestuj w odpowiednie produkty do stylizacji. Pianka ułatwiająca skręt sprawi, że stylizacja pasm stanie się znacznie prostsza. Natomiast żel lub lakier do włosów utrwali fryzurę, sprawiając, że loki wytrzymają długie godziny!