Data publikacji:

Mycie włosów odżywką. Jak stosować odżywki do mycia włosów?

Marzysz o lśniących, miękkich w dotyku włosach? Mamy coś specjalnie dla ciebie. Poznaj mycie włosów odżywką i przekonaj się, czy warto zrezygnować na dobre z szamponu.
mycie włosów odżywką

 Mycie włosów odżywką:

 
Mycie włosów odżywką (co-wash, ang. “conditioner-only washing”), jak sama nazwa wskazuje, polega na myciu włosów jedynie odżywką. Oznacza to, że pielęgnacja włosów opiera się wyłącznie na stosowaniu odżywki bez względu na to, czy włosy myjesz zwykle codziennie czy raz w tygodniu. Dlaczego ta metoda stała się popularna? Mycie włosów odżywką znacznie poprawia ich kondycję i wygląd. Efekty mycia włosów odżywką zobaczysz już po pierwszym zastosowaniu. Włosy staną się lekkie, uniesione u nasady i cudownie błyszczące. Mycie włosów odżywką sprawia, że wykluczasz ze swojej rutyny pielęgnacyjnej szkodliwe siarczany (SLS, SLES i ALS). Te składniki nie tylko mogą prowadzić do alergii – niektórzy badacze twierdzą, że mają właściwości rakotwórcze. Dlatego przetestuj nową metodę pielęgnacji włosów, która stała się hitem internetu. 
 
Mycie włosów odżywką przebiega dokładnie tak, jak zwykłym szamponem. Zacznij od dokładnego zwilżenia włosów ciepłą wodą. Następnie nanieś na dłoń odżywkę o wielkości ziarna grochu. Rozprowadź produkt na całą długość włosów, delikatnie wmasowując go też w skórę głowy. Dla wzmocnienia efektu pozostaw odżywkę na włosach przez kilka minut. Spłucz włosy ciepłą wodą i gotowe.


Przeczytaj także: Zmywalne farby do włosów - metamorfoza bez zobowiązań
 
Tak naprawdę pierwsze efekty po myciu włosów odżywką zauważysz już po pierwszym zastosowaniu tej metody. Włosy będą dużo bardziej błyszczące, uniesione u nasady i dociążone na końcach. Dlatego ta metoda dobrze sprawdzi się w przypadku posiadaczek włosów zarówno cienkich, jak i grubych. Mycie włosów bez szamponu powinny wypróbować także kobiety, które regularnie farbują włosy. Taka kuracja odżywi włosy, znacznie poprawiając ich kondycję. W przypadku pań o kręconych włosach, ta metoda mycia jeszcze lepiej uwydatni skręt pasm.
 
Wybór odżywki do mycia włosów zależy od twoich indywidualnych potrzeb. Staraj się unikać jednak odżywek wzbogaconych naturalnymi olejkami, ponieważ mogą niepotrzebnie obciążać włosy. Wśród internautek ogromną popularnością cieszy się odżywka do włosów Olaplex Hair Protector. Zadaniem tego kultowego produktu jest odtworzenie i regenerowanie mostków dwusiarczkowych włosów, które ulegają zniszczeniom podczas zabiegów na włosy. Olaplex sprawia, że włosy stają się zregenerowane, miękkie w dotyku, idealnie lśniące i gładkie. Produkt jest pozbawiony siarczanów, silikonów, ftalanów i aldehydów.
Osoby chcące zadbać o kondycję nie tylko włosów, ale także skóry głowy, mogą sięgnąć po sprawdzony kosmetyk od polskiej marki Farmona. Receptura odżywki Bursztyn świetnie sprawdzi się w przypadku włosów cienkich, delikatnych i osłabionych. Odżywka pełna jest drogocennych składników, takich jak trichogen, Polyplant Hair, aktywny biologicznie wyciąg z bursztynu oraz witaminy A, E, F i D-pantenol. Dzięki temu odżywka stymuluje porost włosów i dogłębnie je pielęgnuje. Dotlenienie cebulek włosów przyspiesza ich porost i odżywia je od nasady aż po same końce.
Najbardziej wymagającym klientkom polecamy Kerastase Resistance Ciment Thermique. Jest to produkt przeznaczony do cienkich, delikatnych włosów z tendencją do łamania się. Odżywka odtwarza połączenia międzykomórkowe, dzięki czemu kosmyki są bardziej odporne i elastyczne.