Regularne lub nawet sporadyczne wykonywanie masaży ma zbawienny wpływ relaksacyjny i prozdrowotny. Profesjonalne ruchy pozwalają rozluźnić mięśnie i poprawić ukrwienie skóry. Wykorzystując wysokiej jakości, dobrze dobrane oleje, podczas masażu można również doskonale poprawić nawilżenie i odżywienie skóry. Jaki olej do masażu będzie najbardziej odpowiedni i dlaczego warto wykonywać masaże z olejkiem?
Polecamy: Masaż kamieniami gua sha
Niezależnie od płci, masaże to fantastyczne doświadczenie i każdy choć raz powinien się na taki zdecydować. Pozwala na odprężenie i chwilę relaksu pomiędzy obowiązkami zawodowymi i domowymi. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg pozwala wyciszyć ciało i umysł, a także pobudzić skórę i mięśnie.
Decydując się na masaż z wykorzystanie wysokiej jakości olejków, można pobudzić krążenie i poprawić odżywienie skóry, lecz nie tylko. Szczególnie istotnym efektem masaży jest pobudzenie procesu odnowy komórkowej oraz głębokie rozluźnienie mięśni. Przy regularnym korzystaniu z usług masażystów, można wygładzić skórę, zminimalizować widoczność rozstępów oraz cellulitu, a także widocznie poprawić jędrność oraz elastyczność skóry.
Wybierając masaż z wykorzystaniem olejków lub decydując się na przeprowadzenie takiego zabiegu w domu, warto zwrócić uwagę na rodzaj stosowanego olejku. Wybierając samemu, można zrobić to całkowicie świadomie, tak aby był w pełni dopasowany do potrzeb danej skóry. Jakie olejki do masażu?
Najbardziej polecane są olejki naturalne, całkowicie wegańskie i niezawierające zbędnych dodatków. W niektórych przypadkach są wzbogacane dodatkowymi składnikami pielęgnacyjnymi pochodzenia roślinnego.
Konsystencja olejku do masażu to jeden z najbardziej kluczowych aspektów, spośród tych branych pod uwagę podczas wybierania. Przede wszystkim taki olejek nie powinien być zbyt rzadki. W takiej sytuacji będzie zbyt szybko spływał z ciała, a to będzie jedynie utrudniało przeprowadzenie masażu. Z drugiej strony jednak nie może być on zbyt gęsty. Powinien z łatwością rozprowadzać się po skórze, nadając odpowiedni poślizg dłoniom.
Zapach olejku do masażu zależy w dużej mierze od rodzaju wykonywane masażu. W przypadku masaży relaksacyjnych, których głównym celem jest odprężenie i poprawa nastroju, polecane są olejki o intensywnych zapachach. Dzięki temu taki masaż ma także dodatkowe działanie aromaterapeutyczne.
Jeśli jednak masaż ma przede wszystkim pomóc rozluźnić mięśnie, tak jak w przypadku masaży fizjoterapeutycznych, lepiej sprawdzą się naturalne olejki o delikatnym, neutralnym zapachu. Jaki olejek do masażu pleców?
W przypadku chęci przeprowadzenia masażu w warunkach domowych warto wybrać zapach olejku, uwzględniając osobiste preferencje. Niektóre osoby nie przepadają za intensywnymi zapachami ze względu na częste bóle głowy lub alergie, inne natomiast mają swoje ulubione zapachy, które są kluczowym elementem masażu.
Wybierając swój pierwszy olejek do masażu, warto wybrać podstawowy, o neutralnym zapachu. Najpopularniejszy, naturalny olej stosowny do masażu to olej ze słodkich migdałów. Jest to olej bogaty w składniki odżywcze, witaminy oraz cynk. Poprawie elastyczność skóry i zmiękcza naskórek.
Równie chętnie wybierany jest olejek jojoba. Może być używany zarówno w przypadku masażu ciała, jak i podczas masowania twarzy. Chroni skórę przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi i dogłębnie nawilża.
W domowych warunkach doskonale sprawdzi się także oliwa z oliwek. To łatwo dostępny olej, który będzie świetny na początek. Doskonale nawilża skórę i wspiera procesy regeneracyjne.
Opcją mocno natłuszczającą, świetnie działającą zimą lub dla osób o wyjątkowo suchej skórze jest olej z awokado. Działa antyalergicznie i przeciwzapalnie.
Chcąc samodzielnie przygotować olejek do masażu w domu, można wziąć kilka łyżek jednego z wyżej wymienionych olejów bazowych i dodać do niego kilka kropli olejku eterycznego. Dzięki temu bez trudu można przygotować w domowych warunkach zarówno klasyczny olej do masażu, jak i mieszankę przeznaczoną do masażu relaksacyjnego.
Jaki olejek do masażu bańką chińską? Masując ciało dłońmi, użycie oleju jest zalecane, lecz nie obowiązkowe. Przeprowadzając jednak masaż z wykorzystaniem bańki chińskiej, jest to absolutnie konieczne. W przeciwnym razie można uszkodzić powierzchnię skóry.
Masaż bańską chińską to doskonała technika dla osób chcących poprawić jędrność skóry i zmniejszyć widoczność cellulitu. Najlepiej wybrać oleje silnie nawilżające i natłuszczające. Kluczowy jest dobry poślizg, który nie wyschnie po kilku ruchach. Skóra, która będzie masowana bańką chińską, musi być dokładnie pokryta śliską powłoczką, dzięki której bańka będzie mogła się płynnie przesuwać. Masaż bańką chińską – jaki olejek wybrać?
Doskonałym wyborem jest olej lniany. Jest łatwo dostępny i posiada właściwości nawilżające i odmładzające. Naskórek stanie się jędrny i pomoże w usunięciu zrogowaceń i podrażnień. Równie dobrze sprawdzi się olej z czarnuszki, należy jednak wziąć pod uwagę silny zapach.
Regularne masaże twarzy wykonywane za pomocą dłoni lub specjalnego kamienia gua sha poprawiają ukrwienie skóry oraz minimalizują obrzęki limfatyczne. Przy szczególnie systematycznym korzystaniu, można poprawić rysy twarzy i ujędrnić skórę. Masaż gua sha – jaki olej wybrać?
Wybierając olej do masażu twarzy, trzeba być szczególnie ostrożnym. Skóra na twarzy jest cienka i podatna na uszkodzenia oraz reakcje alergiczne. Doskonałym wyborem jest olejek arganowy. Posiada w składzie witaminę E i antyoksydanty. Dzięki temu działa przeciwzmarszczkowo i regenerująco.
Na początek świetnie sprawdzi się także olejek kokosowy, który jest łatwo dostępny i działa silnie przeciwbakteryjnie. Równie dobrym wyborem jest olejek jojoba. Jest on szczególnie polecany osobom z suchą skórą.