Data publikacji:

Pierwsze siwe włosy - co robić?

Przede wszystkim – zachować spokój. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś jedyną osoba, która zwróci na nie uwagę, a poza tym kilka srebrzystych kosmetyków może dodać uroku fryzurze. Radzimy, jak postępować, gdy na głowie pojawią się pierwsze siwe włosy.

www.cassible.com

Siwienie jest procesem, który do pewnego stopnia można odwrócić, zwłaszcza jeśli siwe włosy stanowią niewielką część fryzury. Specjalne odżywki i preparaty dostępne w sklepach fryzjerskich działają na cebulki włosa, pobudzając wytwarzanie naturalnego barwnika. Za jego obecność odpowiada melanina, która przyczynia się również do złocistego wyglądu skóry po opalaniu. Jeśli pigment nie działa tak, jak powinien, włosy zaczynają siwieć.

Gdy zauważysz w lustrze srebrne kosmyki, w głowie z pewności zaświta Ci myśl o farbowaniu. Powstrzymaj ją, ponieważ siwe włosy w liczbie kilku nie są dostatecznym powodem, by poświęcać naturalność fryzury. Pojedyncze pasma możesz po prostu usunąć, wycinając je nożyczkami jak najbliżej skóry. Nie wyrywaj ich razem z cebulką, ponieważ odrosną mocniejsze i grubsze. Do chwili pojawienia się kolejnego siwego włosa upłynie co najmniej kilka tygodni.

Trwalszym sposobem na siwe włosy jest częściowa koloryzacja, na przykład nałożenie pasemek lub refleksów. Fryzjerka zadba, żeby farba pokryła partie z siwymi włosami, bez konieczności koloryzowania całej fryzury.

Siwe włosy można potraktować także jako jej ozdobę, więc w tym celu warto zadbać, żeby pozostały efektowne i srebrzyste. Można to zrobić, stosując szampon do siwych włosów, który nie wpłynie na kolor reszty fryzury. Dzięki niemu białe kosmyki nie pożółkną, co zdarza się często, gdy są wystawione na działanie chemikaliów czy zanieczyszczeń.

Autor: Kasia Szulik