Data publikacji:

Płukanki i domowe maski do włosów

Działanie szamponu i odżywki wesprą domowe maski do włosów lub płukanki własnej roboty. Jajko zapobiega wypadaniu, oliwa wzmacnia i odżywia włosy, a wywary z ziół pomogą pozbyć się nadmiaru sebum.

Dla włosów suchych i zniszczonych

Do odbudowy włosów najlepiej nadają się domowe maski do włosów na bazie olejów roślinnych. Do tego celu może nam posłużyć lekko podgrzana lub zmieszana z ciepłą wodą oliwa z oliwek. Po jej nałożeniu trzeba zawinąć włosy w folię i pozostawić na 30 minut do godziny. W ten sam sposób można postąpić z podgrzanym olejem kokosowym, który można trzymać na włosach przez całą noc. Maska o działaniu wzmacniającym powstaje z połączenia oleju rycynowego, nafty i zwykłej odżywki w równych proporcjach.

Dla włosów skłonnych do wypadania

W tym przypadku dobrze sprawdzą się domowe maski do włosów z jajek, np. na bazie ubitego na pianę białka oraz żółtka, które po dokładnym zmieszaniu trzeba nałożyć na wilgotne włosy. Zamiast białka do dwóch żółtek można dodać dwie łyżki piwa, wmasować całość w kosmyki, owinąć je folią i pozostawić na 30 minut.

Jaja do maseczki

Dla włosów przetłuszczających się

W usunięciu nadmiaru sebum pomogą płukanki na bazie wody i ziół. Do szklanki wrzątku można dodać 2 łyżki suszonego rozmarynu lub po 2 łyżki suszu z mięty i pokrzywy. Tłuste włosy oczyści również płukanka cytrynowa, która sporządzimy z soku z połówki cytryny dodanego do litra wody, a także mikstura na bazie octu i wody zmieszanych w proporcji 1:1.

Dla włosów pozbawionych blasku

Blask włosom przywróci mikstura na bazie wody, octu oraz soku z cytryny. Do pół litra letniej wody należy dodać sok z połówki cytryny oraz łyżkę octu winnego, a następnie przepłukać nią włosy. Pozbycie się octowego zapachu może wymagać podwójnego mycia.

Cytryny do maseczki

Sprawdzą się także domowe maski do włosów, np. mikstura ze 100 gram drożdży, dwóch żółtek, dwóch łyżek nafty kosmetycznej i kilku kropel olejku rycynowego. Wszystko mieszamy na gładką masę masę i nakładamy na włosy na około pół godziny.

Autor: Kasia Szulik