Data publikacji:

Fryzury na Karnawał 2016 - inspiracje

Zgodnie z tradycją Karnawał to czas imprez, bali przebierańców oraz wspaniałej zabawy. Możemy wtedy bezkarnie eksperymentować z ubiorem i wyglądem. Dla tych, którzy zastanawiają się, jaką wybrać fryzurę, aby wyglądać efektownie mamy dobrą wiadomość. W tym roku stawiamy na natural look: delikatne fale, luźne warkocze i koczki.

Bez względu na to, jaką kreacje wybierzemy jedno jest pewne: wykonanie fryzury nie zajmie nam zbyt dużo czasu. Hitem są luźne, lekko niedbałe fryzury i dotyczy to zarówno włosów długich, jak i krótkich. Dzięki temu nie musimy martwić się o dokładne i żmudne układanie fryzury, bo ta „zrobi się” sama.

Źródło: classic-hairstyles.com, hairstyles2016.com

Jak zrobić delikatne fale?

Wystarczy po umyciu i rozczesaniu włosów wgnieść w nie trochę pianki do włosów, a następnie uformować włosy palcami. Suszymy trzymając głowę skierowaną w dół i gotowe! Innym sposobem jest nakręcenie na lekko wilgotne włosy grubych wałków. Po wysuszeniu włosów zdejmujemy je i rozczesujemy loki palcami.

Warkocze

Bardzo atrakcyjna i dziewczęca fryzura, najlepiej sprawdza się na długich włosach, jednak posiadaczki krótszej czupryny mogą, np. spleść kilka mniejszych warkoczyków lub grzywkę na bok. Możliwości jest bardzo dużo, a im bardziej fantazyjnie i nietypowo tym lepiej.

Źródło: afashiony.com

Koki i koczki

Kolejna propozycja, która nie wymaga kunsztu fryzjerskiego. Koki robi się szybko i niezwykle łatwo. Wystarczy wysoko na głowie zawiązać kucyka, zgiąć go na pół i obwinąć pozostałymi włosami dookoła. Całość podpinamy wsuwkami. Kok nie musi być precyzyjny, ale powinien być wysoko!

Źródło: 7beautytips.com, onewed.com, stylishandtrendy.com

A co z krótkimi włosami?

Dziewczyny o krótkich włosach powinny zwrócić uwagę na grzywkę, która ma być długa i opadać na całe czoło. Wciąż modne są boby oraz włosy wygolone na po jednej stronie. Do włosów krótkich możemy stosować również opaski, wstążki lub spinki.

Źródło: hairstylesimages.co.uk, fashionmaxi.com, hairstyling4you.com

Aby fryzura przetrwała całonocną zabawę trzeba ją porządnie utrwalić. TUTAJ znajdziesz preparaty do stylizacji włosów.

Autor: Kasia