Data publikacji:

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Średnio wypada nam około stu włosów dziennie. Jeśli zauważyłaś, że na szczotce pozostaje więcej włosów niż zwykle, zrób prosty test. Wystarczy przeciągnąć parę razy palcami po kosmyku włosów. Gdy za każdym razem wyjdą co najmniej dwa włoski, czas przystąpić do walki i wziąć się za rozwiązanie tego problemu!

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów u kobiet jest zła dieta. Zwiększ w swoim codziennym menu ilość produktów zawierające cynk, żelazo oraz witaminy A i E. Znajdziesz je między innymi w szpinaku, soi, rybach, nasionach dyni i słonecznika, wątróbce oraz olejach roślinnych.

Przyczyną wypadania włosów może być również nadmierne ich stylizowanie. Jeśli codziennie prostujesz, kręcisz lub tapirujesz włosy postaraj się ograniczyć zabiegi do minimum. Co ciekawe, do wypadania włosów może doprowadzić również częste noszenie ciasno spiętego koka lub kucyka - gumka może osłabić mieszki włosowe. Daj więc kosmykom "odpocząć" i częściej noś je rozpuszczone.

Czasami powodem wypadania włosów jest choroba, zażywanie niektórych leków, a także częste doświadczanie stresu. Niedobór estrogenów (na przykład w czasie ciąży lub menopauzy) również może być tego przyczyną.

Skutecznym sposobem na rozwiązanie problemu może okazać się stosowanie  intensywnych kuracji w ampułkach oraz specjalistycznego szamponu.

Możesz skusić się także na przyjmowanie suplementów diety wzmacniających włosy.

Jeśli problem nie ustaje pomimo zmiany diety i zakończenia kuracji lekowej, warto udać się do specjalisty. Dermatolog zbada korzenie włosów i ustali przyczynę ich wypadania.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz